Úspěšný příběh

Jak na digitalizaci? Workshop v Honeywell Aerospace Olomouc ukázal příklady dobré praxe

Digitalizace patří mezi často skloňová slova napříč obory. Neunikne jí žádná firma, tedy pokud chce držet krok s dobou. Jaké procesy jsou efektivní ve velké firmě poodhalili v Honeywell Aerospace Olomouc v Hlubočkách. Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) tam uspořádalo další ze svých digi workshopů, určený byl pro malé a střední podniky z regionu

WORKSHOP

Honeywell Aerospace Olomouc v Hlubočkách nedaleko Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory. „Digitalizace a automatizace jsou pro nás významnými tématy. Jsem rád, že jsme dostali příležitost uspořádat tento workshop, jehož prostřednictvím jsme mohli ostatním ukázat, jak digitalizace zvýšila produktivitu a otevřela nové možnosti naší firmy. Navíc mám za to, že sdílet znalosti a zkušenosti mezi společnostmi je klíčové pro vzájemný růst a úspěch,“ řekl Martin Šebesta, generální ředitel společnosti Honeywell Aerospace Olomouc.

Během workshopu firma Honeywell Aerospace Olomouc představila své výrobní portfolio, nastínila, jaké procesy bylo potřeba nastavit pro zvýšení efektivity práce a jak jim digitalizace konkrétně pomáhá. Nechyběla ani prohlídka výroby a závěrečná živá debata. „Řada věcí je přenositelných do malých firem, ale i naopak, minimálně ve filozofii práce. Co je ale hlavní, to je sdílení znalostí a zkušeností mezi firmami. Co všechno je potřeba přizpůsobit na konkrétní druh činnosti a neopakovat špatná rozhodnutí,“ komentoval workshop Petr Šimek, který do Hluboček přijel z uničovské společnosti Miele technika s.r.o.

Akce se konala v rámci programu ICOK DIGI, který pomáhá projít různou úrovní digitální transformace, posunout podnikání a připravit ho na další etapy digitalizace.

PROGRAM ICOK DIGI

Program ICOK DIGI pomáhá projít různou úrovní digitální transformace, posunout podnikání a připravit ho na další etapy digitalizace. Program zahrnuje vypracování vstupní procesní analýzy včetně návrhu řešení, sérii konzultací s nezávislým expertem a účast na workshopech zaměřených na sdílení příkladů dobré praxe. Cílem je zvýšit úroveň digitální transformace firem v Olomouckém kraji.

Program zahrnuje vypracování vstupní procesní analýzy včetně návrhu dalšího postupu, sérii konzultací s nezávislým expertem a účast na workshopech zaměřených na sdílení příkladů dobré praxe. Cílem je zvýšit úroveň digitální transformace firem v Olomouckém kraji,

Pavel Hrůza
specialista inovačního centra pro oblast digitalizace

Vaše příběhy

Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI

V roce 2023 je to už patnáct let, co společnost Logaritma funguje na českém i zahraničním trhu. Její sídlo najdeme v Moravičanech na Šumpersku, v areálu, kde se v minulosti vyráběly komponenty pro obuvnický průmysl. O rok dřív se společnost zapojila do konzultačního programu Inovačního centra Olomouckého kraje ICOK DIGI, který jim pomohl s digitální transformací.

Vaše příběhy

Expertní konzultace ICOK PLATINN pomohla MyCellu do světa

Konzultační program ICOK PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví jsou pro program špičkoví experti z různých oblastí, kteří firmě navrhnou a pomohou uskutečnit potřebné změny. Tentokrát se do programu zapojila přerovská společnost Sensio. Výrobce MyCella, světově unikátního hudebního nástroje vytvořeného na 3D tiskárně.

  • 1
  • 2