Realizované projekty – Inovační centrum Olomouckého kraje

Český optický klastr


Zlepšuje podmínky pro rozvoj optického průmyslu u nás. Podporuje spolupráci podniků, veřejného sektoru a vzdělávacího sektoru v optice, optomechatronice, fotonice, optoelektronice a jemné mechanice, včetně související výroby, rozvoje technologií a služeb v dodavatelské a odběratelské sféře.

Web

Středomoravské centrum inovací a transferu znalostí


V Olomouci vyroste nové centrum pro firmy zaměřené na optiku, IT a nové materiály, u kterých je předpoklad navázání vědeckovýzkumné spolupráce s Univerzitou Palackého. Centrum podpoří i začínající inovativní firmy z IT, kreativních průmyslů i dalších oborů.

Web

UPrint 3D


Největší 3D tiskové centrum na Moravě. Centrum tiskne z papíru, plastu a kovu.  Pracuje i s vlákny karbonu, kevlaru nebo se skelným vláknem. Využívá technologie pro dvoubarevný tisk s ostrými konturami, které zatím v ČR nebyly dostupné.

Web


Učte se za peníze


Projekt zaměřený na spolupráci firem a středních škol na Šumpersku, který spočívá ve stipendijní podpoře středoškolských studentů ze strany firem. Firmy mohou získat své potenciální zaměstnance již na střední škole a řešit tím nedostatek pracovní síly v technických oborech.

Web

Vložte text

Vložte text