Novinky – Inovační centrum Olomouckého kraje

Novinky

Digitální transformace: Klíč k budoucnosti podnikání Digitální transformace: Klíč k budoucnosti podnikání
21.9.2023
V dnešním rychle se měnícím světě podnikání se digitalizace stává klíčovým prvkem pro konkurenceschopnost a úspěch firem. Bez ní by se moderní podniky jen těžko obešly. Proto se Inovační centrum Olomouckého kraje rozhodlo připravit pro malé a střední podniky speciální seminář věnovaný právě digitální transformaci. Uskutečnil se 14. září v olomouckém Hotelu Flora.
ICOK Akcelerátor dá vašim podnikatelským nápadům šťávu a směr ICOK Akcelerátor dá vašim podnikatelským nápadům šťávu a směr
8.9.2023
Speciálně navržený intenzivní program pro lidi hledající podnikatelskou inspiraci, ale i dovednosti pro rozjezd svých byznysových nápadů. To je ICOK Akcelerátor, který připravilo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK). Registrovat se můžete do 26. září, program startuje 3. října.
Digitální transformace malých a středních firem a její financování Digitální transformace malých a středních firem a její financování
6.9.2023
Chcete, aby byla vaše firma konkurenceschopná a úspěšná v dnešním rychle se měnícím světě? Klíčem může být digitální transformace. Proto vás 14. září zveme do Olomouce na seminář věnovaný tématům digitální transformace, určený je zejména pro malé a střední podniky.
Program ICOK PLATINN se může pochlubit novou expertkou na HR Program ICOK PLATINN se může pochlubit novou expertkou na HR
4.8.2023
Program ICOK PLATINN má nového člena týmu expertů. Představujeme Kateřinu Vacíkovou, která je HR konzultantkou a koučkou.
Jak na digitalizaci? Workshop v Honeywell Aerospace Olomouc ukázal příklady dobré praxe Jak na digitalizaci? Workshop v Honeywell Aerospace Olomouc ukázal příklady dobré praxe
10.7.2023
Digitalizace patří mezi často skloňová slova napříč obory. Neunikne jí žádná firma, tedy pokud chce držet krok s dobou. Jaké procesy jsou efektivní ve velké firmě poodhalili v Honeywell Aerospace Olomouc v Hlubočkách. Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) tam uspořádalo další ze svých digi workshopů, určený byl pro malé a střední podniky z regionu.
V Přerově se otevřel IN-HUB. Nabízí prostor pro podnikání i inovace V Přerově se otevřel IN-HUB. Nabízí prostor pro podnikání i inovace
16.6.2023
V centru Přerova se ve čtvrtek 15. června slavnostně otevřel IN-HUB, prostor podněcující kreativitu a podnikavost. Co do komplexnosti služeb jde v Olomouckém kraji i v České republice o unikátní projekt. Stojí za ním Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) a statutární město Přerov. Prostory se široké veřejnosti naplno otevřou v pondělí 3. července.
Tým expertů v programu ICOK DIGI posílil Jan Tobolík ze Sensia Tým expertů v programu ICOK DIGI posílil Jan Tobolík ze Sensia
13.6.2023
Představujeme vám Jana Tobolíka, novou posilu expertního týmu programu ICOK DIGI. Prostředí Inovačního centra Olomouckého kraje mu není neznámé. Naopak, jako klient programu ICOK PLATINN, jej zná důvěrně.
ICOK Bootcamp bavil a inspiroval současně ICOK Bootcamp bavil a inspiroval současně
12.6.2023
Marketing, budování značky, právo v podnikání, ale i řada inspirujících příběhů. Tak by se dal shrnout ICOK Bootcamp. Třídenní akce připravená Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) ve spolupráci s olomouckým startupem Worldee.
Podnikavá hlava zná svého vítěze Podnikavá hlava zná svého vítěze
31.5.2023
Soutěž Podnikavá hlava, která představuje platformu pro podporu nadějných podnikatelských projektů v regionu letos opět slavila úspěch v podobě představení ambiciózních a originálních projektů.
Tomáš Zapletal z Worldee: Jak rozvíjet nápad? Začni hned! Tomáš Zapletal z Worldee: Jak rozvíjet nápad? Začni hned!
24.5.2023
Bez nadsázky lze říct, že Tomáš Zapletal se pro byznys narodil. Podnikat začal v patnácti letech a dnes, jako třicátník, stojí za globálně úspěšným startupem Worldee. Cestovatelské platformy, která chce být dalším Air bnb a jejíž poslání je pomáhat lidem objevovat svět. Jak na svou cestu vzpomíná? I o tom mluví v rozhovoru.
Děti z přerovské ZŠ Svisle mají dobře našlápnuto Děti z přerovské ZŠ Svisle mají dobře našlápnuto
10.5.2023
Dělejte v životě, co vás baví a plňte si své sny. To bylo hlavní sdělení naší přednášky na Základní škole Svisle v Přerově. Osmákům a deváťákům se v rámci projektu Našlápnu.To představil Filip Navrátil, manažer IN-HUB Přerov a Jan Tobolík, jednatel přerovského Sensia.
Ondřejovická strojírna ukázala firmám z Jesenicka jak na digitalizaci Ondřejovická strojírna ukázala firmám z Jesenicka jak na digitalizaci
2.5.2023
Úspory energií pomocí chytrých technologií, elektronizace smluv, zrychlení a zpřehlednění oběhu dokumentů nebo třeba zvýšení kybernetické bezpečnosti. I to je digitalizace. O své zkušenosti s ní se s ostatními firmami z regionu podělila Ondřejovická strojírna ze Salisova na Jesenicku.
Udržitelnost a ESG jako zásadní téma. Tým ICOK se vzdělával Udržitelnost a ESG jako zásadní téma. Tým ICOK se vzdělával
26.4.2023
Inovace, spolupráce, udržitelnost. To jsou klíčové oblasti, kterým se Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) věnuje. A že nejde jen o prázdná slova dokazuje i to, že jsme se jako tým právě na téma udržitelnosti vzdělávali.
R&D voucher ICOKu pomohl ke spolupráci aquaponické farmy a univerzity R&D voucher ICOKu pomohl ke spolupráci aquaponické farmy a univerzity
18.4.2023
Podpora je jednou z klíčových aktivit Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK). V té finanční podobě vyhlašujeme například R&D vouchery, které rozvíjí spolupráci podnikatelských subjektů s vědeckovýzkumnými organizacemi.
Matchmaking propojil odborníky na energetiku Matchmaking propojil odborníky na energetiku
17.4.2023
Jaké jsou moderní trendy v oblasti energetiky? Také o tom se mluvilo na matchmakingu, který Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) uspořádalo v podněcujícím prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Akce nazvaná Energy Efficiency nabídla setkání profesionálů z praxe i vědecko-výzkumného prostředí.
Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI
24.3.2023
Letos je to už patnáct let, co společnost Logaritma funguje na českém i zahraničním trhu. Její sídlo najdeme v Moravičanech na Šumpersku, v areálu, kde se v minulosti vyráběly komponenty pro obuvnický průmysl. Loni se společnost zapojila do konzultačního programu Inovačního centra Olomouckého kraje ICOK DIGI, který jim pomohl s digitální transformací.
