Úspěšný příběh

Workshop v Blaze Harmony nabídl zkušenosti i inovativní řešení

Dynamická, ryze česká firma zaměřující se na inovativní řešení v oblasti spalování dřevní biomasy. Přesně tak lze charakterizovat společnost Blaze Harmony z Lipníka nad Bečvou, kde se v úterý 22. listopadu uskutečnil workshop na téma digitalizace výroby. V rámci programu ICOK DIGI jej pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).

WORKSHOP

„Blaze Harmony je podnik, se kterým spolupracujeme dlouhodobě, a právě na jeho příběhu chceme ukázat, jak důležitá oblast digitalizace je. Díky moderním technologiím firma umí svou výrobu řídit velice efektivně. Podobná setkání našim partnerům nabízíme jako pomoc při rozhodování, jakým směrem se v rámci digitalizace dál rozvíjet,“ uvedl Pavel Hrůza, RIS3 developer pro oblast digitalizace ICOK.

Společnost Blaze Harmony je rodinná firma, která patří se svými technicky nadčasově řešenými produkty mezi nejrychleji rostoucí firmy v oboru. Její zakladatel Roman Tihelka se aktivitám v oblasti vytápění spojeného se spalováním biomasy věnuje už více než 20 let. „Smysl tohoto setkání vidím v tom, že se firmy o sobě dozví a mohou si sdělit informace, případně navázat spolupráci. Což je něco, co nám dává smysl,“ řekl Roman Tihelka.

Ten také představil historii firmy a účastníky provedl cestou ze zelené louky až k nové výrobní hale a rozšiřování podniku. Nechybělo ani sdílení zkušeností s výrobou, vývojem či technickým zaměřením a inovacemi.

Kladně digiworkshop v Lipníku nad Bečvou komentoval také Josef Svoboda, další expert v oblasti digitálních technologií, který s ICOK dlouhodobě spolupracuje. „Podobné akce mají pro účastníky přidanou hodnotu. Firmy ukazují, jak reagují na zvýšenou poptávku, jak řeší digitální transformaci. Současně se dozvíme i o slepých uličkách a cestách kam nejít. Jsou to neocenitelné znalosti a zkušenosti. Podobná setkání jsou inspirativní a samozřejmě je to i možnost, jak byznys rozvíjet,“ dodal Josef Svoboda.

PROGRAM ICOK DIGI

Program ICOK DIGI pomáhá projít různou úrovní digitální transformace, posunout podnikání a připravit ho na další etapy digitalizace. Program zahrnuje vypracování vstupní procesní analýzy včetně návrhu řešení, sérii konzultací s nezávislým expertem a účast na workshopech zaměřených na sdílení příkladů dobré praxe. Cílem je zvýšit úroveň digitální transformace firem v Olomouckém kraji.

Je to až neuvěřitelný příběh. Viděli jsme, že přechod mezi malou garážovou firmou do středně velkého podniku lze udělat velmi rychle, když je dobrý produkt a přemýšlí se koncepčně. Líbí se mi i uvažování nad automatizací procesů ve výrobě. Za mě to bylo skvělé

Petr Chládek
expert v programu ICOK DIGI

Vaše příběhy

Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI

V roce 2023 je to už patnáct let, co společnost Logaritma funguje na českém i zahraničním trhu. Její sídlo najdeme v Moravičanech na Šumpersku, v areálu, kde se v minulosti vyráběly komponenty pro obuvnický průmysl. O rok dřív se společnost zapojila do konzultačního programu Inovačního centra Olomouckého kraje ICOK DIGI, který jim pomohl s digitální transformací.

Vaše příběhy

Expertní konzultace ICOK PLATINN pomohla MyCellu do světa

Konzultační program ICOK PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví jsou pro program špičkoví experti z různých oblastí, kteří firmě navrhnou a pomohou uskutečnit potřebné změny. Tentokrát se do programu zapojila přerovská společnost Sensio. Výrobce MyCella, světově unikátního hudebního nástroje vytvořeného na 3D tiskárně.

  • 1
  • 2