Studenty v Jeseníku – Inovační centrum Olomouckého kraje

Jesenické školy podporují podnikavost

Nejen Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník, ale i Střední Škola gastronomie a farmářství Jeseník, se zařadila mezi školy, na kterých letos proběhla motivační přednáška platformy Našlápnu TO.

V pátek 14.října  jsme navštívil s platformou NašlápnuTO hned dvě střední školy v Jeseníku, a to Hotelovou školu Vincenze Priessnitze a Obchodní akademii Jeseník, ale i Střední Školu gastronomie a farmářství Jeseník. Na těchto školách proběhly přednášky na podporu podnikání a podnikavosti, které mají inspirovat studenty k posunu svých nápadů. Přednášejícím byl nejen mladý podnikatel Patrik Foldyna, ale také Kamil Kavka, náš kolega pro region Jesenicko.


Během přednášek se studenti ptali Patrika hlavně na to jak překonat překážky, které jim brání v podnikání v tak mladém věku, kde vzít čas a hlavně peníze. Doufáme, že pár z nich jsme inspirovali, alespoň k zájmu o podnikání, nebo v nich probudili jejich klíčovou životní kompetentnost - podnikavost. Už teď se těšíme na konzultace se začínajícími podnikateli.