
Life Science jako priorita. ICOK zastupoval Olomoucký kraj na CEBioForum 2025 ve Varšavě
Oblast Life Science patří k dlouhodobým prioritám Inovačního centra Olomouckého kraje. Právě v ní vidíme obrovský potenciál pro rozvoj regionu, propojení výzkumu s praxí i podporu inovativních firem. I proto jsme se vydali na prestižní konferenci CEBioForum 2025, která se konala 2.a 3. dubna v polské Varšavě.
Naše inovační centrum na akci reprezentovali Tomáš Dostál, RIS3 developer pro oblast Smart Health, a Michal Bubeník, RIS3 manažer projektu Smart Akcelerátor. Během dvou dnů plných přednášek, panelových diskusí a networkingu jsme měli možnost představit Olomoucký kraj jako atraktivního partnera pro mezinárodní spolupráci v oblasti Life Science.
Živou platformou pro výměnu zkušeností a budování nových partnerství v oblasti Life Science se staly prostory Cambridge Innovation Center. Naším cílem bylo ukázat, že Olomoucký kraj má silný inovační potenciál, kvalitní zázemí i chuť spolupracovat na mezinárodní úrovni. „CEBioForum pro nás bylo skvělou příležitostí pro sdílení zkušeností a budování vztahů s klíčovými hráči v oblasti Life Sciences. Pro nás je důležité ukázat, že Olomoucký kraj má co nabídnout a je připraven stát se atraktivním partnerem pro mezinárodní projekty,“ zdůraznil Tomáš Dostál a Michal Bubeník ho ještě doplnil: „Na konferenci jsme představili nejen naše projekty, ale i konkrétní možnosti, jak může kraj pomoci firmám v oblasti Life Science růst a inovovat. Získané kontakty budou klíčové pro další rozvoj našich iniciativ.“
Účast na CEBioForum podtrhla náš dlouhodobý závazek podporovat rozvoj sektoru Life Science, který je jednou z klíčových domén krajské inovační strategie. V tomto duchu chystáme také odbornou konferenci, která se uskuteční 13. listopadu 2025 v Olomouci. Cílem je propojit výzkum, byznys a veřejný sektor a společně hledat cesty, jak Life Science v regionu posunout dál.