Novinky – Inovační centrum Olomouckého kraje

Novinky

UP Business Camp motivoval k podnikání UP Business Camp motivoval k podnikání
24.11.2021
UP Business Camp je konference o podnikání, jeho začátcích, úspěších i neúspěších. Je určena především studentům a mladým podnikavým lidem, kteří začínají, případně hledají inspiraci jak začít s podnikáním. UP Business Camp pořádá každoročně Vědeckotechnický park Univerzity Palackého již od roku 2012.
Hejtmanství udělilo ocenění za společenskou odpovědnost Hejtmanství udělilo ocenění za společenskou odpovědnost
18.11.2021
Vůbec poprvé se olomoucké hejtmanství rozhodlo ocenit ty, jež se chovají společensky odpovědně. Soutěž byla určená organizacím jak podnikatelského, tak i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v prostorách olomoucké Pevnosti poznání.
Souboj startupů na UP Business Campu se blíží Souboj startupů na UP Business Campu se blíží
10.11.2021
Na 9. ročníku konference UP Business Camp proběhne souboj startupů a inovativních týmů. Ty mohou vyhrát ceny v hodnotě více než 100 000 Kč a vyplout tak snadněji do světa businessu.
Třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021 se nezadržitelně blíží Třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021 se nezadržitelně blíží
9.11.2021
Čtvrtek 25. listopadu bude nejpozitivnějším dnem Jesenicka – v Kině Pohoda proběhne třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021.
Inovativní řešení v odvětví stavebího oboru představil podzimní STAVOTECH Inovativní řešení v odvětví stavebího oboru představil podzimní STAVOTECH
8.11.2021
Ve dnech 4. - 6. listopadu proběhl největší stavební veletrh na Moravě - STAVOTECH. Olomoucký kraj zvolil na veletrhu koncepci prezentace „region vědy, inovací a high-tech oborů“, s hlavní vizí „Vitální kraj s vysokou úrovní kvality života“.
Odstartovali jsme sérii workshopů na téma digitalizace Odstartovali jsme sérii workshopů na téma digitalizace
4.11.2021
První workshop věnovaný digitalizaci proběhl v minlém týdnu v prostorách společnosti Miele, a to v jejím výrobním závodě v Uničově.
Webinář Evropské dotační programy pro firmy v období 2021 – 2027 Webinář Evropské dotační programy pro firmy v období 2021 – 2027
1.11.2021
Ve středu 10. listopadu 2021 proběhne webinář zaměřený na evropské programy v novém programovém období EU 2021-2027.
Na 9. ročníku konference UP Business Camp se dozvíte, jak se ponořit do podnikání Na 9. ročníku konference UP Business Camp se dozvíte, jak se ponořit do podnikání
19.10.2021
Úspěšní podnikatelé se na UP Business Campu podělí o to, jak vybudovat firmu a jak ji rozvíjet dál.
Dýňodlabání - skvělá příležitost jak rozvinout kreativitu u dětí Dýňodlabání - skvělá příležitost jak rozvinout kreativitu u dětí
17.10.2021
Je obecně známo, že kreativita je jedna z nejdůležitějších a ceněných vlastností lidské osobnosti, kterou přitom můžeme rozvíjet již od dětství. Kreativita dětí v sobě zahrnuje mix zvídavosti, představivosti, kázně, spolupráce a vytrvalosti.
Co vás čeká a nemine v průběhu 6. ročníku Soutěž&Podnikej Co vás čeká a nemine v průběhu 6. ročníku Soutěž&Podnikej
9.10.2021
Až do 10. listopadu 2021 máte možnost přihlásit se do 6. ročníku programu Soutěž & Podnikej! Tříměsíční program pro středoškoláky, který vrcholí oceněním nejlepších projektů. Skvělý tým, který je tu proto, aby mladým lidem, ukázali, jak pracovat na svém nápadu, pomohli dodat správný směr a odvahu své myšlenky realizovat. Ať už se jedná o technologickou aplikaci nebo třeba ruční výšivky.
Našlápnu TO inspirovalo studenty v Prostějově Našlápnu TO inspirovalo studenty v Prostějově
27.9.2021
Studenti Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově měli v pátek 24.září možnost poslechnout si příběh podnikavého Josefa Tatíčka.