Kde získat finanční podporu? Máme pro vás tipy! Kde získat finanční podporu? Máme pro vás tipy!
17.3.2023
Jste začínající inovátoři a chcete své nápady proměnit v byznys? Jste malý nebo střední podnik nebo dokonce začínající start-upista a přinášíte inovativní řešení? Odpověděli jste si alespoň jednou ano? Pak zbystřete! Právě pro vás totiž máme tipy, kde získat finanční podporu na rozvoj.
Matchmaking prohloubil spolupráci ve vodohospodářské oblasti Matchmaking prohloubil spolupráci ve vodohospodářské oblasti
15.3.2023
Jak společnými silami rozvíjet doménu specializace Čerpací a vodohospodářské techniky v našem regionu? To bylo hlavní téma matchmakingu, kdy se v prostorách Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) sešli u jednoho stolu zástupci inovačního centra, klastru CREA Hydro&Energy, Univerzity Palackého v Olomouci a také malých a středních firem.
V programu ICOK PLATINN vítáme dva nové experty V programu ICOK PLATINN vítáme dva nové experty
14.3.2023
Představujeme vám dva nové experty programu ICOK PLATINN – Natašu Haarbeck a Radka Holíka. Nataša Haarbeck firmám umí pomoct s finančním řízením, manažerským účetnictvím nebo tvorbou výhledů a rozpočtů. Radek Holík zase může předat zkušenosti s manažerským vedením, s tvorbou obchodních strategií ale také v tom, jak vést profesionální komunikaci.
Téma digitalizace zemědělství znělo Prostějovem Téma digitalizace zemědělství znělo Prostějovem
3.3.2023
Zajímavé informace a novinky z praxe i akademické sféry nabídl seminář Úvod do digitálního zemědělství. Ve středu 22. února se v prostorách prostějovské radnice sešli zástupci z řad zemědělců, inovativních firem a Univerzity Palackého v Olomouci. Akci, kterou pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), si nenechal ujít ani náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík.
Projekt CircInWater pomůže malým a středním firmám v šetrném zacházení s vodou Projekt CircInWater pomůže malým a středním firmám v šetrném zacházení s vodou
17.2.2023
Voda je jedním ze základních stavebních kamenů života. Protože však její zdroje nejsou neomezené, stále intenzivněji přemýšlíme nad tím, jak s ní nakládat šetrně a současně budovat inteligentní řešení v oblasti udržitelnosti. Inovační centrum Olomouckého kraje se spolu s vodohospodářským klastrem CREA Hydro&Energy staly, jako jediní v Česku, součástí evropského projektu CircInWater, který chce pomáhat v opatřeních šetrných k vodě.
Startupové akce v roce 2023 Startupové akce v roce 2023
15.2.2023
Máte nápad, přemýšlíte o vlastním podnikání, ale nemáte ještě konkrétní představu, jak na to? Nebo možná startujete svůj byznys, máte vizi, ale chcete si ověřit, jaký je váš potenciál? Pak právě pro vás chystáme v letošním roce zajímavé startupové akce.
Expertní konzultace ICOK PLATINN pomohla MyCellu do světa Expertní konzultace ICOK PLATINN pomohla MyCellu do světa
10.2.2023
Konzultační program ICOK PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví jsou pro program špičkoví experti z různých oblastí, kteří firmě navrhnou a pomohou uskutečnit potřebné změny. Tentokrát se do programu zapojila přerovská společnost Sensio. Výrobce MyCella, světově unikátního hudebního nástroje vytvořeného na 3D tiskárně.
Chcete rozjet podnikání? Řekneme vám jak na to! Chcete rozjet podnikání? Řekneme vám jak na to!
2.2.2023
Nosíte v hlavě nápad a chtěli byste se pustit do podnikání, ale nevíte jak na to? Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL) ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) vám nabízí jedinečnou příležitost, jak se to naučit.
Zemědělství pro 21. století: Úvod do digitálního zemědělství Zemědělství pro 21. století: Úvod do digitálního zemědělství
2.2.2023
Připravujeme seminář, který zájemce vtáhne do digitálního zemědělství. Uskuteční se ve středu 22. února v Prostějově. Účastníci se dozví informace o nových vědeckých směrech, které se mimo jiné zabývají snížením ekologické zátěže a zvýšením efektivity zemědělské produkce a setkají se také s odborníky v oboru, kteří mají co říct.
Inovační centrum Olomouckého kraje má nové vedení Inovační centrum Olomouckého kraje má nové vedení
1.2.2023
Od února má Inovační centrum Olomouckého kraje nového ředitele. Do jeho čela se postaví Tomáš Dostál, který v něm doposud působil jako projektový manažer.
ICOK PLATINN pomohl olomouckým beecode najít cestu pro další směřování ICOK PLATINN pomohl olomouckým beecode najít cestu pro další směřování
20.1.2023
Konzultační program ICOK PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví pro program jsou špičkoví experti z různých oblastí, kteří ve firmě navrhnou a pomohou uskutečnit potřebné změny. Další firmou, která se do programu ICOK PLATINN zapojila je olomoucká softwarová společnost beecode.
Inovační centrum Olomouckého kraje průkopníkem v regionu Inovační centrum Olomouckého kraje průkopníkem v regionu
5.1.2023
Jaký byl uplynulý rok z pohledu Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK)? Jak zdejší region reaguje na trendy a inovace a co se loni opravdu povedlo? Nejen nad tím se v rozhovoru zamýšlí manažer Inovačního centra Olomouckého kraje Tomáš Dostál. Prozradí i to, jaké novinky se připravují.
Přerovský inovační hub je opět o kousek blíž svému otevření Přerovský inovační hub je opět o kousek blíž svému otevření
22.12.2022
U příležitosti předání stavby se ve čtvrtek 22. prosince otevřel Blažkův dům v centru Přerova. Takzvaný IN-HUB Přerov nyní čeká úprava interiérů, slavnostní otevření technologiemi vybaveného centra plánuje ICOK na příští rok před letními prázdninami.
Představili jsme olomoucký inovační ekosystém v Bruselu Představili jsme olomoucký inovační ekosystém v Bruselu
19.12.2022
O vytváření prosperujícího inovačního ekosystému v České republice se 13. prosince mluvilo na půdě Evropské unie. Konference pod záštitou českého předsednictví v Radě Evropské unie přilákala přes 60 účastníků, do Bruselu vyjeli představitelé českých inovačních center, akademické a privátní sféry. Nechybělo ani Inovační centrum Olomouckého kraje.
Apis Innovation bodoval v soutěži Technology Fast 50. Firma vyrábí speciální úly Apis Innovation bodoval v soutěži Technology Fast 50. Firma vyrábí speciální úly
30.11.2022
Olomoucká firma Apis Innovation, která dlouhodobě spolupracuje s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) vsadila na výrobu termosolárních úlů. A vyplatilo se. Z listopadového vyhlášení výsledků prestižní mezinárodní soutěže Technology Fast 50 pořádané společností Deloitte, si odnesla ocenění v kategorii Produkty, které mají revoluční dopad na trh.
