Úspěšný příběh

Do lCOKu by si měli zajít všichni podnikatelé z Olomouckého kraje, doporučuje Dominika z Festady

Když si Dominika Sokolová při své práci na zemědělském statku chtěla zjednodušit evidenci ovcí a koz, zjistila, že na trhu pro tento účel neexistuje žádná solidní aplikace. A tak založila firmu Festada a aplikaci sama vytvořila. Jako člověk ze zemědělství ale neměla s podnikáním vůbec žádné zkušenosti, proto hned při rozjezdu firmy využila konzultací od ICOKu. Tato spolupráce se jí náramně vyplatila.


„Narovinu říkám, že nebýt ICOKu, nejsem dnes ani zdaleka tam, kde jsem. Vystudovala jsem zootechniku, celý život dělám v zemědělství a k podnikání mě nikdo nikdy nevedl. Netušila jsem, jak dělat obchod, jak dělat marketing nebo jak nastavit cenu. Měla jsem jen skvělou aplikaci a nejradši bych ji dávala kolegům zemědělcům zadarmo, ale s tím bych asi daleko nedošla,“ usmívá se Dominika při vzpomínkách na své začátky.

Proto se přihlásila do našeho programu ICOK PLATINN, který se zaměřuje na pomoc firmám s obchodem, marketingem, organizačními procesy nebo financemi. Na starost ji dostal jeden z našich nejzkušenějších konzultantů Jiří Imrýšek, a společně na základě analýzy trhu a segmentace zákazníků vytvořili kompletní obchodní strategii Festady. „Měla jsem už dříve několik business konzultantů, ale tento z ICOKu byl jednoznačně nejlepší, úplně topový. Po každé konzultaci jsem chodila domů s nabitou hlavou, přesah a znalosti pana Imrýška byly neskutečné,“ pochvaluje si Dominika.

Dlouhodobě fungující a stabilní firma

Zakladatelka Festady nicméně nechtěla pouze překlenout „kritickou“ fázi podnikání, ale vytvořit opravdu stabilní základ pro dlouhodobý růst firmy. Celkem proto využila 120 hodin konzultací a dodnes s námi nárazově spolupracuje. „ICOK není jenom o konzultacích, pořádá také workshopy nebo semináře, a hlavně nabízí obrovské množství kontaktů. Poznala jsem tady řadu lidí z marketingu, PR nebo HR a mohla s nimi opět konzultovat nebo rovnou navázat spolupráci. Dodnes je pro mě ICOK podnikatelský parťák, který mi kryje záda, a na kterého se můžu kdykoliv obrátit,“ říká Dominika. „Osobně bych ICOK doporučila všem firmám z Olomouckého kraje, nejen těm začínajícím, ale i zkušenějším. Věřím, že všem má co nabídnout,“ uzavírá Dominika, jejíž Festada už dnes nenabízí jenom aplikaci pro chov ovcí a skotu, ale také výživové doplňky pro hospodářská zvířata nebo další technologie.

Řešíte v podnikání podobné situace jako Dominika?

It’c OK. Dejte vědět a podíváme se, jaký program by vám sedl nejvíce.

Martin Ohlídal

Business Developer
....

ohlidal@inovaceok.cz