Workshop v IN-HUBu Přerov: Honeywell inspiroval žáky ve světě 3D tisku a letectví!

V přerovském IN-HUBu se konaly hned dva zajímavé workshopy pro žáky tamní Základní školy Velká Dlážka. Akce se uskutečnily ve spolupráci s renomovanou společností Honeywell a zaměřily se na spojení témat 3D tisku a letectví.

Oba workshopy přilákaly celkem šedesát dětí. „Workshop firmy Honeywell se žákům líbil. Teoretická část představila historii firmy, její vývoj a specifika strojírenství v oblasti letectví. Informace o výběrových řízeních na pracovní místa, nejžádanějších pozicích a systému péče o zaměstnance poskytla žákům pohled do firemního světa,“ podělila o své dojmy Jana Střídová, učitelka Základní školy Velká Dlážka Přerov.

Praktická část workshopu byla pro děti rovněž podnětná. Žáci měli příležitost vyzkoušet si 3D tisk a seznámit se s jeho využitím v letectví. Výsledkem jejich práce byla jednoduchá turbína leteckého motoru, kterou si mohli odnést do školy. Jana Střídová workshop zhodnotila jako smysluplný a zajímavý, zejména pak pro žáky osmých a devátých ročníků.

Inovační centrum Olomouckého kraje s radostí podporuje podobné projekty, které posilují propojení vzdělávání a průmyslu. „Přináší nové perspektivy a podporují rozvoj inovací v regionu,“ doplnil Filip Navrátil, manažer IN-HUBu v Přerově.