Aktualizace programu na podporu polytechniky Aktualizace programu na podporu polytechniky
24.11.2022
Pozor, pozor! Pro ty zájemce, kteří nestihli ještě zažádat o finanční výpomoc v rámci Programu na podporu polytechniky, zajisté potěšíme posunutím termínů možnosti zaslání své žádosti.
Workshop v Blaze Harmony nabídl zkušenosti i inovativní řešení Workshop v Blaze Harmony nabídl zkušenosti i inovativní řešení
23.11.2022
Dynamická, ryze česká firma zaměřující se na inovativní řešení v oblasti spalování dřevní biomasy. Přesně tak lze charakterizovat společnost Blaze Harmony z Lipníka nad Bečvou, kde se v úterý 22. listopadu uskutečnil workshop na téma digitalizace výroby. V rámci programu ICOK DIGI jej pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).
PositivJE festival se blíží PositivJE festival se blíží
21.11.2022
Čtvrtý ročník positivJE FESTIVALU 2022 se rozšiřuje na 4 nejpozitivnější dny Jesenicka v roce. Vylepšili jsme formát, změnili místo konání, vše pro zvýšení kvality celé akce. Opět se můžete spolehnout na nabitý program.
Dizajntrh nabídne autorskou tvorbu i to nejlepší z Hané Dizajntrh nabídne autorskou tvorbu i to nejlepší z Hané
16.11.2022
Už po sedmé se Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci promění na tržiště plné originálních výrobků českých a slovenských tvůrců. Dizajntrh se uskuteční o tomto víkendu, od 18. do 20. listopadu. Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) je partnerem této akce.
Pevnost poznání hostila BUSINESS CAMP OLOMOUC 2022 Pevnost poznání hostila BUSINESS CAMP OLOMOUC 2022
14.11.2022
Konference o cestě k úspěšnému podnikání, se v sobotu 5. listopadu uskutečnila v prostorách Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci. UP Business Camp, letos s podtitulem Turbulentní doba – příležitost nebo riziko? se konal už po desáté, Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) byl partnerem akce.
WE CONNECT 2022 - Jedinečná konference plná inovací WE CONNECT 2022 - Jedinečná konference plná inovací
11.11.2022
Olomoucký kraj jako místo, kde se propojuje tvůrčí myšlení, excelentní věda a inovativní business. Přesně na to chtěla upozornit konference WE CONNECT. Její první ročník se uskutečnil ve čtvrtek 3. listopadu v prostorách Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci.
Kutilové 21. století se sejdou v Olomouci na Maker Faire Kutilové 21. století se sejdou v Olomouci na Maker Faire
11.11.2022
Maker Faire, festival vynálezců a tvůrců se v sobotu 12. listopadu přihlásí z Olomouce. Partnerem letošního druhého ročníku je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), které nebude na akci chybět.
Seminář Na designu záleží nabídl zkušeného Ivana Dlabače Seminář Na designu záleží nabídl zkušeného Ivana Dlabače
11.11.2022
Je to přesně týden, co do Olomouce zavítal úspěšný český designér Ivan Dlabač. O své zkušenosti se podělil na semináři Na designu záleží, který v prostorách Telegraphu pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).
Izrael jako inspirace ve světě inovací. Izrael jako inspirace ve světě inovací.
18.10.2022
Jedna z našich externích konzultantek, Katka Bortlová se zúčastnila školícího programu v oblasti inovací a startupů mezi zeměmi Visegradské čtyřky, který probíhal v Izraeli a Katka nám tak přináší detailní informace ze „Start-up nation“.
Návštěva kolébky inovací aneb ICOK v Dánsku Návštěva kolébky inovací aneb ICOK v Dánsku
12.9.2022
V rámci mezinárodní spolupráce navštívili v minulém týdnu členové týmu ICOK a člen olomouckéj kanceláře CzechInvestu, kolébku inovací - Dánsko.Byly to dva inspirativní dny plné nových nápadů, otázek a odpovědí.
Naše konzultantka v Izraeli! Naše konzultantka v Izraeli!
5.9.2022
Jedné z našich konzultantek, Kateřině Bortlové, se podařilo probojovat do V4 Innovators in Israel Training Program, se svým startupem iParcely.cz, který se zaměřuje na analýzu pozemků a vyhodnocení potenciálních rizik.
Trendy a nové technologie  trvale udržitelného  zemědělství Trendy a nové technologie trvale udržitelného zemědělství
12.8.2022
Zemědělství je vášeň, nevěříte? My jsme se o tom přesvědčili před pár dny. Na semináři zaměřeném na moderní směry v zemědělství jsme měli příležitost seznámit se s novými vědeckými trendy, zkušenostmi, tězkostmi a radostmi mnohdy opomínaného oboru.
Propojení kreativců na Dizajntrhu Propojení kreativců na Dizajntrhu
15.6.2022
Během uplynulého víkendu se Inovační centrum zapojilo do organizace odborného programu na letní edici tradičního Dizajnmarketu v Olomouci. Na debatě Restart aneb Jak se rodí fungující byznys se řešila motivace, strategie, obtíže i radosti spojené s byznysem v oblasti kreativních průmyslů.
Známe vítěze Podnikavé hlavy! Tolg vznikl pro zlepšení komunikace ve zdravotnictví Známe vítěze Podnikavé hlavy! Tolg vznikl pro zlepšení komunikace ve zdravotnictví
26.5.2022
Většina dobrých nápadů se rodí v okamžiku, kdy nás něco pálí a chceme to změnit. 24. května jsme poznali devět projektů, které mají ambice zlepšit svět kolem nás díky inovacím. Zasedli jsme v porotě třináctého ročníku Podnikavé hlavy, soutěže pro začínající i zkušené podnikatele, pořádané VTP UP.
Konference nabitá inovacemi Konference nabitá inovacemi
19.5.2022
Minulý týden se na půdě přerovské Vysoké školy logistiky udála zásadní konference pod taktovkou Inovačního centra Olomouckého kraje. Inspirativní přednášky, panelová diskuze a jako nečekaný bonus i hudební vystoupení v režii startupu MyCello.
Evropské dotační programy v roce 2022 Evropské dotační programy v roce 2022
9.5.2022
Víte o všech potenciálních evropských zdrojích pro vaše projekty? Na webináři, jež pořádá OK linka Olomouckého kraje, se dozvíte i o těch méně známých dotačních příležitostech, které jako podnikatel nebo firma můžete využít. Zajímá vás víc? Rezervujte si termín 31. 5. 2022 od 9.00 hod.
Konference představí inovační potenciál Přerova Konference představí inovační potenciál Přerova
2.5.2022
Zajímá vás, jaké inovační projekty se chystají na Přerovsku? Chcete načerpat inspiraci a kontakty? Konference představí konkrétní use case místních firem a startupů a v panelové diskusi umožní sdílet podněty ke směřování regionu. Odpolední matchmaking se zaměří na průmysl 4.0 v oblasti logistiky.
Máte jasno v patentech? Zveme vás na workshop Máte jasno v patentech? Zveme vás na workshop
5.4.2022
Máte speciální know-how, ale netušíte, zda se vyplatí jej patentovat? Jakou spolupráci v oblasti patentů, měření a technologií vám nabízí univerzita? Víte, kdy je vhodné zabezpečit svůj brand ochrannou známkou? Všechny otázky zodpovíme na dubnovém workshopu.
