Program
ICOK ENVI

ICOK ENVI je program sestavený s respektem k vašemu současnému podnikání a reagující na proměnu přístupu k přírodním zdrojům, dokonce včetně legislativních změn s tím spojených. Konzultační část ENVI se zaměřuje na konkrétní potřeby našich klientů s respektem k jejich byznysové strategii. V rámci workshopů se pak zaměřujeme na sdílení příkladů dobré praxe. Cílem je zvýšit úroveň environmentální zodpovědnosti firem v Olomouckém kraji.

ENVI

Pro koho program ICOK ENVI je?

 • Mikropodniky, malé a střední firmy (do 250 zaměstnanců)
 • Se sídlem nebo provozovnou v Olomouckém kraji
 • Firmy orientované technologicky či inovativně, firmy s rozvojovým potenciálem

Více o programu

ICOK ENVI službou s ambicí být podnikům rádcem v provozních úsporách,  udržitelností jejich podnikání s respektem k jejich okolí a s ohledem na nejnovější trendy.
Konzultace ICOK ENVI hledá okamžité úspory mapováním energetických toků a metodicky popisuje možnosti využití technologií pro lepší hospodaření podniku.

Výchozí ENVI sken kromě vypočtu uhlíkové stopy určí klíčové oblastí pro úspory, popíše příležitosti a rizika současného stavu, navrhne technická řešení. Právě ENVI sken, popisem aktuálního stavu, poslouží podniku pro následný program konzultací s nezávislým expertem.

Ten potom vede k ustavení úspěšné podnikové strategie pro změny jdoucí důsledně ve prospěch podniku, zvýšení jeho schopnosti konkurovat v měnícím se prostředí, tržním i legislativním.

Jak funguje spolupráce

01

Klientem se může stát inovativní malá čí střední firma, která si je vědoma potenciálu ke zlepšení.

02

Společně s naším business developerem provedeme kontextovou analýzu současného stavu, která bude obsahovat základní východiska pro konzultační projekt.

03

Na základě výsledků analýzy společně vybereme experta, který má nejsilnější expertízu v oblasti, kterou potřebujete zlepšit.

04

S expertem začnete spolupracovat již na samotném konzultačním projektu, který povede ke zlepšením v oblastech, které jsou klíčové pro Váš růst.

05

Celou dobu probíhá vzájemná komunikace, business developer z inovačního centra je zde k dispozici pro klienta i experta.

06

Na závěrečné schůzce probereme průběh projektu a vyhodnotíme konkrétní dosažené změny ve vazbě na plán. Totéž si zopakujeme zhruba po roce, kdy by výsledky projektu měly být již velmi hmatatelné.

07

Zůstalo cokoli nedořešeno? Pak můžeme pokračovat další konzultační fází.

Cena služby

Envi Sken

Začneme Envi Skenem, který je zpoplatněn částkou 15 000 Kč.

1. fáze

 • Až 30 hodin konzultace s expertem.
 • Hodinová sazba experta je 2 000 Kč bez DPH.
 • Firma hradí 20 % nákladů, ICOK 80 %.
   

2. fáze

 • Až 80 hodin konzultací s expertem.
 • Hodinová sazba experta je 2 000 Kč bez DPH.
 • Firma hradí 50 % (mikropodnik), 60 % (malý podnik),  80 % (střední podnik). Zbylé náklady hradí ICOK.

3. fáze

 • Až 80 hodin konzultací s expertem.
 • Hodinová sazba experta je 2 000 Kč bez DPH.
 • Firma hradí 80 % (mikropodnik a malý podnik), 90 % (střední podnik). Zbylé náklady hradí ICOK.

4. fáze

 • 4. fáze je hrazena ze 100 % firmou a její délka záleží na dohodě s expertem.

Vaše příběhy

Soukromý: Děti z přerovské ZŠ Svisle mají dobře našlápnuto

Na přednáškách v rámci projektu NašlápnuTO žáky motivujeme k tvořivosti, hledání vlastní cesty i odvaze si plnit sny. Rádi podáme pomocnou ruku těm, kteří si v budoucnu nebudou na startovní čáře vědět rady.

Vaše příběhy

Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI

V roce 2023 je to už patnáct let, co společnost Logaritma funguje na českém i zahraničním trhu. Její sídlo najdeme v Moravičanech na Šumpersku, v areálu, kde se v minulosti vyráběly komponenty pro obuvnický průmysl. O rok dřív se společnost zapojila do konzultačního programu Inovačního centra Olomouckého kraje ICOK DIGI, který jim pomohl s digitální transformací.

 • 1
 • 2

Související služby

DIGI

ICOK
DIGI

Pomůžeme vám úspěšně projít různou úrovní digitální transformace, posunout vaše podnikání a připravit ho na další etapy průmyslu 4.0.

Zjistit více

Soubory ke stažení

pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout
pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout
pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout
pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout

Martin Cigánek

Business Developer pro udržitelné
podnikání

ciganek@inovaceok.cz