Novinky

3D Tisk i pro Vaši firmu 3D Tisk i pro Vaši firmu
25.9.2020
Včerejší úspěšná akce "3D TISK I PRO VAŠI FIRMU" proběhla za dodržení všech hygienických opatření. Ve Vědecko-technickém parku se sešli zástupci firem, které oslovila nabídka matchmakingové akce pořádané Inovačním centrem Olomouckého kraje ve spolupráci s Centrem UPrint 3D na VTP UP.
Soutěž & Podnikej Soutěž & Podnikej
23.9.2020
Program Soutěž & Podnikej je tu od toho, aby mladým lidem ukázal, jak pracovat na svém nápadu, pomohl dát začínajícím projektům správný směr a dodal studentům odvahu své plány realizovat. Podat přihlášku do 5. ročníku mohou všichni studenti středních škol ve věkovém rozmezí od 16 do 21 let, a to konkrétně do 2. října 2020 na webových stránkách www.soutezapodnikej.cz.
Online brokerage V4 + Izrael a Green Deal Online brokerage V4 + Izrael a Green Deal
18.9.2020
Zajímáte se o Green Deal? Chcete se uplatnit v nových příležitostech v oblasti adaptace na změny klimatu, ekologických inovací, řešení environmentálních témat? Hledáte další partnery pro vaše konsorcium Green Deal? Chcete se připojit ke vznikajícímu konsorciu a posílit svou mezinárodní síť kontaktů a partnerů v rámci V4 a Izraele?
DIGI2Health DIGI2Health
10.9.2020
Dnes proběhla tisková konference u příležitosti vzniku Digital Innovation Hubu - Digi2Health. Setkání zakládajících členů proběhlo dnes 10.9. na půdě Univerzity Palackého v Olomouci. Všichni zúčastnění hovořili o jednotlivých rolích partnerů a přínosu tohoto hubu pro nejen Olomoucký kraj, národní, ale i evropskou úroveň. Současná doba nám všem ukázala, jak je digitalizace ve zdravotnictví, telemedicína a e-health důležitá a její rozvoj nezbytně nutný. Spolupráce mezi jednotlivými digitálnímu huby má neoddiskutovatelný význam.
Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ
8.8.2020
Inovační centrum Olomouckého kraje se stalo, za finanční podpory Olomouckého kraje, dalším členem celostátní platformy inovačních center Platinn.cz, která poskytuje mimo jiné konzultační podporu malým a středním podnikům po celé republice. Stávající síť expertů se tak rozroste o další odborníky na témata, jako jsou zahraniční expanze, rozvoj lidí, financování nebo řízení firem. ICOK se zařadil po bok dalších šesti inovačních center včetně inovační agentury JIC, která platformu před několika lety zakládala.
PLATINN se rozjede i v Olomouckém kraji PLATINN se rozjede i v Olomouckém kraji
26.6.2020
Zvýšení inovační výkonnosti malých a středních firem a tím i konkurenceschopnost regionu. To je hlavní cíl, kterého chce Inovační centrum Olomouckého kraje dosáhnout díky zapojení do špičkového programu na podporu malých i středních firem. Díky podpoře Olomouckého kraje se tento plán stává skutečností. Program PLATINN má za cíl nabídnout MSP profesionální expertní podporu zacílenou na klíčové růstové příležitosti jejich firmy zdarma a v další fázi za sníženou cenu.
5G v Jeseníku pokračuje dál 5G v Jeseníku pokračuje dál
16.6.2020
JESENÍK VYKOPNUL 5G Uplynulý pátek možná bude jednou považován za důležitý den pro technologickou budoucnost Jesenicka. Do města přijelo několik odborníků majících co říct k projektu 5G, jehož spuštění se připravuje. V posledních dnech se mohlo zdát, že „celý Jeseník“ je proti, dokonce se o tom tak trochu šuškalo v celostátních médiích ;-)
Online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky Online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky
10.6.2020
Ministerstvo průmyslu a obchodu si Vás dovoluje pozvat na online seminář Dopady pandemie koronaviru na fungování vnitřního trhu pro malé a střední podniky. Cílem semináře je poskytnout praktické rady a informace podnikatelům působícím na vnitřním trhu EU s ohledem na současnou pandemii koronaviru a přijatá opatření v sousedních státech.
Diskuse o 5G v Jeseníku Diskuse o 5G v Jeseníku
9.6.2020
"Pohled lékaře na 5G" je název přednášky, která se koná v pátek 12. června od 16.30 v Kině Pohoda. Po přednášce proběhne diskuze na toto téma. Akci pořádá Inovační centrum Olomouckého kraje ve spolupráci s městem Jeseník.
Inovační huby chtějí znát i váš názor Inovační huby chtějí znát i váš názor
8.6.2020
Zvažujete podnikání? Chcete rozjet start-up? Hledáte materiální a expertní zázemí pro rozjezd Vašeho byznysu? Už podnikáte a chcete Váš byznys inovovat? Hledáte partnery, dodavatele, inovátory?
Podnikatelský workshop: Otevřete svoji firmu inovacím Podnikatelský workshop: Otevřete svoji firmu inovacím
29.5.2020
Umělá inteligence ve firmě? Jak se změní naše podnikání novými technologiemi? Je snadné dostat se na evropské trhy z české kotliny? Jaký je náš tržní potenciál? Co nám dala krize v oblasti HR? Co to je HR v nové době?