Soutěž Podnikavá hlava letos proběhne již potřinácté Soutěž Podnikavá hlava letos proběhne již potřinácté
1.4.2022
Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) oficiálně vyhlásil třináctý ročník soutěže hledající nejlepší podnikatelský záměr v Olomouckém kraji. Zúčastnit se mohou zkušení podnikatelé i ti, kteří s podnikáním chtějí teprve začít. Důležité je, aby se jednalo o nový a inovativní produkt nebo službu.
Iniciovali jsme kulatý stůl k inovačním rozvojovým projektům Iniciovali jsme kulatý stůl k inovačním rozvojovým projektům
7.3.2022
Dne 4. března jsme se sešli se zástupci kraje, měst, dalších veřejných institucí, firemního sektoru, výzkumných a vzdělávacích institucí, abychom sdíleli a propojili naše vize. Společnou motivací je rozvoj inovací v Olomouckém kraji v souladu s RIS3 strategií.
Držiteli titulu EY Podnikatel roku 2021 Olomouckého kraje se stali Jiří Nesvadbík a Ladislav Vrána Držiteli titulu EY Podnikatel roku 2021 Olomouckého kraje se stali Jiří Nesvadbík a Ladislav Vrána
8.2.2022
Společnost EY pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka vyhlásila vítěze 16. ročníku soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Titul putuje do rodinného výrobního podniku NEVA v Králicích na Hané.
Projekt "Maminko, klid" nakopla soutěž pro začínající podnikatele a konzultace ICOK PLATINN Projekt "Maminko, klid" nakopla soutěž pro začínající podnikatele a konzultace ICOK PLATINN
11.1.2022
Společný projekt Maminko, klid od autorek Mgr. Barbory Brázdilové a Mgr. Lucie Dvořákové “nakopla“ v květnu 2021 účast v soutěži Podnikavá hlava. Následně začaly zakladatelky spolupracovat s naším Inovačním centrem Olomouckého kraje.
Rozšiřujeme tým o nové členy Rozšiřujeme tým o nové členy
8.1.2022
Loňský rok v Inovačním centru Olomouckého kraje byla opravdu jízda! A protože, jak je naším dobrým zvykem, jsme si letos na sebe naložili ještě víc, potřebujeme s tím trochu pomoct. Do našeho týmu hledáme nové parťáky na pozice RIS3 developer, marketingový specialista a PR/specialista.
Expertní konzultace ICOK PLATINN postavila Naturfyt - Bio na pevnější nohy Expertní konzultace ICOK PLATINN postavila Naturfyt - Bio na pevnější nohy
5.1.2022
Interaktivní workshop pro malé a střední firmy, který měl za cíl představit náš program ICOK PLATINN, oslovil Petru Šošolíkovou, šéfku jesenické firmy Naturfyt - Bio k zapojení se do konzultačního programu.
Česká inovační centra se spojují. Národní síť Ynovate chce pomoci s transformací ekonomiky Česká inovační centra se spojují. Národní síť Ynovate chce pomoci s transformací ekonomiky
15.12.2021
Inovační centra z osmi krajů České republiky se spojují do národní sítě s názvem Ynovate. Jejím cílem je posílit meziregionální spolupráci, která povede k efektivnější podpoře inovací v celé České republice.
UP Business Camp motivoval k podnikání UP Business Camp motivoval k podnikání
24.11.2021
UP Business Camp je konference o podnikání, jeho začátcích, úspěších i neúspěších. Je určena především studentům a mladým podnikavým lidem, kteří začínají, případně hledají inspiraci jak začít s podnikáním. UP Business Camp pořádá každoročně Vědeckotechnický park Univerzity Palackého již od roku 2012.
Hejtmanství udělilo ocenění za společenskou odpovědnost Hejtmanství udělilo ocenění za společenskou odpovědnost
18.11.2021
Vůbec poprvé se olomoucké hejtmanství rozhodlo ocenit ty, jež se chovají společensky odpovědně. Soutěž byla určená organizacím jak podnikatelského, tak i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v prostorách olomoucké Pevnosti poznání.
Souboj startupů na UP Business Campu se blíží Souboj startupů na UP Business Campu se blíží
10.11.2021
Na 9. ročníku konference UP Business Camp proběhne souboj startupů a inovativních týmů. Ty mohou vyhrát ceny v hodnotě více než 100 000 Kč a vyplout tak snadněji do světa businessu.
Třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021 se nezadržitelně blíží Třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021 se nezadržitelně blíží
9.11.2021
Čtvrtek 25. listopadu bude nejpozitivnějším dnem Jesenicka – v Kině Pohoda proběhne třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021.
Inovativní řešení v odvětví stavebího oboru představil podzimní STAVOTECH Inovativní řešení v odvětví stavebího oboru představil podzimní STAVOTECH
8.11.2021
Ve dnech 4. - 6. listopadu proběhl největší stavební veletrh na Moravě - STAVOTECH. Olomoucký kraj zvolil na veletrhu koncepci prezentace „region vědy, inovací a high-tech oborů“, s hlavní vizí „Vitální kraj s vysokou úrovní kvality života“.
Odstartovali jsme sérii workshopů na téma digitalizace Odstartovali jsme sérii workshopů na téma digitalizace
4.11.2021
První workshop věnovaný digitalizaci proběhl v minlém týdnu v prostorách společnosti Miele, a to v jejím výrobním závodě v Uničově.
Webinář Evropské dotační programy pro firmy v období 2021 – 2027 Webinář Evropské dotační programy pro firmy v období 2021 – 2027
1.11.2021
Ve středu 10. listopadu 2021 proběhne webinář zaměřený na evropské programy v novém programovém období EU 2021-2027.
Jesenické školy podporují podnikavost Jesenické školy podporují podnikavost
21.10.2021
Nejen Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník, ale i Střední Škola gastronomie a farmářství Jeseník, se zařadila mezi školy, na kterých letos proběhla motivační přednáška platformy Našlápnu TO.
Na 9. ročníku konference UP Business Camp se dozvíte, jak se ponořit do podnikání Na 9. ročníku konference UP Business Camp se dozvíte, jak se ponořit do podnikání
19.10.2021
Úspěšní podnikatelé se na UP Business Campu podělí o to, jak vybudovat firmu a jak ji rozvíjet dál.
Dýňodlabání - skvělá příležitost jak rozvinout kreativitu u dětí Dýňodlabání - skvělá příležitost jak rozvinout kreativitu u dětí
17.10.2021
Je obecně známo, že kreativita je jedna z nejdůležitějších a ceněných vlastností lidské osobnosti, kterou přitom můžeme rozvíjet již od dětství. Kreativita dětí v sobě zahrnuje mix zvídavosti, představivosti, kázně, spolupráce a vytrvalosti.
Co vás čeká a nemine v průběhu 6. ročníku Soutěž&Podnikej Co vás čeká a nemine v průběhu 6. ročníku Soutěž&Podnikej
9.10.2021
Až do 10. listopadu 2021 máte možnost přihlásit se do 6. ročníku programu Soutěž & Podnikej! Tříměsíční program pro středoškoláky, který vrcholí oceněním nejlepších projektů. Skvělý tým, který je tu proto, aby mladým lidem, ukázali, jak pracovat na svém nápadu, pomohli dodat správný směr a odvahu své myšlenky realizovat. Ať už se jedná o technologickou aplikaci nebo třeba ruční výšivky.