Konference Smart region 2021 Konference Smart region 2021
22.9.2021
Dnes na Výstavišti Flora Olomouc proběhl už III.ročník konference SMART REGION 2021.
EY Podnikatel roku Olomouckého kraje EY Podnikatel roku Olomouckého kraje
15.9.2021
EY zahajuje šestnáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Inspirativní podnikatele, kteří mění svět k lepšímu, může nominovat každý.
Coding4Good Coding4Good
3.9.2021
Kombinovaná (offline / online) konference zaměřená na vývojáře a hard-skilled pracovníky z technologické sféry, studenty SŠ / VŠ, startupy i korporáty, kteří chtějí nějakým způsobem přispět ke zlepšování světa.
Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost
18.8.2021
Staňte se společensky odpovědnou organizací, u níž Olomoucký kraj ocení snahy integrace zájmů sociálních, ekonomických, environmentálních a lidskoprávní začlenění zájmů zákazníků do svých provozních činností. Až do poloviny září 2021 přijímá Olomoucký kraj přihlášky do historicky prvního ročníku nové regionální soutěže Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost.
Hledáme novou posilu týmu! Hledáme novou posilu týmu!
5.8.2021
Inovační centrum Olomouckého kraje do svého týmu hledá novou kolegyni nebo nového kolegu na pozici - developer inovací ve firmách.
Vývojářskou společnost posunul program ICOK PLATINN blíže k naplnění strategických cílů Vývojářskou společnost posunul program ICOK PLATINN blíže k naplnění strategických cílů
29.7.2021
Konzultační program PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví pro program jsou špičkoví experti z různých oblastí, kteří ve firmě navrhnou a pomohou zrealizovat potřebné změny.
Kamion plný moderních technologií přijel na Střední průmyslovou školu v Jeseníku Kamion plný moderních technologií přijel na Střední průmyslovou školu v Jeseníku
20.7.2021
„Programuj, sestavuj, vyráběj a bav se! A zároveň zjisti, v čem jsi nejlepší.“ To je zásadní myšlenka projektu Tour for the future. Kvalitním vzděláním začíná úspěšná budoucnost a SPŠ Jeseník hledá různé možnosti, jak pozvednout úroveň vzdělávání na Jesenicku.
Oslava 14.narozenin Vědeckotechnického parku UP spojila příjemné s užitečným Oslava 14.narozenin Vědeckotechnického parku UP spojila příjemné s užitečným
2.7.2021
Při příležitosti 14.narozenin Vědeckotechnického parku byly předány ceny vítězům soutěže Podnikavá hlava.
Inspirativní setkání pro podporu inovativního podnikání v kraji Inspirativní setkání pro podporu inovativního podnikání v kraji
28.6.2021
My v Inovačním centru Olomouckého kraje děláme svoji práci opravdu rádi a s nadšením. O to víc si užijeme možnost se o její výsledky podělit přímo „v terénu“ a to rovnou s panem Janem Šafaříkem, náměstkem hejtmana Olomouckého kraje.
Rozšiřujeme náš inovační tým! Rozšiřujeme náš inovační tým!
21.6.2021
Hledáme nové členy týmu! Inovační centrum Olomouckého kraje do svého týmu hledá nové kolegyně nebo nové kolegy.
Vítězem Podnikavé hlavy se stal projekt funkční evidence pro chovatele stád Vítězem Podnikavé hlavy se stal projekt funkční evidence pro chovatele stád
31.5.2021
Už podvanácté našla Univerzita Palackého v Olomouci (UP) Podnikavou hlavu. Vítězem letošního ročníku soutěže, kterou tradičně pořádá Vědeckotechnický park UP, se stala Dominika Sokolová se svým projektem funkční evidence pro chovatele stád Festada.
Držíme palce spolupráci vědy, výzkumu a komerční sféře! Držíme palce spolupráci vědy, výzkumu a komerční sféře!
19.5.2021
V ICOKu jsme si náležitě vědomi hodnoty našeho partnerství s Univerzitou Palackého v Olomouci, která je společně s Olomouckým krajem jedním z našich zřizovatelů. Aby nezůstalo jen u proklamací, využíváme k šíření jejího dobrého jména v oblasti vědy a výzkumu všechny dostupné možnosti.
