Úvod > Naše projekty > SA OK III

Projekt
SA OK III

Od začátku letošního roku jsme spolu s Olomouckým krajem součástí nového projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje III. 

Informace o výzvě najdete tady: https://opjak.cz/vyzvy/vyzva-c-02_22_009-smart-akcelerator-i/
Další informace k RIS3 OK najdete na webu: www.ris3ok.cz

Co je jeho cílem?

01

Podpora rozvoje inovačního ekosystému

Především podpora rozvoje inovačního ekosystému našeho kraje. Projekt se zaměřuje na posílení spolupráce mezi jednotlivými aktéry inovačního prostředí v kraji v návaznosti na tzv. RIS3 strategii Olomouckého kraje.

02

O jakých tématech mluvíme?

 O vědě, výzkumu a inovacích v Olomouckém kraj, o rozvoji takzvaných domén specializace, odvětví, ve kterých jsme jako region silní. Projekt však zahrnuje i podporu rozvoje podnikavosti a kreativity, udržitelnosti nebo konceptu smart region.

 

03

Jak konkrétně?

Prostřednictvím osvětových a vzdělávacích akcí pořádaných v regionech, přípravy strategických projektů, komunikační a marketingové strategie kraje, mapování, pokročilých analýz a evaluačních nástrojů nebo posilování kapacity a kompetencí tzv. RIS3 týmu, kolegů, kteří jsou vám k ruce.

04

A na závěr?

Projekt je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Operačního programu Jan Amos Komenský a z finančních prostředků Olomouckého kraje. Děkujeme za podporu.

Další projekty

CircInWater

Inovační centrum Olomouckého kraje se spolu s vodohospodářským klastrem CREA Hydro&Energy staly, jako jediní v Česku, součástí evropského projektu CircInWater, který chce pomáhat v opatřeních šetrných k vodě. Cílem projektu je vytvořit nové tržní příležitosti pro malé a střední podniky v regionálním i globálním měřítku, a to prostřednictvím jedinečných inovací, školení a internacionalizační podpory. 

Zobrazit více Zobrazit méně

DIGI2Health

Digitální inovační hub (DIH) je ekosystém, který slouží jako kontaktní místo s řadou podpůrných služeb pro malé a střední firmy v regionu i mimo něj se zaměřením na zdravotnictví. Umožňuje jak přístup k digitálním znalostem, technologiím, prototypovým řešením, testovacím zařízením, tak i zapojení do inovačního ekosystému v regionu. Věříme, že v digitalizaci je naše budoucnost.

Zobrazit více Zobrazit méně

ICOK Akcelerátor

Nauč se, jak se dělá byznys a rozjeď ho s námi! Akcelerátor je 8 intenzivních worshopů s podobně motivovanými lidmi, experty a osobnostmi z podnikání, ve kterých získáš praktické dovednosti k rozjezdu svého byznys nápadu. Je navržen tak, aby rozvinul byznysové myšlení a krok za krokem si svůj nápad ověřil a připravil k realizaci. Čeká tě boost know-how, inspirace a vzájemného propojení.

Zobrazit více Zobrazit méně

IN-HUB Přerov

Konferenční sál, kreativní dílny s 3D tiskárnami i nahrávací studio, pracovní prostor, ale také místo pro relaxaci a odpočinek, to je IN-HUB Přerov. HUB je místem, kde vznikají nové nápady, sdílí se know-how a přibližuje se svět podnikání lidem v regionu.

Zobrazit více Zobrazit méně

Kreativita do škol Olomouckého kraje

Projekt propojuje profesionály z kultury a kreativních odvětví do vzdělávacích procesů MŠ, ZŠ a SŠ.

V oblasti formálního i neformálního vzdělávání nabízí jasné výhody projektové výuky. Různorodé postupy vycházejí vždy z místních podmínek a konkrétních potřeb škol (dané třídy a pedagoga) a (neuměleckých) předmětů výuky.

Zobrazit více Zobrazit méně

Mapování kulturních a kreativních odvětví (KKO)

Mapování a sběr dat jednotlivých oblastí kulturních a kreativních odvětví pro účely tvorby strategie regionu v Olomouckém kraji. Výsledkem je rozvoj organizací, které by se do budoucnosti mohli stát partnery v rozvojových projektech a vytvářených strukturách.

Zobrazit více Zobrazit méně

Petra Lajtochová

Projektová manažerka, Office manažerka
.

lajtochova@inovaceok.cz