Úspěšný příběh

Matchmaking propojil odborníky na energetiku

Jaké jsou moderní trendy v oblasti energetiky? Také o tom se mluvilo na matchmakingu, který Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) uspořádalo v podněcujícím prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Akce nazvaná Energy Efficiency nabídla setkání profesionálů z praxe i vědecko-výzkumného prostředí.

V rámci prvního bloku popsal Petr Šimek z uničovského závodu Miele jejich více než desetiletou cestu za efektivním nakládáním s elektrickou energií. 

Poslední části se chopil datový vědec olomoucké přírodovědecké fakulty Jakub Dostál a přítomné seznámil s nejnovějšími trendy v oblasti řízení spotřeby elektrické energie. Firmy by tak měly nejen ušetřit, ale případné přebytky v přenosové soustavě naopak umět využít ke svému ekonomickému profitu. Následovala společná debata o nových trendech v energetice a zkušenostech s nimi. 

„Jak během cofee breaku, tak i po skončení formální části workshopu se vytvářely hloučky živě diskutujících, vyměňovaly se vizitky, zněla slova o možných spolupracích ať už mezi firmami a univerzitou či firmami samotnými. A přesně to je smyslem námi pořádaných eventů. Smysluplně propojit odborníky v rámci našeho inovačního ekosystému a přispívat tak k jeho lepší výkonnosti,“ doplnil Martin Ohlídal.

Jde o téma, které je v dnešní dynamicky se měnící době více než aktuální. Na něj navázali kolegové Jaroslava Kubátová a Michal Müller z katedry ekonomických studií při Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a mluvili o tom, jak vést složité změnové projekty, například ty s cílem dosáhnout energetických úspor a neztratit přitom cíl ani motivaci

Martin Ohlídal
business developer ICOK

Fotogalerie

Martin Ohlídal

Business Developer manager

ohlidal@inovaceok.cz