V Přerově se otevřel IN-HUB. Nabízí prostor pro podnikání i inovace

Nový IN-HUB, který kromě pracovního prostoru nabídne také konferenční sál a kreativní dílny s 3D tiskárnami, je pro Přerov přínosem. Jde totiž o region, kde žije řada šikovných lidí, a který má velký inovační potenciál. Jsem rád, že jim hub jejich vize pomůže naplnit

Jan Šafařík
předseda správní rady ICOK a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje

Přerovský IN-HUB zapadá do dlouhodobé strategie ICOK podporovat jednotlivé regiony kraje pomocí konkrétních a cílených projektů. „V Přerově jsme nejdál. Otevřeli jsme tam hub, který je v široké nabídce služeb a ve srovnání s podobně velkými městy unikátním projektem napříč Českou republikou. Věřím tomu, že bude inspirací pro ostatní města nejen v našem kraji,“ řekl Tomáš Dostál, ředitel Inovačního centra Olomouckého kraje, které bude IN-HUB Přerov provozovat.

Na myšlence komunitního prostoru podporujícího inovativní podnikání se pracovalo od roku 2020. S vedením města Přerova pak ICOK našel shodu v tom, že právě dům stojící na rohu Masarykova náměstí a Bratrské ulice je ideálním místem pro centrum nabité moderními technologiemi. „Ještě předloni tu stál zanedbaný dům v havarijním stavu, dnes je Blažkův dům chloubou náměstí, která v sobě ukrývá nejen kancelářské prostory, ale i dílny, které mohou využívat jak jednotlivci, tak i školy či firmy. Jsem moc rád, že se hub stane místem, kde se budou lidé potkávat a pracovat – a které historické centrum města oživí,“ řekl přerovský primátor Petr Vrána.

Blažkův dům v Přerově nabízí konferenční sál, kreativní dílny s 3D tiskárnami i nahrávací studio, pracovní prostor, ale také místo pro relaxaci a odpočinek. „Budova prošla kompletní rekonstrukcí a nabízí místo pro vznik a rozvoj kreativních myšlenek a podnikavých plánů lidí. Jsem rád, že v našem kraji vznikají kvalitní podnikatelské projekty, jako je právě tento prostor, kde se budou moci vzájemně propojovat firmy, školy, zástupci veřejné správy nebo začínající podnikatelé,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Inovační centrum Olomouckého kraje vytváří a kultivuje inovační prostředí napříč krajem s respektem ke společenským výzvám a technologickým trendům s udržitelným přesahem. Ambicí a vizí inovačního centra je být první a přirozenou adresou pro každého, kdo se chce podílet na pozitivních změnách v regionu. Inspiruje a vzájemně propojuje podnikatelské prostředí s akademickou sférou, podnikavé a kreativní obyvatele Olomouckého kraje.

Více informací je uvedeno na stránkách www.inhubprerov.eu.

Filip Navrátil

Manažer IN-HUB Přerov, Startupy, Investoři

navratil@inovaceok.cz