Hejtmanství podpoří nové myšlenky a inovace Hejtmanství podpoří nové myšlenky a inovace
14.5.2020
Hejtmanství pomůže Inovačnímu centru Olomouckého kraje (ICOK) s podporou nových podnikatelských myšlenek. V Prostějově a Přerově mají vzniknout takzvané inovační huby, které budou jejich uplatnění v praxi podporovat. Do realizace záměru se zapojí i radnice v obou zmiňovaných městech, která jsou pro tento projekt klíčová.
Zveme na webinář "Jak zvládnout home office" Zveme na webinář "Jak zvládnout home office"
23.4.2020
Jak pracovat na dálku? Jakými technologiemi? Jak vést tým a dosahovat výsledků bez osobního kontaktu? Dokážeme fungovat v on-line komunikaci a neztratit elán v práci? Pokud si kladete podobné otázky, účastněte se našeho webináře.
Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel
21.4.2020
Pilotní studie se provede v našem regionu. Olomoucký kraj podporuje spolupráci institucí FNOL a UPOL ve zkoumání průběhu a dopadů virové epidemie. Olomoucký kraj plošně otestuje téměř 7000 obyvatel na přítomnost Covid-19
Výzva Technologie COVID19 Výzva Technologie COVID19
18.4.2020
Využijte brzy otevřenou výzvu Technologie COVID19. Dotační program je určen malým a středním firmám.
Nový program na podporu inovací The Country for the Future Nový program na podporu inovací The Country for the Future
14.4.2020
Jedním z prvních finančních opatření nové Inovační strategie České republiky 2019 – 2030 je program The Country For The Future na podporu inovací - národního start-up a spin-off prostředí, digitalizaci a chytré investice.
COVID II vyčerpán. Další kolo od 20. 4. 2020 COVID II vyčerpán. Další kolo od 20. 4. 2020
2.4.2020
Program COVID II je již vyčerpán. Další kolo se očekává od 20. 4. 2020. Opět bude hrát roli rychlost.
Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen
2.4.2020
Workshop „Jak zlepšit svoje podnikání na Jesenicku“ odložen. O novém termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.
Máme nové logo – vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší logo ICOK Máme nové logo – vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší logo ICOK
27.3.2020
Dnes proběhlo finále soutěže o nejlepší logo Inovačního centra Olomouckého kraje.
Příběh úspěchu michelinského kuchaře z Jesenicka Příběh úspěchu michelinského kuchaře z Jesenicka
2.3.2020
Skvěle vydařenou akci zorganizoval positivJE MOTIVATOR ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje.
Soutěž o logo v plném proudu Soutěž o logo v plném proudu
26.2.2020
43 - přesně tolik účastníků se přihlásilo do soutěže o nejlepší návrh loga Inovačního centra Olomouckého kraje.
Škola hrou – podpora motivace k IT vzdělávání na Jesenicku Škola hrou – podpora motivace k IT vzdělávání na Jesenicku
25.2.2020
Jak motivovat mladé lidi k zájmu o technické vzdělávání a podnikavost? Jak taková motivace vypadá v praxi?
5G mobilní sítě – fakta a mýty 5G mobilní sítě – fakta a mýty
17.2.2020
Ve čtvrtek 13.2.2020 v 18:00 hod. se uskutečnila beseda s občany Jeseníku v coworkingovém centru CoworkJes. Cílem setkání bylo co nejobjektivněji seznámit veřejnost s detaily a možnostmi 5G sítě, které tato revoluční technologie přináší.
5G SÍŤ V JESENÍKU 5G SÍŤ V JESENÍKU
17.2.2020
Na test nejmodernější digitální sítě, který začne v polovině letošního roku a potrvá dva roky, se Jeseník chystá společně s dalšími čtyřmi městy v ČR.
Nový IT EKOSYSTÉM na Jesenicku Nový IT EKOSYSTÉM na Jesenicku
13.2.2020
Jsme partnerem nového IT ekosystému na Jesenicku.
Navrhni logo a vyhraj hodnotné ceny! Navrhni logo a vyhraj hodnotné ceny!
10.2.2020
Soutěž pro studenty středních škol o NEJLEPŠÍ LOGO právě odstartována! Až do 21.2. 2020 se mohou studenti středních škol přihlásit a stát se autory nového loga zájmového sdružení INOVAČNÍ CENTRUM OLOMOUCKÉHO KRAJE.
Podporujeme talentované studenty Podporujeme talentované studenty
29.1.2020
Na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnil seminář pro zájemce o Středoškolskou odbornou činnost tematicky zaměřený na metodiku zpracování, prezentaci a obhajobu soutěžní práce.
Nové příležitosti projektu ITI Olomoucké aglomerace. Nové příležitosti projektu ITI Olomoucké aglomerace.
23.1.2020
Pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, softwaru aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnějšími na trhu?
Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy
27.6.2018
Přerov 13. června 2018 – V prostorách společnosti Meopta-optika se dne 12. 6. 2018 uskutečnilo zasedání členské schůze Českého optického klastru, jejímž hlavním bodem programu bylo rozhodnutí o přijetí nových členů.
Rychloseznamka pomůže s navázáním výzkumné spolupráce Rychloseznamka pomůže s navázáním výzkumné spolupráce
2.5.2018
Networking akce s formátem osvědčeným v zahraničí i v jiných regionech ČR je určena pro firmy libovolné velikosti a výzkumné instituce. Každá konkrétní akce má specifické oborové téma, tak aby se mohli potkat zástupci průmyslu a vědy, kteří mohou najít společná témata.
V Olomouci vznikl Český optický klastr V Olomouci vznikl Český optický klastr
15.3.2018
Rozvoj optického průmyslu v České republice, snadnější uplatnění špičkových výsledků výzkumu a vývoje nebo posilování mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem. To jsou některé z priorit Českého optického klastru.