Úvod > Naše projekty > ICOK Akcelerátor

Projekt ICOK AKCELERÁTOR

Nauč se, jak se dělá byznys a rozjeď ho s námi!

Chceš zjistit, jestli je tvůj nápad vhodný pro podnikání? Nebo jsi motivovaný rozvíjet byznysové myšlení a nápad teprve hledáš? 

Chceš získat praktické dovednosti pro rozjezd podnikání? ICOK Akcelerátor je speciálně navržený intenzivní program, ve kterém získáš nejen know-how, ale také motivaci, kontakty a přátelství. A je úplně zdarma.

S čím vám pomůžeme?

  • ICOK Akcelerátor je 8 intenzivních worshopů (vždy v úterý v podvečer) s podobně motivovanými lidmi, experty a osobnostmi z podnikání, ve kterých získáš praktické dovednosti k rozjezdu svého byznys nápadu.
  • Je navržen tak, aby rozvinul byznysové myšlení a krok za krokem si svůj nápad ověřil a připravil k realizaci. ICOK Akcelerátor, to je boost know-how, inspirace a vzájemného propojení.

Co získáš?

  • Prověření svého nápadu, byznysové myšlení, know-how pro rozjezd podnikání, kontakty a motivaci.
  • Společně se naučíme, jak nastartovat byznysové myšlení a začít podnikat.
  • Setkáš se s úspěšnými startupisty a podnikateli a formou sdílení příběhů si odneseš ty nejdůležitější rady pro svůj nápad

Program přednášek:

01

Pitch Deck 

Jak představit svůj nápad a získat pro něj spojence? Těšit se můžeš na byznysové příběhy úspěšných projektů jako je Worldee.

02

Hodnota pro zákazníka a Průzkum trhu 

Jakou základní hodnotu tvoje služba nebo produkt přináší zákazníkům? Jak provést základní průzkum trhu a získat klíčové informace ještě před rozjezdem?

03

Můj zákazník a Marketing 

Kdo jsou tvoji budoucí zákazníci a jak s nimi komunikovat? Co jsou marketingové persony a proč je dobré je mít?

04

Finance a Business Model  

Jak pracovat s výnosy, náklady a break-even pointem? Společně s odborníkem prozkoumáte modely financování. 

05

Výzvy a rizika podnikání  

Jaké jsou výzvy a rizika podnikání? Diskutujte s podnikateli o motivaci a odhodlání podnikat.

06

Právo v podnikání a Prezentační dovednosti:  

Seznamte se s právními aspekty podnikání a zlepšete své prezentační schopnosti pro start-up soutěže.  

Další projekty

CircInWater

Inovační centrum Olomouckého kraje se spolu s vodohospodářským klastrem CREA Hydro&Energy staly, jako jediní v Česku, součástí evropského projektu CircInWater, který chce pomáhat v opatřeních šetrných k vodě. Cílem projektu je vytvořit nové tržní příležitosti pro malé a střední podniky v regionálním i globálním měřítku, a to prostřednictvím jedinečných inovací, školení a internacionalizační podpory. 

Zobrazit více Zobrazit méně

DIGI2Health

Digitální inovační hub (DIH) je ekosystém, který slouží jako kontaktní místo s řadou podpůrných služeb pro malé a střední firmy v regionu i mimo něj se zaměřením na zdravotnictví. Umožňuje jak přístup k digitálním znalostem, technologiím, prototypovým řešením, testovacím zařízením, tak i zapojení do inovačního ekosystému v regionu. Věříme, že v digitalizaci je naše budoucnost.

Zobrazit více Zobrazit méně

IN-HUB Přerov

Konferenční sál, kreativní dílny s 3D tiskárnami i nahrávací studio, pracovní prostor, ale také místo pro relaxaci a odpočinek, to je IN-HUB Přerov. HUB je místem, kde vznikají nové nápady, sdílí se know-how a přibližuje se svět podnikání lidem v regionu.

Zobrazit více Zobrazit méně

Kreativita do škol Olomouckého kraje

Projekt propojuje profesionály z kultury a kreativních odvětví do vzdělávacích procesů MŠ, ZŠ a SŠ.

V oblasti formálního i neformálního vzdělávání nabízí jasné výhody projektové výuky. Různorodé postupy vycházejí vždy z místních podmínek a konkrétních potřeb škol (dané třídy a pedagoga) a (neuměleckých) předmětů výuky.

Zobrazit více Zobrazit méně

Mapování kulturních a kreativních odvětví (KKO)

Mapování a sběr dat jednotlivých oblastí kulturních a kreativních odvětví pro účely tvorby strategie regionu v Olomouckém kraji. Výsledkem je rozvoj organizací, které by se do budoucnosti mohli stát partnery v rozvojových projektech a vytvářených strukturách.

Zobrazit více Zobrazit méně

SA OK III

Cílem projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje III je podpora rozvoje inovačního prostředí v Olomouckém kraji s využitím RIS3 strategie Olomouckého kraje.

Zobrazit více Zobrazit méně

Vladislava Závrská

Komunitní manažerka, Startupy, Internacionalizace

zavrska@inovaceok.cz