Podpora zaměstnanosti - ANTIVIRUS – Inovační centrum Olomouckého kraje

Antivirus - podpora zaměstnanosti

Poskytovatel podpory: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Příjem žádostí: od 6.4.2020.

Stát prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzuje firmám vyplacené prostředky na mzdy. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění. Příspěvek bude poskytovat Úřad práce ČR, výše a doba poskytování bude závislá na důvodu vzniku překážky v práci, u každého zaměstnance bude nutné odlišit důvod překážky v práci.

Podpora se poskytuje za těchto podmínek:

  • Zaměstnavatelům, jejichž hospodářská činnost bude ohrožena v důsledku šíření nákazy, bude poskytován příspěvek na plnou či částečnou úhradu náhrad mezd, které budou zaměstnancům náležet z důvodu překážky na straně zaměstnance (nařízení karantény) nebo na straně zaměstnavatele (překážka – uzavření provozovny z důvodu nařízení vlády uzavřít provoz), bude-li prokázáno, že překážka v práci vznikla v důsledku nákazy COVID-19.
  • Zaměstnavatel bude žádat o refundaci vyplacených náhrad mezd po skončení vykazovaného období, tj. po skončení kalendářního měsíce, za který bude o příspěvek žádat.

Podrobné informace zde.

V případě zájmu o podporu nás kontaktujte na emailu: info@inovaceok.cz nebo přímo volejte naše kolegyně Petru Lajtochovou (tel. 727 875 805; email: lajtochova@inovaceok.cz) nebo Veroniku Vrablovou (tel. 602 583 248, email: vrablova@inovaceok.cz).