Soutěž Podnikavá hlava letos proběhne již potřinácté – Inovační centrum Olomouckého kraje

Soutěž Podnikavá hlava letos proběhne již potřinácté

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) oficiálně vyhlásil třináctý ročník soutěže hledající nejlepší podnikatelský záměr v Olomouckém kraji. Zúčastnit se mohou zkušení podnikatelé i ti, kteří s podnikáním chtějí teprve začít. Důležité je, aby se jednalo o nový a inovativní produkt nebo službu. Své projekty mohou zájemci přihlašovat do 10. května 2022.

Také letos jsme hlavním partnerem akce. Podílíme se na přípravných workshopech, zájemcům poradíme, jak nápad zpracovat a vítěz od nás obdrží expertní konzultace v rámci programu ICOK PLATINN, které mu pomohou jeho projekt rozjet. Odměnou jsou také nové kontakty, networking, sdílení zkušeností, finanční odměna 50 tisíc korun do startu podnikání nebo 50% sleva na roční pronájem kanceláře. „Jde o skvělou příležitost, jak najít investora či partnera pro vaše podnikatelské nápady a posunout je na další úroveň. Účastí v Podnikavé hlavě můžete získat nejen zajímavé výhry, ale také si ověřit, zda je o váš nápad zájem a získat zpětnou vazbu od poroty a dalších účastníků,“ uvedl ředitel VTP UP Petr Kubečka.

Nápad je potřeba přihlásit do 10. května. Finále se uskuteční 24. května, kde své projekty představí 10 vybraných finalistů, z nichž porota rozhodne o vítězi. Zároveň budou vyhlášeny i výsledky dvou speciálních kategorií Podnikatel z UP a Cena Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) pro nejinovativnější nápad.

Vítězem loňského dvanáctého ročníku se stala Dominika Sokolová s projektem Festada, který chovatelům stád pomáhá funkčně evidovat jejich chovy. Příspěvek byl natolik zajímavý, že vyhrál i Cenu ICOK pro nejinovativnější nápad. S Dominikou jsme se nedávno potkali na závěrečné schůzce, kde jsme zhodnotili sérii konzultací, které jí pomohly v oblasti business developmentu a k vybudování funkčního týmu.Na druhém místě se v loňské Podnikové hlavě umístil a v kategorii Podnikatel z UP zvítězil projekt Kovář Masaryk od Adama Koláře, který představil první jednotnou webovou platformu s kurzy zaměřenými na řemesla a ruční práce. Třetí místo loni obsadil nápad Barbory Brázdilové s názvem Maminko, klid – specializovaný diář pro maminky vytvořený na základě vědeckých poznatků.

Podrobný harmonogram a pravidla soutěže najdou zájemci na www.podnikatelskahlava.cz