Služby – Inovační centrum Olomouckého kraje

Služby

Inovační centrum Olomouckého kraje vám nabízí pomoc v uplatňování inovací ve vašem podnikání. Pomáháme pro všechny v Olomouckém kraji vytvářet a rozvíjet otevřený inovační ekosystém, prostředí, kde se daří inovacím, novým nápadům, technologiím a myšlenkám.

V čem konkrétně vám můžeme být užiteční?


  Konzultace a poradenství

Poradíme vám ve všech oblastech inovací. Vyslechneme si váš příběh, vaše trápení nebo nápady. Najdeme společně s vámi to, na čem opravdu záleží a připravíme ve spolupráci s našimi partnery, spolupracujícími experty a s využitím našich znalostí návrh řešení. Inovace nejsou jen
pro vyvolené, inovovat může každý. Konkrétní podporu nabízíme díky podpoře Olomouckého kraje také v programu PLATINN


  Partnerství a know how

Někdy stačí letmý nápad, jindy robustní řešení. Některé věci jsou nepřenositelné. Vždy však platí, že na rozvoj podnikání stačí člověk ve všech fázích jen sám. Pokud jste zrovna v situaci, kdy uvítáte partnera na jakékoliv úrovni, pomůžeme vám s tím. Čelíte-li nějaké výzvě, kde už nestačí vaše síly a poznání, zkuste nás oslovit. Sami nejsme vševědoucí, ale víme, kam se obrátit. 


  Investice a financování podnikání

Peníze nejsou všelék a pro nás ani hlavním cílem podnikání. Bereme peníze a zisky jako důsledek správného podnikání. Bez peněz se ale business ani nerozjede ani nefunguje. Peníze jsou zkrátka důležité. Pokud hledáte peníze do startu nebo rozvoje svého podnikání, jste na správné adrese.
Umíme poradit s úvěry i dotacemi, máme linky na zajímavé investory, business angels, rizikový kapitál. Umíme také propojit nabídku s poptávkou z různých segmentů a skupin investorů. Využijte našich sítí! 


  Expanze podnikání 

Žádný strom do nebe neroste, říká se. Udržitelné podnikání není samo sebou. Někdo chce udržet zajetý business a budovat solidní živnost. Jiní chtějí budovat rodinné podniky nebo velké nadnárodní korporace. Dobýt část trhu pro vaše produkty nebo služby je nedílnou součástí podnikání. Cest a kroků k tomuto cíli je hodně. Pomůžeme vám konzultovat vaše plány. Náš tým a naši partneři mohou poskytnout radu, kontakt, motivaci nebo inspiraci. Málokdy se potkáte s problémem, který jiní neřešili před vámi. Poradíme se situací na trhu, probereme s vámi váš marketingový plán, spojíme vás s potenciálními partnery. 

Respektujeme, že žádná situace a člověk nejsou ti samí. Chceme vás pochopit. Zároveň disponujeme vynikající znalostí Olomouckého kraje. Máte-li zájem o expanzi nebo investice v našem regionu, můžeme do toho jít společně. 


  Věda a výzkum, transfer technologií 

Inovace stojí na nových přístupech, na vývoji, na neustálém rozvoji. Nikdy nezůstáváme na místě. Svět se mění každým okamžikem. Ačkoliv věříme tomu, že žít je potřeba v přítomném okamžiku, podnikat musíme s vizí směřující k pozitivním cílům.
ICOK nabízí pomoc ve spolupráci s akademickým sektorem a s našimi partnery v něm. Univerzity, vědecká pracoviště, věřejné výzkumné instituce a další místa vědomostní a technologické excelence nejsou tajemným královstvím. Největší nápady světa a pokrok lidstva v nich však má živnou půdu od nepaměti. Někdy se jen zdá, že mluvíme jiným jazykem a čas plyne v našich světech rozdílným tempem. Společně vám pomůžeme zdánlivé bariéry překonávat. 
Nabízíme také všem zájemcům z oblasti nejen primárního výzkumu a vývoje spolupráci. Myslíte, že máte dobrý nápad s komerčním potenciálem? Chcete důvěryhodného partnera pro aplikaci vašeho knoh how? Pomůžeme vám. 


   Služby na míru

Nikdy se proto nevzdávejme svých snů. Skutečně nic není nemožné. My Češi jsme známí mnoha inovacemi ve všech oborech. Máme schopnost flexibility, je nám vlastní inovátorství, adaptabilita, samostatnost, houževnatost, individualismus a zdravá kritika. Češi mají na podnikání talent. Je v naší DNA. Využijme toho se zdravým sebevědomím.  
Nejen my v ICOK věříme, že celý lidský vývoj je postaven na inovaci. Ať už jde o technologii, procesní nebo organizační stránku podnikání, ať už jde o duševní kondici nebo prozaické finanční plánování, inovace mohou přinést změnu, po které toužíte. Rádi vám nabídneme komplexní posouzení jakéhokoliv business plánu, myšlenky, příležitosti a společně s vámi najdeme cestu dál.