Projekt "Maminko, klid" nakopla soutěž pro začínající podnikatele a konzultace ICOK PLATINN – Inovační centrum Olomouckého kraje

Projekt "Maminko, klid" nakopla soutěž pro začínající podnikatele a konzultace ICOK PLATINN

Kam se může kvalitní projekt posunout nejen účastí v soutěži pro začínající podnikatele, ale také i díky následné spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje.

Diář  "Maminko, klid"


Autorky projektu "Maminko, klid", Barbora Brázdilová a Lucie Dvořáková přišly se zajímavým nápadem - specializovaným diářem, který kombinuje vědecké poznatky a osobní rozvoj. Diář je určen pro maminky v jejich prvním roce mateřství a slouží k tomu, aby porozuměly svému tělu a mysli a také se dozvěděly spoustu zajímavostí nejen o dětech a mateřství. Samozřejmostí je poskytování pouze seriózních informací z vědeckých zdrojů. Tohle ovšem není zdaleka vše, autorky si vysnily, že nechtějí skončit “pouhým“ vydáním diáře, ale chtějí se zákaznicemi-maminkami nadále udržovat co nejvyšší míru interakce. Zrodil se tedy nápad na vytvoření doslova komunity, která se setkává, radí si a sdílí vše co s mateřstvím souvisí. Primárně na sociálních sítích, ty jsou však jsou jen jakýmsi základním tmelícím prvkem, Barbora a Lucie již mají plnou hlavu nápadů na nejrůznější semináře či workshopy, které komunitě vdechnou život a učiní jí místem, kam bude fajn patřit (www.maminkoklid.cz).

Barbora Brázdilová

Přenesme se však nyní do května loňského roku, kdy se Barbora s Lucií zúčastnily soutěže Podnikavá hlava, kterou organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého a hlavním partnerem je naše Inovační centrum Olomouckého kraje. Po nelehkém soupeření s konkurenčními projekty a zvídavých otázkách poroty se Barboře s Lucií podařilo získat krásné třetí místo, za což byly ICOKem mimo jiné odměněny konzultacemi ICOK PLATINN jednak u nás a také s externím mentorem na vybrané téma. V ICOKu jsme dámám radili s prvními kroky a pomohli s definicí správného směru svých kroky aby jejich start-up co nejrychleji mohl začal poutat pozornost klientů. Zakladatelky následně projevily zájem o expertní radu z oblasti financí a ekonomiky – jejich malá firma přece jen malou dlouho nezůstane a tuto oblast není radno podceňovat. Nasměrovali jsme tedy Lucii a Barboru do konzultační péče kouče Martina Vančury, který má jednak dostatek zkušeností, ale zároveň potřebnou míru empatie při práci se začínajícími podnikateli.

Lucie Dvořáková a Barbora Brázdilová přebírají cenu v soutěži Podnikavá hlava

Co spolupráce s ICOKem přinesla z pohledu zakladatelek? „Zvýšilo se nám sebevědomí. Narostla odvaha podniknout další kroky. Osvěžující byla pro nás i změna úhlu pohledu na některé "problémy." A co bylo úplně nej? Osobní přístup a upřímný zájem o projekt. Jak se říká, stačí jeden člověk, který ve vás věří a dějí se zázraky. Naše velké poděkování tak patří panu Martinovi Ohlídalovi za lidskost, zkušené rady a skvělé doporučení mentora, pana Vančuru," komentovala spolupráci Barbora.

Konzultace s Martinem Ohlídalem v Inovačním centru Olomouckého kraje

V tuto chvíli se s našimi sympatickými zakladatelkami, Bárou a Luckou rozloučíme, budeme však jejich příběh nadále sledovat a přát jim, aby maminky v co nejhojnějším počtu v jejich diáři a komunitě nacházeli nejen klid, ale i dobrou radu a porozumění.

Konzultační program ICOK PLATINN je realizován za finanční podpory Olomouckého kraje

Další úspěšné příběhy firem, které prošly programem ICOK PLATINN najdete na našich stránkách zde. Pokud Vás program zaujal, neváhejte a ozvěte se manažerovi programu v ICOK PLATINN, Martinu Ohlídalovi, který s Vámi rád prokonzultuje možnosti, jaké ICOK PLATINN nabízí právě Vaší firmě.

Martin Ohlídal
Martin Ohlídal
Business developer – ICOK PLATINN

ohlidal@inovaceok.cz

+420 725 468 700