Našlápnu TO - platforma pro podporu podnikání Našlápnu TO - platforma pro podporu podnikání
11.5.2021
Rozhýbej své nápady, rozjeď své podnikání. Platforma Našlápnu.TO je určena všem, kteří mají chuť rozhýbat své nápady a rozjet svoje podnikání.
Norské fondy podpoří ekoinovace Norské fondy podpoří ekoinovace
21.4.2021
Inovativní postupy v ochraně životního prostředí či aplikaci vědecko-výzkumných projektů do praxe podpoří nová dvoukolová dotační výzva „Rago“ financovaná z Norských fondů. Je otevřena v programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu a Státní fond životního prostředí ČR v ní má na inovace v oblasti ochrany ekosystémů a biodiverzity připraveno více než 150 milionů korun.
ICOK PLATINN - další projekt úspěšně ukončen ICOK PLATINN - další projekt úspěšně ukončen
6.4.2021
Slyšeli jste někdy o aquaponii? Velmi zjednodušeně se jedná o symbiotické pěstování ryb a zeleniny za účelem vytvoření ekosystému podobného tomu přírodnímu. Benefitem je udržitelné hospodaření a výnosem ryby i zelenina v biokvalitě s celoročně garantovanou kvalitou a čerstvostí.
Soutěž Podnikavá hlava  hledá mladé podnikavce, aby jim pomohla s rozjezdem podnikání Soutěž Podnikavá hlava hledá mladé podnikavce, aby jim pomohla s rozjezdem podnikání
19.3.2021
Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 % na pronájem kanceláře na rok a konzultace od mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou ceny, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po dvanácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). Hlavním partnerem v letošním roce je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).
Jak jesenické Birki posunul expert platformy PLATINN Jak jesenické Birki posunul expert platformy PLATINN
15.3.2021
Zajisté není velkou neznámou, že rolí Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) je podpora podnikatelů, a děje se tak třeba prostřednictvím sítě byznysových expertů sdružených do platformy PLATINN. Máme tady další úspěšný příběh spojení ICOK a PLATINN a to na Jesenicku kde nás zastupuje partner positivJE a jde poznat, že to dělá skvěle.
Vyhlášen dotační program Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II Vyhlášen dotační program Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II
5.3.2021
Zastupitelstvo Olomouckého kraje na svém zasedání dne 22. 2. 2021 schválilo vyhlášení dotačního programu Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II zaměřeného na podporu přípravy strategických projektů v souladu s cíli RIS3 strategie Olomouckého kraje v Olomouckém kraji.
Smart Parks for the Future: dotace na moderní zóny pro podnikání Smart Parks for the Future: dotace na moderní zóny pro podnikání
12.2.2021
Až do roku 2026 běží nový dotační program Ministerstva průmyslu a obchodu. Cílem programu je podporovat rozvoj moderních, udržitelně a vůči klimatu pozitivně koncipovaným průmyslovým zónám, podnikatelskému prostředí v regionech. Program je určen obcím a krajům. Podpořené projekty mají pomoci investicím s vysokou přidanou hodnotou.
Krajští leadeři se shodli na podpoře inovačních projektů Krajští leadeři se shodli na podpoře inovačních projektů
10.2.2021
Letos poprvé se sešla Krajská rada pro inovace Olomouckého kraje (KRI OK), která sdružuje místní inovační leadery – představitele firem a veřejných institucí. Cílem setkání byla především diskuse nad podobou připravovaných a plánovaných projektů v oblasti podpory inovací, vědy a výzkumu, podnikání a podnikavosti.
ICOK podporuje vzdělávání 4.0 ICOK podporuje vzdělávání 4.0
4.2.2021
V polovině listopadu 2020 oslovila Střední škola železniční, technická a služeb paní ředitelku Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) s žádostí o podání pomocné ruky v získání finančních prostředků ve věci pořízení robota DOOSAN „M1013“. Ve vedení školy stojí paní ředitelka Mgr. Irena Jónová, která je přesvědčena, že není možné vzdělávat žáky v obsahu a formě platné pro 20.století, ale je potřeba následovat trend 21.století, a proto usiluje společně s regionálními i nadregionálními firmami o vytvoření oborů, které se stanou konkurenceschopnými pro další desetiletí.
