Úvod > Naše projekty > SA OK III

Projekt
SA OK III

Od začátku letošního roku jsme spolu s Olomouckým krajem součástí nového projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje III. 

Podrobnější informace o projektu najdete tady https://opjak.cz/vyzvy/vyzva-c-02_22_009-smart-akcelerator-i/

Co je jeho cílem?

01

Podpora rozvoje inovačního ekosystému

Především podpora rozvoje inovačního ekosystému našeho kraje. Projekt se zaměřuje na posílení spolupráce mezi jednotlivými aktéry inovačního prostředí v kraji v návaznosti na tzv. RIS3 strategii Olomouckého kraje.

02

O jakých tématech mluvíme?

 O vědě, výzkumu a inovacích v Olomouckém kraj, o rozvoji takzvaných domén specializace, odvětví, ve kterých jsme jako region silní. Projekt však zahrnuje i podporu rozvoje podnikavosti a kreativity, udržitelnosti nebo konceptu smart region.

 

03

Jak konkrétně?

Prostřednictvím osvětových a vzdělávacích akcí pořádaných v regionech, přípravy strategických projektů, komunikační a marketingové strategie kraje, mapování, pokročilých analýz a evaluačních nástrojů nebo posilování kapacity a kompetencí tzv. RIS3 týmu, kolegů, kteří jsou vám k ruce.

04

A na závěr?

Projekt je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Operačního programu Jan Amos Komenský a z finančních prostředků Olomouckého kraje. Děkujeme za podporu.

Další projekty

CircInWater

Inovační centrum Olomouckého kraje se spolu s vodohospodářským klastrem CREA Hydro&Energy staly, jako jediní v Česku, součástí evropského projektu CircInWater, který chce pomáhat v opatřeních šetrných k vodě. Cílem projektu je vytvořit nové tržní příležitosti pro malé a střední podniky v regionálním i globálním měřítku, a to prostřednictvím jedinečných inovací, školení a internacionalizační podpory. 

Zobrazit více Zobrazit méně

DIGI2Health

Digitální inovační hub (DIH) je ekosystém, který slouží jako kontaktní místo s řadou podpůrných služeb pro malé a střední firmy v regionu i mimo něj se zaměřením na zdravotnictví. Umožňuje jak přístup k digitálním znalostem, technologiím, prototypovým řešením, testovacím zařízením, tak i zapojení do inovačního ekosystému v regionu. Věříme, že v digitalizaci je naše budoucnost.

Zobrazit více Zobrazit méně

ICOK Akcelerátor

Nauč se, jak se dělá byznys a rozjeď ho s námi! Akcelerátor je 8 intenzivních worshopů s podobně motivovanými lidmi, experty a osobnostmi z podnikání, ve kterých získáš praktické dovednosti k rozjezdu svého byznys nápadu. Je navržen tak, aby rozvinul byznysové myšlení a krok za krokem si svůj nápad ověřil a připravil k realizaci. Čeká tě boost know-how, inspirace a vzájemného propojení.

Zobrazit více Zobrazit méně

IN-HUB Přerov

Konferenční sál, kreativní dílny s 3D tiskárnami i nahrávací studio, pracovní prostor, ale také místo pro relaxaci a odpočinek, to je IN-HUB Přerov. HUB je místem, kde vznikají nové nápady, sdílí se know-how a přibližuje se svět podnikání lidem v regionu.

Zobrazit více Zobrazit méně

Kreativní vzdělávání

Projekt propojuje profesionály z kultury a kreativních odvětví do vzdělávacích procesů MŠ, ZŠ a SŠ.

V oblasti formálního i neformálního vzdělávání nabízí jasné výhody projektové výuky. Různorodé postupy vycházejí vždy z místních podmínek a konkrétních potřeb škol (dané třídy a pedagoga) a (neuměleckých) předmětů výuky.

Zobrazit více Zobrazit méně

Mapování kulturních a kreativních odvětví (KKO)

Mapování a sběr dat jednotlivých oblastí kulturních a kreativních odvětví pro účely tvorby strategie regionu v Olomouckém kraji. Výsledkem je rozvoj organizací, které by se do budoucnosti mohli stát partnery v rozvojových projektech a vytvářených strukturách.

Zobrazit více Zobrazit méně

Soubory ke stažení

pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout
pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout
pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout
pdf
4.80 KB

blank

Stáhnout

Petra Lajtochová

Projektová manažerka, Office manažerka
.

lajtochova@inovaceok.cz