Našlápnu TO inspirovalo studenty v Prostějově Našlápnu TO inspirovalo studenty v Prostějově
27.9.2021
Studenti Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově měli v pátek 24.září možnost poslechnout si příběh podnikavého Josefa Tatíčka.
Konference Smart region 2021 Konference Smart region 2021
22.9.2021
Dnes na Výstavišti Flora Olomouc proběhl už III.ročník konference SMART REGION 2021. V panelových diskuzích vystoupilo mnoho zajímavých řečníků, mezi kterými byl náš kolega Martin Ohlídal.
EY Podnikatel roku Olomouckého kraje EY Podnikatel roku Olomouckého kraje
15.9.2021
EY zahajuje šestnáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Inspirativní podnikatele, kteří mění svět k lepšímu, může nominovat každý.
Coding4Good Coding4Good
3.9.2021
Kombinovaná (offline / online) konference zaměřená na vývojáře a hard-skilled pracovníky z technologické sféry, studenty SŠ / VŠ, startupy i korporáty, kteří chtějí nějakým způsobem přispět ke zlepšování světa.
Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost
18.8.2021
Staňte se společensky odpovědnou organizací, u níž Olomoucký kraj ocení snahy integrace zájmů sociálních, ekonomických, environmentálních a lidskoprávní začlenění zájmů zákazníků do svých provozních činností. Až do poloviny září 2021 přijímá Olomoucký kraj přihlášky do historicky prvního ročníku nové regionální soutěže Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost.
Vývojářskou společnost posunul program ICOK PLATINN blíže k naplnění strategických cílů Vývojářskou společnost posunul program ICOK PLATINN blíže k naplnění strategických cílů
29.7.2021
Konzultační program PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví pro program jsou špičkoví experti z různých oblastí, kteří ve firmě navrhnou a pomohou zrealizovat potřebné změny.
Kamion plný moderních technologií přijel na Střední průmyslovou školu v Jeseníku Kamion plný moderních technologií přijel na Střední průmyslovou školu v Jeseníku
20.7.2021
„Programuj, sestavuj, vyráběj a bav se! A zároveň zjisti, v čem jsi nejlepší.“ To je zásadní myšlenka projektu Tour for the future. Kvalitním vzděláním začíná úspěšná budoucnost a SPŠ Jeseník hledá různé možnosti, jak pozvednout úroveň vzdělávání na Jesenicku.
Oslava 14.narozenin Vědeckotechnického parku UP spojila příjemné s užitečným Oslava 14.narozenin Vědeckotechnického parku UP spojila příjemné s užitečným
2.7.2021
Při příležitosti 14.narozenin Vědeckotechnického parku byly předány ceny vítězům soutěže Podnikavá hlava.
Inspirativní setkání pro podporu inovativního podnikání v kraji Inspirativní setkání pro podporu inovativního podnikání v kraji
28.6.2021
My v Inovačním centru Olomouckého kraje děláme svoji práci opravdu rádi a s nadšením. O to víc si užijeme možnost se o její výsledky podělit přímo „v terénu“ a to rovnou s panem Janem Šafaříkem, náměstkem hejtmana Olomouckého kraje.
Vítězem Podnikavé hlavy se stal projekt funkční evidence pro chovatele stád Vítězem Podnikavé hlavy se stal projekt funkční evidence pro chovatele stád
31.5.2021
Už podvanácté našla Univerzita Palackého v Olomouci (UP) Podnikavou hlavu. Vítězem letošního ročníku soutěže, kterou tradičně pořádá Vědeckotechnický park UP, se stala Dominika Sokolová se svým projektem funkční evidence pro chovatele stád Festada.
Držíme palce spolupráci vědy, výzkumu a komerční sféře! Držíme palce spolupráci vědy, výzkumu a komerční sféře!
19.5.2021
V ICOKu jsme si náležitě vědomi hodnoty našeho partnerství s Univerzitou Palackého v Olomouci, která je společně s Olomouckým krajem jedním z našich zřizovatelů. Aby nezůstalo jen u proklamací, využíváme k šíření jejího dobrého jména v oblasti vědy a výzkumu všechny dostupné možnosti.
Našlápnu TO - platforma pro podporu podnikání Našlápnu TO - platforma pro podporu podnikání
11.5.2021
Rozhýbej své nápady, rozjeď své podnikání. Platforma Našlápnu.TO je určena všem, kteří mají chuť rozhýbat své nápady a rozjet svoje podnikání.
Norské fondy podpoří ekoinovace Norské fondy podpoří ekoinovace
21.4.2021
Inovativní postupy v ochraně životního prostředí či aplikaci vědecko-výzkumných projektů do praxe podpoří nová dvoukolová dotační výzva „Rago“ financovaná z Norských fondů. Je otevřena v programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu a Státní fond životního prostředí ČR v ní má na inovace v oblasti ochrany ekosystémů a biodiverzity připraveno více než 150 milionů korun.
ICOK PLATINN - další projekt úspěšně ukončen ICOK PLATINN - další projekt úspěšně ukončen
6.4.2021
Slyšeli jste někdy o aquaponii? Velmi zjednodušeně se jedná o symbiotické pěstování ryb a zeleniny za účelem vytvoření ekosystému podobného tomu přírodnímu. Benefitem je udržitelné hospodaření a výnosem ryby i zelenina v biokvalitě s celoročně garantovanou kvalitou a čerstvostí.
Soutěž Podnikavá hlava  hledá mladé podnikavce, aby jim pomohla s rozjezdem podnikání Soutěž Podnikavá hlava hledá mladé podnikavce, aby jim pomohla s rozjezdem podnikání
19.3.2021
Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 % na pronájem kanceláře na rok a konzultace od mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou ceny, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po dvanácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). Hlavním partnerem v letošním roce je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).
Jak jesenické Birki posunul expert platformy PLATINN Jak jesenické Birki posunul expert platformy PLATINN
15.3.2021
Zajisté není velkou neznámou, že rolí Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) je podpora podnikatelů, a děje se tak třeba prostřednictvím sítě byznysových expertů sdružených do platformy PLATINN. Máme tady další úspěšný příběh spojení ICOK a PLATINN a to na Jesenicku kde nás zastupuje partner positivJE a jde poznat, že to dělá skvěle.
Vyhlášen dotační program Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II Vyhlášen dotační program Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II
5.3.2021
Zastupitelstvo Olomouckého kraje na svém zasedání dne 22. 2. 2021 schválilo vyhlášení dotačního programu Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II zaměřeného na podporu přípravy strategických projektů v souladu s cíli RIS3 strategie Olomouckého kraje v Olomouckém kraji.
Smart Parks for the Future: dotace na moderní zóny pro podnikání Smart Parks for the Future: dotace na moderní zóny pro podnikání
12.2.2021
Až do roku 2026 běží nový dotační program Ministerstva průmyslu a obchodu. Cílem programu je podporovat rozvoj moderních, udržitelně a vůči klimatu pozitivně koncipovaným průmyslovým zónám, podnikatelskému prostředí v regionech. Program je určen obcím a krajům. Podpořené projekty mají pomoci investicím s vysokou přidanou hodnotou.
