Seminář Na designu záleží nabídl zkušeného Ivana Dlabače – Inovační centrum Olomouckého kraje

Seminář Na designu záleží nabídl zkušeného Ivana Dlabače

Je to přesně týden, co do Olomouce zavítal úspěšný český designér Ivan Dlabač. O své zkušenosti se podělil na semináři Na designu záleží, který v prostorách Telegraphu pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).

„Proč jsem si vybral průmyslový design? Protože jde o oblast, kde lze hledat inovativní řešení. Propojení tvaru a funkce,“ řekl mimo jiné Ivan Dlabač. Skrze výrobky představil svou práci a odpovídal na řadu dotazů týkajících se celého procesu designu výrobku. Od prvního nápadu až po finální podobu a samotnou výrobu. Zmínil například také úskalí skrytá v patentové ochraně a nechyběl ani dotaz na to, jak se vlastně dobrý designér pozná.

Seminář prof. Ivana Dlabače, zakladatele studia DIVAN DESIGN a vedoucího Ateliéru průmyslového designu na pražské UMPRUM, se konal v rámci kulturních a kreativních průmyslů v pátek 4. listopadu. Ty jsou jedním z témat, kterým se ICOK intenzivně věnuje. Jde o odvětví s velkým rozvojovým potenciálem. Audiovizuální tvorba a grafický design jsou významným zdrojem přidané hodnoty pro průmysl i veřejný sektor. Důležitá je oblast řemesel a oděvního průmyslu, které mají často silnou vazbu na specifika regionů v rámci kraje.

V letošním roce jsme také poprvé emitovali různé typy voucherů na podporu rozvoje inovačního ekosystému. „Například Vouchery partnerství, které poskytovaly finanční pomoc primárně pro aktivity rozvíjející klíčové kompetence, mezi nimiž je také kreativita. V tuto chvíli už je alokace vyčerpaná, zájem byl obrovský. Pokud to bude možné, do budoucna bychom je rádi opět nabídli,“ dodal Jakub Korda, RIS3 developer kulturních a kreativních průmyslů.