Úspěšný příběh

Od Olomouce do UK Hereford: Jak ICOK PLATINN podpořil SnowlyCode při expanzi

Ekologickým posunem za mezinárodním úspěchem. Přečtěte si fascinující příběh SnowlyCode, české vývojářské společnosti, která díky programu ICOK PLATINN otevřela dveře novým příležitostem. Specializují se na outsourcing programátorů a vývoj webových aplikací na míru. Po šesti letech úspěšného působení na tuzemském trhu se rozhodli pro expanzi na britské ostrovy, kde chtějí získávat nové zakázky a posílit stabilitu firmy.

Představení SnowlyCode

SnowlyCode je menší software house z Olomouce, který outsourcingem programátorů nabízí svým zákazníkům skvělý tým pro vývojové projekty. Jejich portfolium zahrnuje také vývoj webových aplikací na míru. Díky šesti úspěšným letům se rozrostli na několika místech v ČR a nově expandovali i do UK Hereford. Týmy složené z programátorů a specialistů pokrývají širokou škálu oblastí, jako je softwarová architektura, byznysová analýza, zabezpečení, infrastruktura a BI.

Spolupráce s ICOKem

SnowlyCode se rozhodli vstoupit do programu ICOK PLATINN s cílem získat podporu při expanzi na britský trh pod samostatnou identitou SnowlyCode Ltd. Expertní pomoc od špičkových konzultantů měla zahrnovat mentoring v oblasti globálních sales a zprostředkování zkušeností z růstu úspěšného startupu Ysoftu.

Expanze do UK – výzvy a řešení:

Při vstupu na britský trh se firma setkala s několika výzvami, které vyžadovaly pečlivé plánování a spolupráci s expertem. Kromě finančních aspektů a právních standardů se museli zaměřit na specifika britského pracovního trhu. Spolupráce s anglickým partnerem umožnila překonání jazykových bariér a osvojení specifického obchodního jazyka.

Budoucnost SnowlyCode

Díky úspěšné spolupráci s ICOKem a expertnímu poradenství od Lukáše Maňáska, Head of sales ve společnosti Ysoft, má SnowlyCode jasnou vizi pro budoucnost. Rostoucí poptávka po jejich službách vyžaduje nábory nových programátorů a plánování expanze do dalších zemí, jako je Finsko a USA.

O spolupráci

Spolupráce s Lukášem Maňáskem byla klíčová pro úspěšný rozvoj SnowlyCode. Jeho znalosti a schopnost identifikovat a řešit rizika přinesly firmě novou přidanou hodnotu. Díky expertní pomoci se firma rychle rozrůstá a očekává úspěšnou expanzi na další trhy.

Pokud Vás zaujala spolupráce s ICOKem, neváhejte a kontaktujte našeho manažera pro ICOK PLATINN Martina Ohlídala, který Vám rád zodpoví jakýkoliv dotaz o programu a probere možnosti konzultací i pro Vaši firmu!

Vaše příběhy

Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI

V roce 2023 je to už patnáct let, co společnost Logaritma funguje na českém i zahraničním trhu. Její sídlo najdeme v Moravičanech na Šumpersku, v areálu, kde se v minulosti vyráběly komponenty pro obuvnický průmysl. O rok dřív se společnost zapojila do konzultačního programu Inovačního centra Olomouckého kraje ICOK DIGI, který jim pomohl s digitální transformací.

Vaše příběhy

Expertní konzultace ICOK PLATINN pomohla MyCellu do světa

Konzultační program ICOK PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví jsou pro program špičkoví experti z různých oblastí, kteří firmě navrhnou a pomohou uskutečnit potřebné změny. Tentokrát se do programu zapojila přerovská společnost Sensio. Výrobce MyCella, světově unikátního hudebního nástroje vytvořeného na 3D tiskárně.

  • 1
  • 2