positivJE FESTIVAL 2020 – Inovační centrum Olomouckého kraje

positivJE FESTIVAL 2020

Staň se součástí nejpozitivnějšího dne v roce v rámci positivJE FESTIVALU 2020. Pohodlně kdekoliv v online režimu, vysílané ze sálu jesenického kina, kde proběhnou diskuse odborníků nad tím nejzásadnějším, co Jesenicko bude v nejbližších letech řešit, chce-li být atraktivním místem pro život.


3 PANELY | Smart region | Moderní vzdělávání | Inovativní byznys


4 INSPIRATIVNÍ PŘEDNÁŠKY | Pobořil | Kolář | Nagyová | Vodák a Vodák

Platforma positivJE ve spolupráci s Městem Jeseník, MKZ Jeseník a Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádá ve čtvrtek 26. listopadu positivJE FESTIVAL 2020, na němž vystoupí mnoho zajímavých lidí v rámci exkluzivních panelových diskusí - těš se na Rut Bízkovou, Boba Kartouse a Jiřího Hlavenku. V podvečer pak nalaď Youtube na živé přednášky úspěšných rodáku a rodačky. Program FESTIVALU je určen všem, kteří mají vliv na směřování Jesenicka, taky těm co to tu mají rádi anebo těm, kteří o jedinečnosti našeho regionu potřebují přesvědčit. 

PROGRAM positivJE FESTIVAL 2020

11:10-12:40 SMART REGION - panelová diskuse, dotazy


11:10 - 12:10 DISKUSNÍ PANEL na téma SMART REGION - diskuse 4 odborníků na téma udržitelného rozvoje Jesenicka v oblasti vody a odpadů.


Rut BÍZKOVÁ | zakladatelka | SMART Česko - se zabývá novými řešeními pro rozvoj obcí a měst. Vedla projekt Smart city Svazu měst a obcí ČR, v jehož rámci vznikl koncept SMART Česko. Předtím byla ředitelkou Středočeského inovačního centra a ještě před tím předsedkyní Technologické agentury ČR. Byla ministryní ve vládě Jana Fischera. Prosazuje digitalizaci všech veřejných služeb a výzkum ve veřejném zájmu

12:10 - 12.40 DOTAZY na téma SMART REGION - odborníci zodpovídají vaše dotazy týkající se problematiky 'smart' péče o vodu a 'smart' zpracování odpadů.13:00-14:30 MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - panelová diskuse, dotazy


13:00 - 14:00 DISKUSNÍ PANEL na téma MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - diskuse 4 odborníků na téma změn, před kterými stojí školství na Jesenicku, chce-li vychovávat perspektivní jedince.


Bob KARTOUS | ředitel | Pražský inovační institut - není nikoho povolanějšího, kdo dokáže trefně pojmenovávat slabiny českého vzdělávacího systému, a zároveň nabízet určitá řešení. Léta se o to snažil nejprve ve firmě SCIO, později ve vzdělávacím think tanku EDUin, od léta pak v roli předsedy Pražského inovačního institutu, který má budoucnost vzdělávání hodně v hledáčku.


14:00 - 14.30 DOTAZY na téma MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - odborníci zodpovídají vaše dotazy týkající se problematiky progresivního školství a vzdělávání budoucnosti.


14:50-16:20 INOVATIVNÍ BYZNYS - panelová diskuse, dotazy14:50 - 15:50 DISKUSNÍ PANEL na téma INOVATIVNÍ BYZNYS - diskuse 4 odborníků na téma inovace zdejšího podnikatelského sektoru a implementace výzkumu a vývojem do firem na Jesenicku.


Jiří HLAVENKA | investor, zakladatel | Kiwi.com, UlovDomov - český podnikatel a investor, který podle časopisu Forbes realizoval svou 600tisícovou investici do letenkového Kiwi.com s návratností 225 tisíc %! Už dříve ale vlastnil nakladatelství Computer Press, založil vůbec první e-shop v Česku Vltava.cz... Teď se baví třeba jako zakladatel vyhledávače nájemního bydlení UlovDomov či investor do inteligentního zabezpečení Angee. Kromě toho je jihomoravský zastupitel.


15:50 - 16.20 DOTAZY na téma INOVATIVNÍ BYZNYS - odborníci zodpovídají vaše dotazy týkající se problematiky inovací v soukromých společnostech.


