Olomoucký startup Pozemkov.cz zvítězil v ICOK Startup Academy a chystá se na boj o cestu do Silicon Valley!

Olomouc, Praha – První ročník Startup Academy Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) je za námi! Čtyřtýdenní program určený startupům s ambicí posunout svůj byznys vpřed, nabídl workshopy s experty a v pátek 26. dubna vyvrcholil závěrečnou soutěží v Praze. Zvítězil olomoucký projekt Pozemkov.cz, online vyhledávač a porovnávač pozemků v celé ČR.

„Máme za sebou první ročník akceleračního programu pro startupové projekty, který dosud v Olomouckém kraji chyběl. Je unikátní svým obsahem, kdy jsme startupům nabídli experty v různých oblastech byznysu z celé České republiky, a především závěrečnou soutěž v Praze, rovnou před investory, kteří jim dali okamžitou zpětnou vazbu. To považuji za neocenitelnou zkušenost,“ zhodnotil Tomáš Dostál, ředitel Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK).

Startup Academy nabídla v dubnu pět intenzivních setkání se speakery z celé České republiky, s mentory i investory ze startupové komunity. Finále se pak uskutečnilo v pražském coworkingovém centru WorkLounge, kde týmy svůj projekt prezentovaly před investory. „Jsem pyšná na všechny, kteří se do Startup Academy přihlásili a své projekty představili investorům. Sešla se parta nadšených lidí, kteří chtějí tvořit a měnit svět,“ uvedla Vladislava Závrská, manažerka startupové komunity v ICOKu.

V konkurenci osmi týmů se vítězem soutěže stal projekt studentů Přírodovědecké fakulty UP Pozemkov.cz. Jejich aplikace automaticky analyzuje důležité informace o libovolném pozemku a eliminuje tak potřebu ručního vyhledávání. Pomocí zvolených parametrů vždy najde nejvhodnější pozemky pro stavbu nemovitostí na celém území ČR. „Radost jsme měli obrovskou, věřili jsme v náš nápad, ale konkurence byla silná, takže na vítězství jsme si netroufali pomyslet,“ svěřil se po vyhlášení výsledků Radim Holub z týmu Pozemkov.cz. „Startup Academy nám dala hrozně moc. Potkali jsme se s velice úspěšnými lidmi a dozvěděli se od nich, jak naši vizi úspěšně zrealizovat,“ přidal student geoinformatiky.

Svůj nápad tým poprvé prezentoval na loňském olomouckém hackathonu „Když data promluví“, který společně pořádal Olomoucký kraj, Univerzita Palackého v Olomouci, Statutární město Olomouc a Inovační centrum Olomouckého kraje. Pozemkov.cz získal speciální cenu ICOK jako projekt s největším byznysovým potenciálem. „Díky ICOKu jsme se hodně posunuli. Konzultace, které jsme získali, nám daly standardy, kterých se doteď držíme,“ dodal Radim Holub.

Tým Pozemkov.cz teď má zhruba měsíc na to, aby vyladil svou prezentaci a pokusil se o vítězství v celostátní soutěži. Už 23. května se utká s konkurencí z celé České i Slovenské republiky v rámci festivalu Ynovate Fest. Na třetím ročníku společného festivalu českých a slovenských inovačních agentur, který se tentokrát koná v Olomouci, jsou hlavním tématem startupy a život v nich. „Nejsilnější motivací pak může být cena pro vítěze startupové soutěže, kterou je cesta do Silicon Valley, nejžádanější startupové destinace na světě,“ doplnil ředitel ICOK Tomáš Dostál.

Poděkování patří všem partnerům. V rámci prvního ročníku ICOK Startup Academy speciální díky patří pražskému coworkingovému centru WorkLounge a Arrows ETL advokátní kancelář Olomouc.

Partneři

Vladislava Závrská

Komunitní manažerka, Startupy, Internacionalizace

zavrska@inovaceok.cz