Zemědělství pro 21. století: Úvod do digitálního zemědělství – Inovační centrum Olomouckého kraje

Zemědělství pro 21. století: Úvod do digitálního zemědělství

Precizní zemědělství a digitalizace jsou mezi českými a moravskými farmáři stále častěji skloňovanými tématy. Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) se doméně specializace Zemědělství pro 21. století věnuje dlouhodobě, a to v rámci RIS3 OK strategie i formou odborných seminářů a workshopů.

Aktuálně připravujeme seminář, který zájemce vtáhne do digitálního zemědělství. Uskuteční se ve středu 22. února v Prostějově. Účastníci se dozví informace o nových vědeckých směrech, které se mimo jiné zabývají snížením ekologické zátěže a zvýšením efektivity zemědělské produkce a setkají se také s odborníky v oboru, kteří mají co říct.

Těšit se mohou na Radoslava Koprnu z Katedry chemické biologie Univerzity Palackého v Olomouci, který spolu se svými kolegy představí biostimulátory a růstové regulátory.


Digitálním zemědělstvím pak provede Pavel Milata, zkušený odborník a předseda představenstva Leading Farmers CZ, a.s., o praktické zkušenosti se mimo jiné podělí Martin Ullmann, CEO a spoluzakladatel Ullmanna s.r.o. a Jan Labohý, CEO a spoluzakladatel World form space s.r.o. O klimatické změně, jako nové byznys příležitosti a výrobě organických hnojiv, jako navrácení živin zpět do zemědělské půdy, promluví Ondřej Černý z EFG Rapotín BPS s.r.o.

Seminář se koná 22. února, v zasedací místnosti Nové radnice v Prostějově a to od 8.30 do 12.30

Přihlásit se můžete prostřednictvím registračního formuláře zde

Partnerem akce je Olomoucký kraj a statutární město Prostějov, které poskytlo reprezentativní prostory pro konání semináře.