BONUS 

16:20 - 16.35 PŘEDSTAVENÍ platformy PLATINN - Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) nabízí malým a středním podnikatelům Jesenicka unikátní síť expertů připravených pomáhat zdejším podnikům růst.

Program ICOK PLATINN je realizován za finanční podpory Olomouckého kraje.


17:00-19:20 PŘÍBĚHY RODÁKŮ A RODAČKY Z JESENICKA - přednášky


Adam POBOŘIL | GZ Media - absolvent nižšího GymJes, pilný žák jesenické ZUŠky, a pak hlavně absolvent Akademie múzických umění v Praze. Jednu dobu kuchař v Praze U Vejvodů, ale aktuálně mistr zvuku u největšího výrobce gramofonových desek na světě, české GZ Media. V ní má Adam zodpovědnost za mastering, což mu pod ruky dostalo práci na vinylech třeba U2 nebo Michaela Jacksona.
Adam Pobořil dost odhodlaně mluví o tom, že se jednou vrátí zpět do Jeseníku, kde by se chtěl věnovat muzice, no a moc by se mu líbilo, kdyby tu měl svoji hospodu. Zní to slibně, uvidíme... 


Martin KOLÁŘ | HCL Technologies - je druhým nejvýše postaveným ajťákem z Jesenicka na světě. Mnoho let strávil v IBM a Hewlett Packard, po dlouhé době ve Vídni nabral směr Nové Vilémovice, nicméně aktuálně z nich řídí prodeje a implementace cloudových řešení Google v severských zemích. V barvách HCL Technologies klidně rozhoduje o padesátimilionových projektech (v eurech) pro IKEA, Volvo, Nokia, Lego...
Jeho příběh je dost výživný, přijďte si ho poslechnout na FESTIVAL.

Ester NAGYOVÁ | Nadace Karla Janečka - Zlatohorská rodačka milující hory, žijící v Praze, pracující v Nadaci Karla Janečka... a přemýšlející o tom, jak se na Zlatohorsku/Jesenicku zapojit. Pro nás je Ester prototypem moderního člověka ve smyslu 'work-life balance', který si zkrátka dělá, co chce. Nevykládejte si to nějak punkově, ona Ester pracuje a ne málo, ale pracuje jenom na tom, co jí baví.
Tak například prolnutím její lásky k přírodě a jídlu je její vlastní blog 'I like tofu', kde píše svoje osobní zážitky s jídlem a s horami - např. z tripu v Himálaji, v Alpách, na Zlatohorsku...

Jakub VODÁK | STRV - základku i střední docela odbyl, ale během vysoké školy třeba vyrobil svoje první webové stránky, tehdy pro Pizzerii Tosca :-) Diplomovou práci napsal na téma 'mobilní aplikace Metrobot', která dokonce spatřila světlo světa a několik dalších let fungovala, a pak už to byla IT jízda. 
Prakticky rovnou od školy Kuba v české vývojářské firmě STRV, která ale dělá byznys hlavně v Americe. Tady se jesenický rodák vypracoval od samotného programování až na produktového manažera řídícího týmy vývojářů, pečujícího o klienty... Proč ne, když pražská kancelář STRV byla vyhlášena chytrou kanceláří roku, kde nechybí vlastní bar, posilovna, masáže... Jo jo, kdy tenhle trend přijde na Jesenicko?

Emil VODÁK | Gymnázium Jeseník - patriot až za hrob milující Jeseník, co se neváhá přimotat ke všemu zajímavému. Taky už 25 let oblíbený tělocvikář na gymplu, který se nebojí poměřit síly s mnohem mladšími studenty. Za další maratonec, co dal těch pekelných 42.195 m v Praze, New Yorku, Berlíně..., ostatně to ho spojuje se synem Jakubem. Jeseník ho zná jako aktivního sportovně-kulturního organizátora (MS v hodu sněhovou koulí, festivaly Na Smrťáku)... Ale Emil je hlavně milující otec 4 dětí! Přijde vám na FESTIVAL říct, jak to všechno zvládá.


Dvanáct řečníků v panelech a pět spíkrů s prezentacemi ti dají nahlédnout do největších výzev Jesenicka a zároveň ti dají pár důvodů k hrdosti, přinesou spoustu inspirace a podají ti pádné důkazy o tom, že i z Jesenicka lze dosáhnout velkých věcí.


Chceš-li se seznámit s těmi nejlepšími, rezervuj si čtvrtek 26. 11., bude to pecka!

✒️Registrace ZDARMA zde ✒️: https://lnkd.in/dhy2zpe