Modernizační fond: Česko kráčí k čistší energetice. První předregistrační výzvy se brzy uzavřou Modernizační fond: Česko kráčí k čistší energetice. První předregistrační výzvy se brzy uzavřou
27.1.2021
Česká energetika projde v následujících deseti letech zásadní přeměnou směrem k většímu využívání čistých ekologických zdrojů, snižování spotřeby energie a decentralizaci. Mezi opatření, která by se měla touto cestou vydat, budou patřit investice v oblasti teplárenství, budování nových obnovitelných zdrojů, ale také dopravy či modernizace průmyslu a podnikání.
Inovační centrum Olomouckého kraje slaví úspěch s PLATINNEM Inovační centrum Olomouckého kraje slaví úspěch s PLATINNEM
26.1.2021
Nedávno jsme zde psali, že se Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) stalo hrdým partnerem sítě PLATINN, za finanční pomoci Olomouckého kraje. Díky programu ICOK PLATINN dokáže poskytnout firmám, které chtějí rozvinout svůj potenciál, špičkové experty jakožto konzultanty. Jedním z prvních klientů programu se stala olomoucká firma TENZOVÁHY, s.r.o., uznávaný výrobce dynamických a statických vah, které sama vyvíjí. Její výrobky najdou uplatnění například při vážení vozidel nebo přepravních kontejnerů, a to nejen v České republice, ale i v dalších Evropských zemích.
Inovace ? Právě s námi v novém roce ! Inovace ? Právě s námi v novém roce !
11.1.2021
Jsme rádi, že jsem opět zpět v pracovním nasazení, první tři měsíce v roce bývají trochu ponuré – nejen kvůli počasí a krátkým dnům, ale náš tým to nijak neodradí pracovat s úsměvem. V plném nasazení pokračujeme ve všech našich aktivitách nejen k projektu SMART Akcelerátor Olomouckého kraje II, ale také finalizujeme první fáze PLATINN ve firmách, které započaly svůj inovační proces v loňském roce.
Olomoucké regionální finále programu Soutěž & Podnikej zná svého vítěze Olomoucké regionální finále programu Soutěž & Podnikej zná svého vítěze
22.12.2020
V pátek 18.12.2020 proběhlo v prostorách Inovačního centra regionální kolo Soutěž & Podnikej. Své nápady zde v komorní atmosféře odprezentovalo 8 studentských týmů. Na porotu nejvíce zapůsobil Radim Plško z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově s nápadem chytrých cyklistických stojanů Racksie.
Regionální finále Soutěž & Podnikej- Olomouc 2020 Regionální finále Soutěž & Podnikej- Olomouc 2020
17.12.2020
Soutěž & Podnikej je událost určena pro všechny středoškolské studenty a je organizována Nadačním fondem vzdělávání a podnikání, jehož účelem je podpora inovativního podnikatelského a kritického myšlení u studentů ve všech úrovních vzdělávacího systému s cílem vytvářet podmínky pro praktickou realizaci podnikatelských myšlenek a nápadů studentů.
Ekoinovační fórum: startupy jsou cestou, která může  udělat z Česka zemi pro budoucnost Ekoinovační fórum: startupy jsou cestou, která může udělat z Česka zemi pro budoucnost
16.12.2020
Závěrečné Ekoinovační fórum se věnovalo možnostem financování inovací, podpoře vstupu českých startupů na světové trhy a zkušenostem s akceleračními programy. Debata se zaměřila také na podporu řešení, která akceleruje Zelená dohoda pro Evropu, tedy z oblastí energetiky, cirkulární ekonomiky, zemědělství nebo ochrany biodiverzity.
Ekoinovační fórum – Finance pro nové nápady Ekoinovační fórum – Finance pro nové nápady
4.12.2020
Záverečný blok EKOinovačního fóra na téma Finance pro nové nápady, se zaměří na možnosti financování inovací, podporu vstupu českých statupů na světové trhy a zkušenosti s akceleračními programy. Debaty se zaměří na podporu řešení, která akceleruje Zelená dohoda pro Evropu, tedy z oblastí energetika, cirkulární ekonomika, zemědělství nebo ochrana biodiverzity.
