Úvod > Naše projekty > Krajské centrum kreativního vzdělávání

Krajské centrum kreativního vzdělávání

Krajské centrum kreativního vzdělávání (KCKV) vzniklo v rámci aktivit IDZ OK. Jeho cílem je zvyšování kompetencí pedagogů středních škol k úspěšnému realizování kreativního vzdělávání v jejich pedagogické praxi.  

V rámci našich aktivit nabízíme mentorský program pro pedagogy, tematické workshopy, osvětovou a konzultační činnost. Sledujte naše aktivity

Inspirace pro výuku plyne ze široké škály kreativních profesí (architektura, scénická umění, hudba, audiovize, design, vizuální umění atd.), nabízí tak flexibilitu a dostupnost. Kreativní vzdělávání rozvíjí kreativitu a kreativní myšlení, jedny ze zásadních kompetencí 21. století. Kreativita patří mezi nejžádanější dovednosti na trhu práce a je zásadní lidskou vlastností, která nás odlišuje od umělé inteligence.  

Kreativní vzdělávání je založené na symbióze znalostí, dovedností, hodnot a osobních zkušeností.  

Pedagogům a pedagožkám středních škol nabízíme v rámci dlouhodobé spolupráce inspiraci, podporu a prostor pro sdílení. 

S kým se potkáte?

Adéla Konečná je hudebnice, umělkyně a absolventka Multimediální kompozice na HF JAMU v Brně s půlroční stáží na Sibelius akademii v Helsinkách. V současné době navazuje na magisterské studium na FaVU v Brně. Dlouhodobě se věnuje konceptu teorie naslouchání (Deep Listening Theory) a komponování elektronické hudby prostřednictvím improvizace a experimentu. Při práci využívá cvičení zahrnující práci s tělem a interaktivní hry, které pramení z naslouchání zvuků každodenního života, přírody a vlastních myšlenek, které nám zároveň pomáhají porozumět okolí i sobě samotným.

Adéla Konečná

Anna Dvořáková tvoří pod značkou Stika ceramics. Ve své tvorbě se inspiruje přírodou a zrcadlí minimalistický a ekologický přístup k uměleckému řemeslu. Věnuje se experimentům a pozorování změn, aby objevila zákonitosti, které nejsou na první pohled zřejmé. www.stikaceramics.com

Anna Dvořáková

Jan Čtvrtník je performer, hudebník a sound designer. Ve své tvorbě se zabývá především zvukem jako jevištním komponentem s akcentem na živou akci performera. Spolupracuje s českými i zahraničními divadelními soubory a věnuje se divadelní tvorbě ve specifických skupinách, převážně se zaměřením na práci s lidmi s mentálním postižením. Je ředitelem festivalu Menteatrál a pracuje jako vedoucí EDU nacucky.

Jan Čtvrtník

Jan Pražan je malíř. Podporující a uzdravující kvality tvořivosti současně s pobytem v přírodě jej dovedly k studiu Ekoarteterapie. Získané znalosti a dovednosti se již několik let snaží předávat převážně v rámci školních kolektivů, v rámci výtvarných setkání a kreativního učení. Umění a tvorba je pro něj v rámci školní výuky velmi podporující a funkční způsob, jak zážitkovou formou vstřebat učivo, ladit vztahy v kolektivu nebo zrelaxovat a prohloubit vlastní sebedůvěru každého žáka. www.janprazan.com

Jan Pražan

Lucie Bečvářová je absolventka AVU oboru sochařství. Ve své tvorbě se zaměřuje na oblast komunitního umění, sjednocování významu umění a života a objevování umění v běžných věcech, vztazích a jednáních. Ve své tvorbě pracuje s reuse materiálem a textilem, ze kterého vytváří objekty. Svou uměleckou praxi sdílela na ZŠ Boženy Němcové v Přerově, kde působila jako kreativec v projektu kreativního učení. Její přístup je založen na dobrovolnosti, klidu a vřelosti uprostřed nutné míry chaosu.

Lucie Bečvářová

Magdalena má vystudovanou speciální pedagogiku – dramaterapii. V minulosti vyučovala literárně-dramatický obor na ZUŠ Iši Krejčího. V současnosti se věnuje lektorování divadelních workshopů, lektorování programů primární prevence ve školách a psychoterapii. Působí jako konzultantka kreativního vzdělávání.