Krajští leadeři se shodli na podpoře inovačních projektů Krajští leadeři se shodli na podpoře inovačních projektů
10.2.2021
Letos poprvé se sešla Krajská rada pro inovace Olomouckého kraje (KRI OK), která sdružuje místní inovační leadery – představitele firem a veřejných institucí. Cílem setkání byla především diskuse nad podobou připravovaných a plánovaných projektů v oblasti podpory inovací, vědy a výzkumu, podnikání a podnikavosti.
ICOK podporuje vzdělávání 4.0 ICOK podporuje vzdělávání 4.0
4.2.2021
V polovině listopadu 2020 oslovila Střední škola železniční, technická a služeb paní ředitelku Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) s žádostí o podání pomocné ruky v získání finančních prostředků ve věci pořízení robota DOOSAN „M1013“. Ve vedení školy stojí paní ředitelka Mgr. Irena Jónová, která je přesvědčena, že není možné vzdělávat žáky v obsahu a formě platné pro 20.století, ale je potřeba následovat trend 21.století, a proto usiluje společně s regionálními i nadregionálními firmami o vytvoření oborů, které se stanou konkurenceschopnými pro další desetiletí.
Modernizační fond: Česko kráčí k čistší energetice. První předregistrační výzvy se brzy uzavřou Modernizační fond: Česko kráčí k čistší energetice. První předregistrační výzvy se brzy uzavřou
27.1.2021
Česká energetika projde v následujících deseti letech zásadní přeměnou směrem k většímu využívání čistých ekologických zdrojů, snižování spotřeby energie a decentralizaci. Mezi opatření, která by se měla touto cestou vydat, budou patřit investice v oblasti teplárenství, budování nových obnovitelných zdrojů, ale také dopravy či modernizace průmyslu a podnikání.
Inovační centrum Olomouckého kraje slaví úspěch s PLATINNEM Inovační centrum Olomouckého kraje slaví úspěch s PLATINNEM
26.1.2021
Nedávno jsme zde psali, že se Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) stalo hrdým partnerem sítě PLATINN, za finanční pomoci Olomouckého kraje. Díky programu ICOK PLATINN dokáže poskytnout firmám, které chtějí rozvinout svůj potenciál, špičkové experty jakožto konzultanty. Jedním z prvních klientů programu se stala olomoucká firma TENZOVÁHY, s.r.o., uznávaný výrobce dynamických a statických vah, které sama vyvíjí. Její výrobky najdou uplatnění například při vážení vozidel nebo přepravních kontejnerů, a to nejen v České republice, ale i v dalších Evropských zemích.
Inovace ? Právě s námi v novém roce ! Inovace ? Právě s námi v novém roce !
11.1.2021
Jsme rádi, že jsem opět zpět v pracovním nasazení, první tři měsíce v roce bývají trochu ponuré – nejen kvůli počasí a krátkým dnům, ale náš tým to nijak neodradí pracovat s úsměvem. V plném nasazení pokračujeme ve všech našich aktivitách nejen k projektu SMART Akcelerátor Olomouckého kraje II, ale také finalizujeme první fáze PLATINN ve firmách, které započaly svůj inovační proces v loňském roce.
Olomoucké regionální finále programu Soutěž & Podnikej zná svého vítěze Olomoucké regionální finále programu Soutěž & Podnikej zná svého vítěze
22.12.2020
V pátek 18.12.2020 proběhlo v prostorách Inovačního centra regionální kolo Soutěž & Podnikej. Své nápady zde v komorní atmosféře odprezentovalo 8 studentských týmů. Na porotu nejvíce zapůsobil Radim Plško z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově s nápadem chytrých cyklistických stojanů Racksie.
Regionální finále Soutěž & Podnikej- Olomouc 2020 Regionální finále Soutěž & Podnikej- Olomouc 2020
17.12.2020
Soutěž & Podnikej je událost určena pro všechny středoškolské studenty a je organizována Nadačním fondem vzdělávání a podnikání, jehož účelem je podpora inovativního podnikatelského a kritického myšlení u studentů ve všech úrovních vzdělávacího systému s cílem vytvářet podmínky pro praktickou realizaci podnikatelských myšlenek a nápadů studentů.
Ekoinovační fórum: startupy jsou cestou, která může  udělat z Česka zemi pro budoucnost Ekoinovační fórum: startupy jsou cestou, která může udělat z Česka zemi pro budoucnost
16.12.2020
Závěrečné Ekoinovační fórum se věnovalo možnostem financování inovací, podpoře vstupu českých startupů na světové trhy a zkušenostem s akceleračními programy. Debata se zaměřila také na podporu řešení, která akceleruje Zelená dohoda pro Evropu, tedy z oblastí energetiky, cirkulární ekonomiky, zemědělství nebo ochrany biodiverzity.
Ekoinovační fórum – Finance pro nové nápady Ekoinovační fórum – Finance pro nové nápady
4.12.2020
Záverečný blok EKOinovačního fóra na téma Finance pro nové nápady, se zaměří na možnosti financování inovací, podporu vstupu českých statupů na světové trhy a zkušenosti s akceleračními programy. Debaty se zaměří na podporu řešení, která akceleruje Zelená dohoda pro Evropu, tedy z oblastí energetika, cirkulární ekonomika, zemědělství nebo ochrana biodiverzity.
Moderní energetika v regionech: příležitosti jsou v efektivních budovách i obnovitelných zdrojích Moderní energetika v regionech: příležitosti jsou v efektivních budovách i obnovitelných zdrojích
2.12.2020
V minulém týdnu proběhlo druhé setkání v rámci bloku akcí nazvaných Ekoinovační fórum. Nyní se online debata zaměřila na možnosti nových směrů v energetice, ze kterých mohou těžit kraje či obce a města. Zástupci byznysu a akademici se shodli, že kraje mohou začít čerpat potenciál renovace budov pomocí efektivních opatření snižujících jejich spotřebu i možnosti lokálních obnovitelných zdrojů energie. Mezi nastupující nová řešení pak patří akumulace energie do baterií či vodíku.
Ekoinovační fórum Boj proti suchu – zelená města, zdravá krajina a inovativní zemědělství Ekoinovační fórum Boj proti suchu – zelená města, zdravá krajina a inovativní zemědělství
30.11.2020
Sucho je negativním fenoménem posledních let. Letošní rok měl být nejsušší a zdá se, že místo toho přicházely bleskové povodně a celkové ochlazení. Je nenávratně narušen malý vodní cyklus a budeme svědky velkých změn globálního klimatu bez šance na zmírnění jeho negativních dopadů? Jsou cestou adaptační a mitigační opatření? Umíme je efektivně plánovat a realizovat v krajině, ve městech? Budeme dost rychlí a využijeme tyto oblasti pro hospodářský rozvoj, inovace? To jsou témata, která rámují webinář věnovaný inovativním přístupům a praktickým aplikacím v oblasti modrozelené infrastruktury, obnovy krajiny i lidského přístupu k životnímu prostředí.
Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů
23.11.2020
Obnovitelné zdroje energie, mezi kterými skvěle zafungoval vývoj solárních panelů a snížil jejich cenu o 80 % za uplynulých deset let. Možnosti ukládání energie, které rozšiřují příležitosti pro dekarbonizaci a energetickou nezávislost domácností, firem i mest a obcí. Efektivní technologie pro zdravé prostředí v moderních budovách, ve kterých trávíme většinu dne. Pro financování rozvoje moderní energetiky se otevírají nové příležitosti v podobě vznikajícího Modernizačního fondu a navazujících operačních programů. To jsou témata, která rámují webinář věnovaný inovativním řešením v energetice.
Státní instituce i soukromé firmy se shodují, že je zapotřebí dát větší prostor rozvoji obnovitelných zdrojů energie Státní instituce i soukromé firmy se shodují, že je zapotřebí dát větší prostor rozvoji obnovitelných zdrojů energie
20.11.2020
Na Ekoinovačním fóru, které se zaměřilo na inovace v oblasti ochrany klimatu, se státní instituce i soukromé firmy shodují, že je zapotřebí dát větší prostor rozvoji obnovitelných zdrojů energie a dalším řešením pro snižování emisí. Hlavním tématem byl impuls v podobě Zelené dohody pro Evropu. Tato strategie EU otevírá prostor pro chytré nápady také od českých univerzit, výzkumných pracovišť či firem. Dle dat Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Česko v zelených investicích pokulhává za zeměmi, jako jsou například Polsko či Maďarsko. Přitom právě rozvoj obnovitelných zdrojů může pomoci Česku nastartovat ekonomiku zasaženou krizí v důsledku pandemie covid-19.
EKO inovační fórum EKO inovační fórum
9.11.2020
Ekoinovační fórum - platforma pro diskusi o tom, jak může Česko využít inovace pro nastartování své ekonomiky. Ekoinovační fórum si klade za cíl akcelerovat nástup moderních řešení do každodenního života. Konference nabídne zajímavou diskusi nad současnými a budoucími trendy v oblasti dekarbonizace ekonomiky, příležitosti v inovacích, které posouvá vpřed Zelená dohoda pro Evropu a otevírá prostor pro chytré nápady českých univerzit, výzkumných pracovišť či firem.
positivJE FESTIVAL 2020 positivJE FESTIVAL 2020
30.10.2020
Platforma positivJE ve spolupráci s Městem Jeseník, MKZ Jeseník a Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádá ve čtvrtek 26. listopadu positivJE FESTIVAL 2020, na němž vystoupí mnoho zajímavých lidí v rámci exkluzivních panelových diskusí - těš se na Rut Bízkovou, Boba Kartouse a Jiřího Hlavenku. V podvečer pak nalaď Youtube na živé přednášky úspěšných rodáku a rodačky. Program FESTIVALU je určen všem, kteří mají vliv na směřování Jesenicka, taky těm co to tu mají rádi anebo těm, kteří o jedinečnosti našeho regionu potřebují přesvědčit.
Krajské inovační platformy Krajské inovační platformy
8.10.2020
Dne 8. října 2020 proběhlo společné ustavující jednání Krajských inovačních platforem pro témata z oblasti Průmysl 4.0 a Life Science, která aktuálně v Olomouckém kraji nejsilněji rezonují a mají jasnou provázaností na RIS3 strategii. Jednání proběhlo za účasti předsedy Krajské rady pro inovace Olomouckého kraje a zároveň náměstka hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a inovací Pavla Šoltyse, který ve svém úvodním slovu zmínil důležitost ustavených platforem pro celkový rozvoj Olomouckého kraje.
3D Tisk i pro Vaši firmu 3D Tisk i pro Vaši firmu
25.9.2020
Včerejší úspěšná akce "3D TISK I PRO VAŠI FIRMU" proběhla za dodržení všech hygienických opatření. Ve Vědecko-technickém parku se sešli zástupci firem, které oslovila nabídka matchmakingové akce pořádané Inovačním centrem Olomouckého kraje ve spolupráci s Centrem UPrint 3D na VTP UP.
Soutěž & Podnikej Soutěž & Podnikej
23.9.2020
Program Soutěž & Podnikej je tu od toho, aby mladým lidem ukázal, jak pracovat na svém nápadu, pomohl dát začínajícím projektům správný směr a dodal studentům odvahu své plány realizovat. Podat přihlášku do 5. ročníku mohou všichni studenti středních škol ve věkovém rozmezí od 16 do 21 let, a to konkrétně do 2. října 2020 na webových stránkách www.soutezapodnikej.cz.
Online brokerage V4 + Izrael a Green Deal Online brokerage V4 + Izrael a Green Deal
18.9.2020
Zajímáte se o Green Deal? Chcete se uplatnit v nových příležitostech v oblasti adaptace na změny klimatu, ekologických inovací, řešení environmentálních témat? Hledáte další partnery pro vaše konsorcium Green Deal? Chcete se připojit ke vznikajícímu konsorciu a posílit svou mezinárodní síť kontaktů a partnerů v rámci V4 a Izraele?
DIGI2Health DIGI2Health
10.9.2020
Dnes proběhla tisková konference u příležitosti vzniku Digital Innovation Hubu - Digi2Health. Setkání zakládajících členů proběhlo dnes 10.9. na půdě Univerzity Palackého v Olomouci. Všichni zúčastnění hovořili o jednotlivých rolích partnerů a přínosu tohoto hubu pro nejen Olomoucký kraj, národní, ale i evropskou úroveň. Současná doba nám všem ukázala, jak je digitalizace ve zdravotnictví, telemedicína a e-health důležitá a její rozvoj nezbytně nutný. Spolupráce mezi jednotlivými digitálnímu huby má neoddiskutovatelný význam.
Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ
8.8.2020
Inovační centrum Olomouckého kraje se stalo, za finanční podpory Olomouckého kraje, dalším členem celostátní platformy inovačních center Platinn.cz, která poskytuje mimo jiné konzultační podporu malým a středním podnikům po celé republice. Stávající síť expertů se tak rozroste o další odborníky na témata, jako jsou zahraniční expanze, rozvoj lidí, financování nebo řízení firem. ICOK se zařadil po bok dalších šesti inovačních center včetně inovační agentury JIC, která platformu před několika lety zakládala.
PLATINN se rozjede i v Olomouckém kraji PLATINN se rozjede i v Olomouckém kraji
26.6.2020
Zvýšení inovační výkonnosti malých a středních firem a tím i konkurenceschopnost regionu. To je hlavní cíl, kterého chce Inovační centrum Olomouckého kraje dosáhnout díky zapojení do špičkového programu na podporu malých i středních firem. Díky podpoře Olomouckého kraje se tento plán stává skutečností. Program PLATINN má za cíl nabídnout MSP profesionální expertní podporu zacílenou na klíčové růstové příležitosti jejich firmy zdarma a v další fázi za sníženou cenu.
