Re – Inovační centrum Olomouckého kraje


Olomoucké regionální finále programu Soutěž & Podnikej zná svého vítěze.

 

Pátý ročník Soutěž & Podnikej se chýlí ke konci. Podobně jako většina dalších akcí letošního roku – poněkud netradičně. Tradiční prosincová klání, na která jste byli poslední čtyři ročníky zvyklí, jsme z preventivních důvodů přesunuli na leden. Pouze v Olomouckém kraji už známe prvního postupujícího do republikového finále v Praze.

První přehlídka nejnadějnějších středoškolských startupů proběhla 18. prosince v prostorách Inovačního centra Olomouckého kraje. Své nápady zde v komorní atmosféře odprezentovalo 8 studentských týmů. Na porotu nejvíce zapůsobil Radim Plško z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově. Kromě hmotných cen si zajistil místo v republikovém finále a přiblížil se tak k hlavní výhře celého programu – obchodní cestě do Chicaga.

Roli porotců na sebe vzali pánové Tomáš Dostál z Inovačního centra Olomouckého kraje, Lubomír Hartman z M.K.R. Plus a Jakub Dostál ze společnosti Abradatas.


Účastníci a pořadí:

           Racksie (Radim Plško) – chytré stojany na kola, jako nový nadějný prvek Smart cities  • Pojízdný BARBERSHOP (Aneta Filipová, Veronika Kavková) – kadeřnictví na kolečkách, které za vámi dojede kamkoliv.
  • SAB’s skin care (Sabina Iljasová) – přírodní kosmetika šetrná k pleti i životnímu prostředí.
  • Kairos (Klára Přibylová) – inovativní aplikace, díky které bude plánování vašeho času ještě efektivnější.
  • Snacks (Vendelín Filip, Adam Bodnar) – studenti prodávají svačiny studentům – jednoduše a zdravě.
  • Výstřel do tmy (Kristýna Peroutová, Adéla Sikorová, Ondřej Kačírek) – designová kavárna pro náročné přímo v srdci Šumperka.
  • Projekt MY (Jan Dohnal) – mladý módní brand, díky kterému se zaručeně odlišíte.


 Soutěž & Podnikej je událost určena pro všechny středoškolské studenty a je organizována Nadačním fondem vzdělávání a podnikání, jehož účelem je podpora inovativního podnikatelského a kritického myšlení u studentů ve všech úrovních vzdělávacího systému s cílem vytvářet podmínky pro praktickou realizaci podnikatelských myšlenek a nápadů studentů.

Regionální kolo Soutěž & podnikej bylo realizováno v rámci projektu SMART AKCELERÁTOR OLOMOUCKÉHO KRAJE II