Magdalena Svozilová

Konzultantka projektu Kreativního vzdělávání

Ondřej Klus je dokumentarista se zaměřením na sociální a vědecká témata. Vedle filmařské praxe prošel neformálním vzděláním na projektech Erasmus+ a Učitelem naživo. Na SSUD Brno spoluzaložil obor Game art. Zkušenosti z herních studií, filmové produkce a vzdělávání nyní předává jako konzultant kreativního vzdělávání.

Ondřej Klus

Konzultant projektu Kreativního vzdělávání

Tereza Bernátková Freyová je dokumentaristka zabývající se tématy, která formují naši společnost. Vytváří audiovizuální obsahy, které mohou inspirovat a vzdělávat. Žákům a studentům nabízí příležitost rozvíjet kreativní myšlení, prezentační dovednosti a týmovou spolupráci.

Tereza Bernátková Freyová

Tereza Slováková je výtvarná umělkyně zabývající se malbou s intermediálním přesahem, keramikou a modelováním. Mimo uměleckou činnost pracuje jako kurátorka a edukátorka v Galerii současného umění v Jeseníku. V rámci projektu kreativního učení spolupracovala s třídním kolektivem na ZŠ v České Vsi. V přírodopisu pod jejím vedením vznikly deskové hry s tématem bezobratlých.

Tereza Slováková

Václav Šana je architekt a urbanista s praxí v architektonických kanceláří a také z útvaru hlavního architekta města Olomouce. Mimo to má za sebou výuku seminářů a vedení ateliéru na své alma mater skrze své doktorské studium. Během studií ho zaujala činnost pedagoga a popularizátora urbanismu.

Václav Šana

Vendula Kopečná vystudovala Mediální tvorbu na střední škole, kde také získala povědomí o malbě, fotografii, grafice a filmu. Má bakalářský titul Produkce a nyní studuje Management v kultuře a Žurnalistická studia. S kreativním vzděláním má zkušenost ze spolupráce na třídním projektu na základní škole Hálkova, kde působila jako kreativec.

Vendula Kopečná

 

Další projekty

CircInWater

Inovační centrum Olomouckého kraje se spolu s vodohospodářským klastrem CREA Hydro&Energy staly, jako jediní v Česku, součástí evropského projektu CircInWater, který chce pomáhat v opatřeních šetrných k vodě. Cílem projektu je vytvořit nové tržní příležitosti pro malé a střední podniky v regionálním i globálním měřítku, a to prostřednictvím jedinečných inovací, školení a internacionalizační podpory. 

Zobrazit více Zobrazit méně

DIGI2Health

Digitální inovační hub (DIH) je ekosystém, který slouží jako kontaktní místo s řadou podpůrných služeb pro malé a střední firmy v regionu i mimo něj se zaměřením na zdravotnictví. Umožňuje jak přístup k digitálním znalostem, technologiím, prototypovým řešením, testovacím zařízením, tak i zapojení do inovačního ekosystému v regionu. Věříme, že v digitalizaci je naše budoucnost.

Zobrazit více Zobrazit méně

ICOK Akcelerátor

Nauč se, jak se dělá byznys a rozjeď ho s námi! Akcelerátor je 8 intenzivních worshopů s podobně motivovanými lidmi, experty a osobnostmi z podnikání, ve kterých získáš praktické dovednosti k rozjezdu svého byznys nápadu. Je navržen tak, aby rozvinul byznysové myšlení a krok za krokem si svůj nápad ověřil a připravil k realizaci. Čeká tě boost know-how, inspirace a vzájemného propojení.

Zobrazit více Zobrazit méně

IN-HUB Přerov

Konferenční sál, kreativní dílny s 3D tiskárnami i nahrávací studio, pracovní prostor, ale také místo pro relaxaci a odpočinek, to je IN-HUB Přerov. HUB je místem, kde vznikají nové nápady, sdílí se know-how a přibližuje se svět podnikání lidem v regionu.

Zobrazit více Zobrazit méně

Mapování kulturních a kreativních odvětví (KKO)

Mapování a sběr dat jednotlivých oblastí kulturních a kreativních odvětví pro účely tvorby strategie regionu v Olomouckém kraji. Výsledkem je rozvoj organizací, které by se do budoucnosti mohli stát partnery v rozvojových projektech a vytvářených strukturách.

Zobrazit více Zobrazit méně

SA OK III

Cílem projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje III je podpora rozvoje inovačního prostředí v Olomouckém kraji s využitím RIS3 strategie Olomouckého kraje.

Zobrazit více Zobrazit méně

Karolína Balcárková

Manažerka projektu Kreativního vzdělávání

balcarkova@inovaceok.cz