Hledáme nového člena týmu! Hledáme nového člena týmu!
3.12.2020
Hledáš novou práci ? Inovační centrum Olomouckého kraje hledá do svého projektového týmu novou kolegyni nebo kolegu. Hledáme šikovného pracovníka,který má dobré komunikační a organizační dovednosti a umí řídit tým regionálních koordinátorů.
Moderní energetika v regionech: příležitosti jsou v efektivních budovách i obnovitelných zdrojích Moderní energetika v regionech: příležitosti jsou v efektivních budovách i obnovitelných zdrojích
2.12.2020
V minulém týdnu proběhlo druhé setkání v rámci bloku akcí nazvaných Ekoinovační fórum. Nyní se online debata zaměřila na možnosti nových směrů v energetice, ze kterých mohou těžit kraje či obce a města. Zástupci byznysu a akademici se shodli, že kraje mohou začít čerpat potenciál renovace budov pomocí efektivních opatření snižujících jejich spotřebu i možnosti lokálních obnovitelných zdrojů energie. Mezi nastupující nová řešení pak patří akumulace energie do baterií či vodíku.
Ekoinovační fórum Boj proti suchu – zelená města, zdravá krajina a inovativní zemědělství Ekoinovační fórum Boj proti suchu – zelená města, zdravá krajina a inovativní zemědělství
30.11.2020
Sucho je negativním fenoménem posledních let. Letošní rok měl být nejsušší a zdá se, že místo toho přicházely bleskové povodně a celkové ochlazení. Je nenávratně narušen malý vodní cyklus a budeme svědky velkých změn globálního klimatu bez šance na zmírnění jeho negativních dopadů? Jsou cestou adaptační a mitigační opatření? Umíme je efektivně plánovat a realizovat v krajině, ve městech? Budeme dost rychlí a využijeme tyto oblasti pro hospodářský rozvoj, inovace? To jsou témata, která rámují webinář věnovaný inovativním přístupům a praktickým aplikacím v oblasti modrozelené infrastruktury, obnovy krajiny i lidského přístupu k životnímu prostředí.
Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů
23.11.2020
Obnovitelné zdroje energie, mezi kterými skvěle zafungoval vývoj solárních panelů a snížil jejich cenu o 80 % za uplynulých deset let. Možnosti ukládání energie, které rozšiřují příležitosti pro dekarbonizaci a energetickou nezávislost domácností, firem i mest a obcí. Efektivní technologie pro zdravé prostředí v moderních budovách, ve kterých trávíme většinu dne. Pro financování rozvoje moderní energetiky se otevírají nové příležitosti v podobě vznikajícího Modernizačního fondu a navazujících operačních programů. To jsou témata, která rámují webinář věnovaný inovativním řešením v energetice.
Státní instituce i soukromé firmy se shodují, že je zapotřebí dát větší prostor rozvoji obnovitelných zdrojů energie Státní instituce i soukromé firmy se shodují, že je zapotřebí dát větší prostor rozvoji obnovitelných zdrojů energie
20.11.2020
Na Ekoinovačním fóru, které se zaměřilo na inovace v oblasti ochrany klimatu, se státní instituce i soukromé firmy shodují, že je zapotřebí dát větší prostor rozvoji obnovitelných zdrojů energie a dalším řešením pro snižování emisí. Hlavním tématem byl impuls v podobě Zelené dohody pro Evropu. Tato strategie EU otevírá prostor pro chytré nápady také od českých univerzit, výzkumných pracovišť či firem. Dle dat Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Česko v zelených investicích pokulhává za zeměmi, jako jsou například Polsko či Maďarsko. Přitom právě rozvoj obnovitelných zdrojů může pomoci Česku nastartovat ekonomiku zasaženou krizí v důsledku pandemie covid-19.
