Známe vítěze Podnikavé hlavy! Tolg vznikl pro zlepšení komunikace ve zdravotnictví
Většina dobrých nápadů se rodí v okamžiku, kdy nás něco pálí a chceme to změnit. 24. května jsme poznali devět projektů, které mají ambice zlepšit svět kolem nás díky inovacím. Zasedli jsme v porotě třináctého ročníku Podnikavé hlavy, soutěže pro začínající i zkušené podnikatele, pořádané VTP UP. První místo patří projektu Tolg, edukačnímu online portálu pro zdravotníky zaměřenému na komunikaci s pacienty a interní komunikaci v týmu.
Také další oceněné nápady přinesly vychytávky, které ulehčují každodenní život i specifické činnosti. Druhé místo získal Dron port, přistávací platforma umožňující bezpečný start a přistání dronu bez ohledu na terén. Do třetice porotu zaujalo České Tremoso se snahou uvést na český trh novou super potravinu – zavařenou lupinu.
Jako již tradičně, i letos jsme byli hlavním partnerem akce a vybírali jsme další z udílených ocenění. Cenu Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) za nejinovativnější nápad získal projekt Hot cold, který představil sprchovou baterii, jež automaticky střídá studenou a horkou vodu, a usnadňuje tak otužování. Cenu UP pak získala dynamická zátěžová vesta Fluid Suit pro zlepšení výkonu sportovců a zdraví u pacientů.
„Tleskám všem, co se toho nebojí. Všichni, kteří se přihlásili, si zaslouží uznání. Dlouhodobě usiluji o rozvíjení podnikavosti studentů a podobné soutěže vždycky rád podpořím,“ sdělil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík, který slavnostně vyhlásil hlavního vítěze.
Autorky vítězného portálu Tolg obdržely finanční odměnu 50 tisíc korun, konzultace s mentorem ICOK PLATINN pro další rozvoj jejich projektu v rozsahu 10 hodin nebo třeba roční pronájem kanceláře v prostorách UP s 50% slevou.
„Finále soutěže Podnikavá hlava je jen špičkou ledovce. Předcházely tomu týdny a měsíce příprav a dopracovávání myšlenek a nápadů do podoby životaschopných businessových projektů. Právě tam, kde jsme jako porota našli mezery, dokáže naše inovační centrum účastníkům soutěže pomoct. Už teď jsem zvědavý, kam letošní skvělé nápady společně posuneme a těší mě, že i u nás v Olomouckém kraji máme takto širokou základnu budoucích startupů. A kdo ví, třeba i u nás brzy objevíme našeho prvního jednorožce,“ uzavírá optimisticky své hodnocení letošních finalistů Tomáš Dostál, manažer našeho inovačního centra.
Do letošního třináctého ročníku se registrovalo 25 soutěžících z Olomouckého kraje, z toho 19 zaslalo své podnikatelské plány. Do finále bylo vybráno 9 nejlépe zpracovaných podnikatelských záměrů. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím za přihlášení svého nápadu.