Podnikavá hlava letos i díky – Inovační centrum Olomouckého kraje

Soutěž Podnikavá hlava hledá mladé podnikavce, aby jim pomohla s rozjezdem podnikání

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 % na pronájem kanceláře na rok a konzultace od mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou ceny, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po dvanácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). Hlavním partnerem v letošním roce je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK). Soutěžící z řad úplných začátečníků nebo i zkušenějších podnikatelů s novým nápadem, se mohou hlásit na stránkách www.podnikavahlava.cz do 10. 5. 2021.

„Může se zdát, že tato doba podnikání nepřeje. Jsem přesvědčen o opaku. Právě tato situace přináší nové nápady i nové pohledy na podnikání. Naše role zde není jen projekty a nápady posoudit a vybrat ty nejlepší, ale zejména pomoci těm, kteří nevědí, jak na to, nemají kapitál či zkušenosti, aby svůj nápad mohli realizovat. Chci tedy povzbudit všechny, kteří se zatím se svým nápadem neodhodlali vyjít ven, aby přišli. Účastí v Podnikavé hlavě můžete získat nejen výhru, ale každý zde získá zpětnou vazbu, kontakty na další začínající i zkušené podnikatele, možnost využít mentora, najít investora či partnera pro další podnikatelské kroky“ uvedl Roman Jurečka, ředitel VTP UP.

Tradiční soutěž Podnikavá hlava, pořádaná Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci, je určena všem, kteří s podnikáním chtějí teprve začít i zkušenějším podnikatelům. Hlavním partnerem v letošním ročníku je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK). Do finále postoupí 10 vybraných finalistů. Ti své projekty představí odborné porotě dne 27. 5. 2021 a v ten den bude zároveň vyhlášen vítěz soutěže.  Soutěžit se bude také ve dvou speciálních kategoriích Podnikatel z UP a Cena ICOK pro nejinovativnější nápad.

 Ke vstupu do soutěžního klání se stačí registrovat na stránkách http://www.podnikavahlava.cz a zaslat potřebné dokumenty i se svým podnikatelským záměrem. Před jeho sepsáním je možné konzultovat nejen svůj nápad, ale i přípravu písemných podkladů přímo s mentory na VTP UP nebo v ICOK.

Vítězem loňského jedenáctého ročníku se stal Tomáš Jelínek s projektem Medomat, který pomáhá včelařům v prodeji medu. Druhým oceněným nápadem se stal projekt Inteligentních dopravních zrcadel od Davida Podoly a na třetím místě se umístil nápad Františka Špáse s názvem Loklok. Ve speciální kategorii Podnikatelka v sukni pak vyhrál nápad Restio Elišky Brázdilové.

 “Každému bych doporučil se zúčastnit podnikavé hlavy, neboť nasbíráte spoustu zkušeností. Poznáte spoustu mentorů a zkušených odborníků, kteří vám dají upřímné zpětné vazby na to zdali, váš projekt vidí smysluplně nebo ne.“ uvedl František Špás z firmy Loklok.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz nebo na Facebooku Soutěž Podnikavá hlava.

Zdroj: UPOL TZ

Kontaktní osoba:

Ilona Tandlerová BA(Hons)

Manažerka pilotního ověření preinkubace a inkubace

tandlerova@inovaceok.cz

Inovační centrum Olomouckého kraje se na soutěži podílí v rámci realizace projektu SMART AKCELERÁTOR OLOMOUVKÉHO KRAJE II.