EKO inovační fórum EKO inovační fórum
9.11.2020
Ekoinovační fórum - platforma pro diskusi o tom, jak může Česko využít inovace pro nastartování své ekonomiky. Ekoinovační fórum si klade za cíl akcelerovat nástup moderních řešení do každodenního života. Konference nabídne zajímavou diskusi nad současnými a budoucími trendy v oblasti dekarbonizace ekonomiky, příležitosti v inovacích, které posouvá vpřed Zelená dohoda pro Evropu a otevírá prostor pro chytré nápady českých univerzit, výzkumných pracovišť či firem.
positivJE FESTIVAL 2020 positivJE FESTIVAL 2020
30.10.2020
Platforma positivJE ve spolupráci s Městem Jeseník, MKZ Jeseník a Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádá ve čtvrtek 26. listopadu positivJE FESTIVAL 2020, na němž vystoupí mnoho zajímavých lidí v rámci exkluzivních panelových diskusí - těš se na Rut Bízkovou, Boba Kartouse a Jiřího Hlavenku. V podvečer pak nalaď Youtube na živé přednášky úspěšných rodáku a rodačky. Program FESTIVALU je určen všem, kteří mají vliv na směřování Jesenicka, taky těm co to tu mají rádi anebo těm, kteří o jedinečnosti našeho regionu potřebují přesvědčit.
Krajské inovační platformy Krajské inovační platformy
8.10.2020
Dne 8. října 2020 proběhlo společné ustavující jednání Krajských inovačních platforem pro témata z oblasti Průmysl 4.0 a Life Science, která aktuálně v Olomouckém kraji nejsilněji rezonují a mají jasnou provázaností na RIS3 strategii. Jednání proběhlo za účasti předsedy Krajské rady pro inovace Olomouckého kraje a zároveň náměstka hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a inovací Pavla Šoltyse, který ve svém úvodním slovu zmínil důležitost ustavených platforem pro celkový rozvoj Olomouckého kraje.
3D Tisk i pro Vaši firmu 3D Tisk i pro Vaši firmu
25.9.2020
Včerejší úspěšná akce "3D TISK I PRO VAŠI FIRMU" proběhla za dodržení všech hygienických opatření. Ve Vědecko-technickém parku se sešli zástupci firem, které oslovila nabídka matchmakingové akce pořádané Inovačním centrem Olomouckého kraje ve spolupráci s Centrem UPrint 3D na VTP UP.
Soutěž & Podnikej Soutěž & Podnikej
23.9.2020
Program Soutěž & Podnikej je tu od toho, aby mladým lidem ukázal, jak pracovat na svém nápadu, pomohl dát začínajícím projektům správný směr a dodal studentům odvahu své plány realizovat. Podat přihlášku do 5. ročníku mohou všichni studenti středních škol ve věkovém rozmezí od 16 do 21 let, a to konkrétně do 2. října 2020 na webových stránkách www.soutezapodnikej.cz.
Online brokerage V4 + Izrael a Green Deal Online brokerage V4 + Izrael a Green Deal
18.9.2020
Zajímáte se o Green Deal? Chcete se uplatnit v nových příležitostech v oblasti adaptace na změny klimatu, ekologických inovací, řešení environmentálních témat? Hledáte další partnery pro vaše konsorcium Green Deal? Chcete se připojit ke vznikajícímu konsorciu a posílit svou mezinárodní síť kontaktů a partnerů v rámci V4 a Izraele?
DIGI2Health DIGI2Health
10.9.2020
Dnes proběhla tisková konference u příležitosti vzniku Digital Innovation Hubu - Digi2Health. Setkání zakládajících členů proběhlo dnes 10.9. na půdě Univerzity Palackého v Olomouci. Všichni zúčastnění hovořili o jednotlivých rolích partnerů a přínosu tohoto hubu pro nejen Olomoucký kraj, národní, ale i evropskou úroveň. Současná doba nám všem ukázala, jak je digitalizace ve zdravotnictví, telemedicína a e-health důležitá a její rozvoj nezbytně nutný. Spolupráce mezi jednotlivými digitálnímu huby má neoddiskutovatelný význam.
Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ
8.8.2020
Inovační centrum Olomouckého kraje se stalo, za finanční podpory Olomouckého kraje, dalším členem celostátní platformy inovačních center Platinn.cz, která poskytuje mimo jiné konzultační podporu malým a středním podnikům po celé republice. Stávající síť expertů se tak rozroste o další odborníky na témata, jako jsou zahraniční expanze, rozvoj lidí, financování nebo řízení firem. ICOK se zařadil po bok dalších šesti inovačních center včetně inovační agentury JIC, která platformu před několika lety zakládala.
