Knížka BUUK zabodovala v soutěži Hračka roku. Získala první místo

Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) podporuje řadu inovativních podniků. Jedním z úspěšných projektů, u jejichž zrodu mohlo být, je zábřežský BUUK. Kniha, kterou firma nabízí, je hračkou i všestrannou didaktickou pomůckou. Nedávno si převzali prestižní ocenění. V soutěži Hračka roku, v kategorii Český originál, totiž získali první místo.

Co to BUUK je? „Látková kniha, která obsahuje deset stran s aktivitami navrženými speciálním pedagogem. Je to sada, kde je veškerý materiál, který je potřeba pro provlékání nebo šití originální hračky,“ popisuje jednatel společnosti Tomáš Hurta. Aktuálně se ve svém portfoliu mohou pochlubit od knižních sad, leporel až po sadu na vytvoření obalu na zápisník. Novinkou je knížka, která děti zavede na statek.

BUUK na své podnikatelské cestě navázal spolupráci s inovačním centrem, které mu v rámci programu ICOK PLATINN poskytlo odbornou a mentorskou podporu. „Už při první návštěvě na mě BUUK udělal obrovský dojem. Zápal, s jakým Tomáš Hurta popisoval svoji cestu od manažera ve velké firmě až po výrobu a prodej první varianty této úžasné knihy, byl nesmírně inspirativní,“ sdílí své dojmy ze setkání Martin Ohlídal, business developer ICOK. Společně identifikovali oblasti, kam by firma mohla své podnikání posunout. „Výsledkem bylo vytipování vhodného experta, v tomto případě Jaroslava Salvy, který s firmou několik měsíců úzce spolupracoval. Na závěrečné, bilanční schůzce jsme si pak ověřili, že mentoring firmě pomohl v oblasti rozvoje obchodu,“ doplňuje Martin Ohlídal.

Tomáš Hurta oceňuje vliv mentora na firmu: „Jaroslav Salva nás dokázal motivovat a donutil nás přemýšlet o firmě jinak. Od té doby to byla jízda. Loni jsme získali druhé místo v soutěži Firma roku Olomouckého kraje, což bylo skvělé a otevřelo nám to cestu k větším zakázkám.“ I letos BUUK oslavuje úspěch. V soutěži Hračka roku získali významné ocenění. „Udělalo nám to velkou radost,“ přiznává jednatel společnosti.

O spolupráci s ICOKem říká, že ji doporučuje každému. „Troufám si říct, že bez inovačního centra, bez zdravého nakopnutí by nám ta cesta trvala o pár let déle. Svou práci děláme srdcem a vytváříme místo, kde chceme být a na co můžeme být hrdí. Někdy nám ale chybí ten správný drajv, který bychom mohli mít. Díky spolupráci s inovačním centrem jsme dokázali dohnat to, co nám chybělo, a urychlili tak svůj rozvoj,“ dodává Tomáš Hurta.

Více si o spolupráci Inovačního centra Olomouckého kraje a firmy BUUK můžete poslechnout v reportáži Českého rozhlasu Olomouc. Natočila ji redaktorka Blanka Mazalová.

Petra Pášová

PR / Média
.

pasova@inovaceok.cz