Inovační centrum a Sensio.cz uspořádaly v Přerově akci zaměřenou na digitalizaci

Digitalizace a její role v moderním podnikání byla hlavním tématem DIGI workshopu, který Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) uspořádalo v polovině dubna v Přerově, tentokrát v prostorách společnosti Sensio.cz. Akce se zúčastnily téměř dvě desítky firem z regionu. 

Jan Tobolík, jednatel společnosti Sensio.cz, zdůraznil, že digitalizace není jen módní slovo, ale nedílná součást fungování firem v dnešním světě. „Bez digitalizace se dnes firmy v podstatě už neobejdou. Je však ale nutné k ní přistupovat zodpovědně a citlivě a zapojovat do procesů nové technologie, jako je například umělá inteligence,“ uvedl Jan Tobolík.

Součástí programu byla kromě představení aktivit Sensio.cz také přednáška Václava Soukupa z firmy Neatech, který přítomné seznámil s problematikou umělé inteligence a jejího využití ve firmách. S informacemi o programu ICOK DIGI pak vystoupil Pavel Hrůza, specialista inovačního centra na digitalizaci. „ICOK není firma, která nabízí vlastní okamžité řešení. My se snažíme najít potřeby našeho partnera a pomoci mu v tom, kterým směrem by se měl vydat,“ zdůraznil Pavel Hrůza.

Workshop nabídl i prohlídku výrobních prostor Sensio.cz a praktické představení úspěšného projektu MyCello, který symbolizuje možnost vytvoření violoncella přímo na míru pomocí technologie 3D tisku.

Akce v Přerově byla hodnocena velmi pozitivně. „Myslím si, že si workshop účastníci užili. Byla tady velmi pohodová atmosféra. Kolega zahrál na MyCello, ukázali jsme proces výroby, mám z toho velmi dobrý pocit,“ shrnul Jan Tobolík a Pavel Hrůza dodal: „Jsme rádi, že se akce setkala s takovým zájmem. Věříme, že firmám z Olomouckého kraje pomohla dozvědět se více o digitalizaci a umělé inteligenci a o tom, jak ji mohou využít k růstu.“

Pavel Hrůza

Business Developer pro digitální
transformaci

hruza@inovaceok.cz