PLATINN se rozjede i v Olomouckém kraji PLATINN se rozjede i v Olomouckém kraji
26.6.2020
Zvýšení inovační výkonnosti malých a středních firem a tím i konkurenceschopnost regionu. To je hlavní cíl, kterého chce Inovační centrum Olomouckého kraje dosáhnout díky zapojení do špičkového programu na podporu malých i středních firem. Díky podpoře Olomouckého kraje se tento plán stává skutečností. Program PLATINN má za cíl nabídnout MSP profesionální expertní podporu zacílenou na klíčové růstové příležitosti jejich firmy zdarma a v další fázi za sníženou cenu.
5G v Jeseníku pokračuje dál 5G v Jeseníku pokračuje dál
16.6.2020
JESENÍK VYKOPNUL 5G Uplynulý pátek možná bude jednou považován za důležitý den pro technologickou budoucnost Jesenicka. Do města přijelo několik odborníků majících co říct k projektu 5G, jehož spuštění se připravuje. V posledních dnech se mohlo zdát, že „celý Jeseník“ je proti, dokonce se o tom tak trochu šuškalo v celostátních médiích ;-)
Online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky Online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky
10.6.2020
Ministerstvo průmyslu a obchodu si Vás dovoluje pozvat na online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky. Cílem semináře je poskytnout praktické rady a informace podnikatelům působícím na vnitřním trhu EU s ohledem na současnou pandemii koronaviru a přijatá opatření v sousedních státech.
Diskuse o 5G v Jeseníku Diskuse o 5G v Jeseníku
9.6.2020
"Pohled lékaře na 5G" je název přednášky, která se koná v pátek 12. června od 16.30 v Kině Pohoda. Po přednášce proběhne diskuze na toto téma. Akci pořádá Inovační centrum Olomouckého kraje ve spolupráci s městem Jeseník.
Inovační huby chtějí znát i váš názor Inovační huby chtějí znát i váš názor
8.6.2020
Zvažujete podnikání? Chcete rozjet start-up? Hledáte materiální a expertní zázemí pro rozjezd Vašeho byznysu? Už podnikáte a chcete Váš byznys inovovat? Hledáte partnery, dodavatele, inovátory?
Podnikatelský workshop: Otevřete svoji firmu inovacím Podnikatelský workshop: Otevřete svoji firmu inovacím
29.5.2020
Umělá inteligence ve firmě? Jak se změní naše podnikání novými technologiemi? Je snadné dostat se na evropské trhy z české kotliny? Jaký je náš tržní potenciál? Co nám dala krize v oblasti HR? Co to je HR v nové době?
Hejtmanství podpoří nové myšlenky a inovace Hejtmanství podpoří nové myšlenky a inovace
14.5.2020
Hejtmanství pomůže Inovačnímu centru Olomouckého kraje (ICOK) s podporou nových podnikatelských myšlenek. V Prostějově a Přerově mají vzniknout takzvané inovační huby, které budou jejich uplatnění v praxi podporovat. Do realizace záměru se zapojí i radnice v obou zmiňovaných městech, která jsou pro tento projekt klíčová.
Zveme na webinář "Jak zvládnout home office" Zveme na webinář "Jak zvládnout home office"
23.4.2020
Jak pracovat na dálku? Jakými technologiemi? Jak vést tým a dosahovat výsledků bez osobního kontaktu? Dokážeme fungovat v on-line komunikaci a neztratit elán v práci? Pokud si kladete podobné otázky, účastněte se našeho webináře.
Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel
21.4.2020
Pilotní studie se provede v našem regionu. Olomoucký kraj podporuje spolupráci institucí FNOL a UPOL ve zkoumání průběhu a dopadů virové epidemie. Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel na přítomnost Covid-19
Výzva Technologie COVID19 Výzva Technologie COVID19
18.4.2020
Využijte brzy otevřenou výzvu Technologie COVID19. Dotační program je určen malým a středním firmám.
Nový program na podporu inovací The Country for the Future Nový program na podporu inovací The Country for the Future
14.4.2020
Jedním z prvních finančních opatření nové Inovační strategie České republiky 2019 – 2030 je program The Country For The Future na podporu inovací - národního start-up a spin-off prostředí, digitalizaci a chytré investice.