5G v Jeseníku pokračuje dál 5G v Jeseníku pokračuje dál
16.6.2020
JESENÍK VYKOPNUL 5G Uplynulý pátek možná bude jednou považován za důležitý den pro technologickou budoucnost Jesenicka. Do města přijelo několik odborníků majících co říct k projektu 5G, jehož spuštění se připravuje. V posledních dnech se mohlo zdát, že „celý Jeseník“ je proti, dokonce se o tom tak trochu šuškalo v celostátních médiích ;-)
Online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky Online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky
10.6.2020
Ministerstvo průmyslu a obchodu si Vás dovoluje pozvat na online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky. Cílem semináře je poskytnout praktické rady a informace podnikatelům působícím na vnitřním trhu EU s ohledem na současnou pandemii koronaviru a přijatá opatření v sousedních státech.
Diskuse o 5G v Jeseníku Diskuse o 5G v Jeseníku
9.6.2020
"Pohled lékaře na 5G" je název přednášky, která se koná v pátek 12. června od 16.30 v Kině Pohoda. Po přednášce proběhne diskuze na toto téma. Akci pořádá Inovační centrum Olomouckého kraje ve spolupráci s městem Jeseník.
Inovační huby chtějí znát i váš názor Inovační huby chtějí znát i váš názor
8.6.2020
Zvažujete podnikání? Chcete rozjet start-up? Hledáte materiální a expertní zázemí pro rozjezd Vašeho byznysu? Už podnikáte a chcete Váš byznys inovovat? Hledáte partnery, dodavatele, inovátory?
Podnikatelský workshop: Otevřete svoji firmu inovacím Podnikatelský workshop: Otevřete svoji firmu inovacím
29.5.2020
Umělá inteligence ve firmě? Jak se změní naše podnikání novými technologiemi? Je snadné dostat se na evropské trhy z české kotliny? Jaký je náš tržní potenciál? Co nám dala krize v oblasti HR? Co to je HR v nové době?
Hejtmanství podpoří nové myšlenky a inovace Hejtmanství podpoří nové myšlenky a inovace
14.5.2020
Hejtmanství pomůže Inovačnímu centru Olomouckého kraje (ICOK) s podporou nových podnikatelských myšlenek. V Prostějově a Přerově mají vzniknout takzvané inovační huby, které budou jejich uplatnění v praxi podporovat. Do realizace záměru se zapojí i radnice v obou zmiňovaných městech, která jsou pro tento projekt klíčová.
Zveme na webinář "Jak zvládnout home office" Zveme na webinář "Jak zvládnout home office"
23.4.2020
Jak pracovat na dálku? Jakými technologiemi? Jak vést tým a dosahovat výsledků bez osobního kontaktu? Dokážeme fungovat v on-line komunikaci a neztratit elán v práci? Pokud si kladete podobné otázky, účastněte se našeho webináře.
Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel
21.4.2020
Pilotní studie se provede v našem regionu. Olomoucký kraj podporuje spolupráci institucí FNOL a UPOL ve zkoumání průběhu a dopadů virové epidemie. Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel na přítomnost Covid-19
Výzva Technologie COVID19 Výzva Technologie COVID19
18.4.2020
Využijte brzy otevřenou výzvu Technologie COVID19. Dotační program je určen malým a středním firmám.
Nový program na podporu inovací The Country for the Future Nový program na podporu inovací The Country for the Future
14.4.2020
Jedním z prvních finančních opatření nové Inovační strategie České republiky 2019 – 2030 je program The Country For The Future na podporu inovací - národního start-up a spin-off prostředí, digitalizaci a chytré investice.
COVID II vyčerpán. Další kolo od 20. 4. 2020 COVID II vyčerpán. Další kolo od 20. 4. 2020
2.4.2020
Program COVID II je již vyčerpán. Další kolo se očekává od 20. 4. 2020. Opět bude hrát roli rychlost.
Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen
2.4.2020
Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen. O novém termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.
Máme nové logo – vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší logo ICOK Máme nové logo – vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší logo ICOK
27.3.2020
Dnes proběhlo finále soutěže o nejlepší logo Inovačního centra Olomouckého kraje.
Příběh úspěchu michelinského kuchaře z Jesenicka Příběh úspěchu michelinského kuchaře z Jesenicka
2.3.2020
Skvěle vydařenou akci zorganizoval positivJE MOTIVATOR ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje.
Soutěž o logo v plném proudu Soutěž o logo v plném proudu
26.2.2020
43 - přesně tolik účastníků se přihlásilo do soutěže o nejlepší návrh loga Inovačního centra Olomouckého kraje.
Škola hrou – podpora motivace k IT vzdělávání na Jesenicku Škola hrou – podpora motivace k IT vzdělávání na Jesenicku
25.2.2020
Jak motivovat mladé lidi k zájmu o technické vzdělávání a podnikavost? Jak taková motivace vypadá v praxi?
5G mobilní sítě – fakta a mýty 5G mobilní sítě – fakta a mýty
17.2.2020
Ve čtvrtek 13.2.2020 v 18:00 hod. se uskutečnila beseda s občany Jeseníku v coworkingovém centru CoworkJes. Cílem setkání bylo co nejobjektivněji seznámit veřejnost s detaily a možnostmi 5G sítě, které tato revoluční technologie přináší.
5G SÍŤ V JESENÍKU 5G SÍŤ V JESENÍKU
17.2.2020
Na test nejmodernější digitální sítě, který začne v polovině letošního roku a potrvá dva roky, se Jeseník chystá společně s dalšími čtyřmi městy v ČR.
Nový IT EKOSYSTÉM na Jesenicku Nový IT EKOSYSTÉM na Jesenicku
13.2.2020
Jsme partnerem nového IT ekosystému na Jesenicku.
Navrhni logo a vyhraj hodnotné ceny! Navrhni logo a vyhraj hodnotné ceny!
10.2.2020
Soutěž pro studenty středních škol o NEJLEPŠÍ LOGO právě odstartována! Až do 21.2. 2020 se mohou studenti středních škol přihlásit a stát se autory nového loga zájmového sdružení INOVAČNÍ CENTRUM OLOMOUCKÉHO KRAJE.
Podporujeme talentované studenty Podporujeme talentované studenty
29.1.2020
Na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnil seminář pro zájemce o Středoškolskou odbornou činnost tematicky zaměřený na metodiku zpracování, prezentaci a obhajobu soutěžní práce.
Nové příležitosti projektu ITI Olomoucké aglomerace. Nové příležitosti projektu ITI Olomoucké aglomerace.
23.1.2020
Pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, softwaru aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnějšími na trhu?
Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy
27.6.2018
Přerov 13. června 2018 – V prostorách společnosti Meopta-optika se dne 12. 6. 2018 uskutečnilo zasedání členské schůze Českého optického klastru, jejímž hlavním bodem programu bylo rozhodnutí o přijetí nových členů.
Rychloseznamka pomůže s navázáním výzkumné spolupráce Rychloseznamka pomůže s navázáním výzkumné spolupráce
2.5.2018
Networking akce s formátem osvědčeným v zahraničí i v jiných regionech ČR je určena pro firmy libovolné velikosti a výzkumné instituce. Každá konkrétní akce má specifické oborové téma, tak aby se mohli potkat zástupci průmyslu a vědy, kteří mohou najít společná témata.
V Olomouci vznikl Český optický klastr V Olomouci vznikl Český optický klastr
15.3.2018
Rozvoj optického průmyslu v České republice, snadnější uplatnění špičkových výsledků výzkumu a vývoje nebo posilování mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem. To jsou některé z priorit Českého optického klastru.