Workshop v Blaze Harmony nabídl zkušenosti i inovativní řešení – Inovační centrum Olomouckého kraje

Workshop v Blaze Harmony nabídl zkušenosti i inovativní řešení

Dynamická, ryze česká firma zaměřující se na inovativní řešení v oblasti spalování dřevní biomasy. Přesně tak lze charakterizovat společnost Blaze Harmony z Lipníka nad Bečvou, kde se v úterý 22. listopadu uskutečnil workshop na téma digitalizace výroby. V rámci programu ICOK DIGI jej pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).

„Blaze Harmony je podnik, se kterým spolupracujeme dlouhodobě, a právě na jeho příběhu chceme ukázat, jak důležitá oblast digitalizace je. Díky moderním technologiím firma umí svou výrobu řídit velice efektivně. Podobná setkání našim partnerům nabízíme jako pomoc při rozhodování, jakým směrem se v rámci digitalizace dál rozvíjet,“ uvedl Pavel Hrůza, RIS3 developer pro oblast digitalizace ICOK.

Společnost Blaze Harmony je rodinná firma, která patří se svými technicky nadčasově řešenými produkty mezi nejrychleji rostoucí firmy v oboru. Její zakladatel Roman Tihelka se aktivitám v oblasti vytápění spojeného se spalováním biomasy věnuje už více než 20 let. „Smysl tohoto setkání vidím v tom, že se firmy o sobě dozví a mohou si sdělit informace, případně navázat spolupráci. Což je něco, co nám dává smysl,“ řekl Roman Tihelka.

Ten také představil historii firmy a účastníky provedl cestou ze zelené louky až k nové výrobní hale a rozšiřování podniku. Nechybělo ani sdílení zkušeností s výrobou, vývojem či technickým zaměřením a inovacemi. „Je to až neuvěřitelný příběh. Viděli jsme, že přechod mezi malou garážovou firmou do středně velkého podniku lze udělat velmi rychle, když je dobrý produkt a přemýšlí se koncepčně. Líbí se mi i uvažování nad automatizací procesů ve výrobě. Za mě to bylo skvělé,“ zhodnotil Petr Chládek, expert v programu ICOK DIGI.

Kladně digiworkshop v Lipníku nad Bečvou komentoval také Josef Svoboda, další expert v oblasti digitálních technologií, který s ICOK dlouhodobě spolupracuje. „Podobné akce mají pro účastníky přidanou hodnotu. Firmy ukazují, jak reagují na zvýšenou poptávku, jak řeší digitální transformaci. Současně se dozvíme i o slepých uličkách a cestách kam nejít. Jsou to neocenitelné znalosti a zkušenosti. Podobná setkání jsou inspirativní a samozřejmě je to i možnost, jak byznys rozvíjet,“ dodal Josef Svoboda.

Program ICOK DIGI pomáhá projít různou úrovní digitální transformace, posunout podnikání a připravit ho na další etapy digitalizace. Program zahrnuje vypracování vstupní procesní analýzy včetně návrhu řešení, sérii konzultací s nezávislým expertem a účast na workshopech zaměřených na sdílení příkladů dobré praxe. Cílem je zvýšit úroveň digitální transformace firem v Olomouckém kraji.

Více informací o programu se dozvíte na www.inovaceok.cz/program-icok-digi