COVID II vyčerpán. Další kolo od 20. 4. 2020 COVID II vyčerpán. Další kolo od 20. 4. 2020
2.4.2020
Program COVID II je již vyčerpán. Další kolo se očekává od 20. 4. 2020. Opět bude hrát roli rychlost.
Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen
2.4.2020
Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen. O novém termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.
Máme nové logo – vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší logo ICOK Máme nové logo – vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší logo ICOK
27.3.2020
Dnes proběhlo finále soutěže o nejlepší logo Inovačního centra Olomouckého kraje.
Příběh úspěchu michelinského kuchaře z Jesenicka Příběh úspěchu michelinského kuchaře z Jesenicka
2.3.2020
Skvěle vydařenou akci zorganizoval positivJE MOTIVATOR ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje.
Soutěž o logo v plném proudu Soutěž o logo v plném proudu
26.2.2020
43 - přesně tolik účastníků se přihlásilo do soutěže o nejlepší návrh loga Inovačního centra Olomouckého kraje.
Škola hrou – podpora motivace k IT vzdělávání na Jesenicku Škola hrou – podpora motivace k IT vzdělávání na Jesenicku
25.2.2020
Jak motivovat mladé lidi k zájmu o technické vzdělávání a podnikavost? Jak taková motivace vypadá v praxi?
5G mobilní sítě – fakta a mýty 5G mobilní sítě – fakta a mýty
17.2.2020
Ve čtvrtek 13.2.2020 v 18:00 hod. se uskutečnila beseda s občany Jeseníku v coworkingovém centru CoworkJes. Cílem setkání bylo co nejobjektivněji seznámit veřejnost s detaily a možnostmi 5G sítě, které tato revoluční technologie přináší.
5G SÍŤ V JESENÍKU 5G SÍŤ V JESENÍKU
17.2.2020
Na test nejmodernější digitální sítě, který začne v polovině letošního roku a potrvá dva roky, se Jeseník chystá společně s dalšími čtyřmi městy v ČR.
Nový IT EKOSYSTÉM na Jesenicku Nový IT EKOSYSTÉM na Jesenicku
13.2.2020
Jsme partnerem nového IT ekosystému na Jesenicku.
Navrhni logo a vyhraj hodnotné ceny! Navrhni logo a vyhraj hodnotné ceny!
10.2.2020
Soutěž pro studenty středních škol o NEJLEPŠÍ LOGO právě odstartována! Až do 21.2. 2020 se mohou studenti středních škol přihlásit a stát se autory nového loga zájmového sdružení INOVAČNÍ CENTRUM OLOMOUCKÉHO KRAJE.
Podporujeme talentované studenty Podporujeme talentované studenty
29.1.2020
Na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnil seminář pro zájemce o Středoškolskou odbornou činnost tematicky zaměřený na metodiku zpracování, prezentaci a obhajobu soutěžní práce.
Nové příležitosti projektu ITI Olomoucké aglomerace. Nové příležitosti projektu ITI Olomoucké aglomerace.
23.1.2020
Pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, softwaru aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnějšími na trhu?
Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy
27.6.2018
Přerov 13. června 2018 – V prostorách společnosti Meopta-optika se dne 12. 6. 2018 uskutečnilo zasedání členské schůze Českého optického klastru, jejímž hlavním bodem programu bylo rozhodnutí o přijetí nových členů.
Rychloseznamka pomůže s navázáním výzkumné spolupráce Rychloseznamka pomůže s navázáním výzkumné spolupráce
2.5.2018
Networking akce s formátem osvědčeným v zahraničí i v jiných regionech ČR je určena pro firmy libovolné velikosti a výzkumné instituce. Každá konkrétní akce má specifické oborové téma, tak aby se mohli potkat zástupci průmyslu a vědy, kteří mohou najít společná témata.
V Olomouci vznikl Český optický klastr V Olomouci vznikl Český optický klastr
15.3.2018
Rozvoj optického průmyslu v České republice, snadnější uplatnění špičkových výsledků výzkumu a vývoje nebo posilování mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem. To jsou některé z priorit Českého optického klastru.