NašlápnuTO: Inspirativní přednášky pro studenty v Prostějově a Jeseníku

V rámci programu NašlápnuTO jsme zavítali do škol v Prostějově a Jeseníku. S žáky a studenty jsme mluvili o hledání cesty a tématem samozřejmě bylo i podnikání a inovace.

Filip Navrátil, manažer IN-HUBu v Přerově vyrazil na Základní školu ul. Dr. Horáka v Prostějově, kde žákům deváté třídy zdůraznil, že smysluplnost a vnitřní naplnění by měly být prioritou v kariéře každého člověka. Sdílel svůj inspirativní životní příběh a zdůraznil, že rozjezd podnikání není jen o hledání zisku, ale především o uskutečnění snů a vášní. Představil také ICOK a jeho podporu inovativního podnikání v regionu, včetně projektu NašlápnuTO pro mladé talenty a startupy.

Kamil Kavka, regionální scout z Jesenicka přivedl na Hotelovou školu a Obchodní akademii Jeseník Marka Furika. Místního rodáka, který studentům vykládal o svém profesním růstu a zdůraznil, že cesta k úspěchu není vždy jednoduchá. Podělil se o své chyby a zdůraznil, že za každým úspěšným člověkem stojí tvrdá práce.

To Jana Krákorová na Gymnáziu Jeseník popsala svůj pestrý profesní příběh, který zahrnuje například práci na Úřadu vlády a nadačním sektoru. Podělila se o svůj nesplněný sen pracovat v Bruselu a zdůraznila, že k životu patří i nesplněné sny a čekající výzvy.

Více informací o programu NašlápnuTO najdete na www.naslapnu.to