Pevnost poznání hostila BUSINESS CAMP OLOMOUC 2022 – Inovační centrum Olomouckého kraje

Pevnost poznání hostila BUSINESS CAMP OLOMOUC 2022

Konference o cestě k úspěšnému podnikání, se v sobotu 5. listopadu uskutečnila v prostorách Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci. UP Business Camp, letos s podtitulem Turbulentní doba – příležitost nebo riziko? se konal už po desáté, Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) byl partnerem akce.

Účastníci si mohli během celodenního programu poslechnout inspirativní příběhy například vedoucího Muzea Olomouckých tvarůžků Vladimíra Kováře nebo zakladatelky e-learningových kurzů pro zdravotní pracovníky Alžběty Flashkové. Do diskuze přispěl i Vladimír Pešek, stavitel útulných a netradičních ubytovacích zařízení s názvem Hide and Seek a nechyběla ani soutěž startupů a inovativních týmů.

„Cílem akce je podporovat a budovat StartUpovou komunitu na Olomoucku. Ostatně, dvě třetiny oceněných jsou klienti našeho programu ICOK Platinn, který rozvíjí inovace v podnikání s pomocí experta,“ řekla regionální konzultantka ICOK Kateřina Bortlová, která se akce osobně účastnila.

Výsledky soutěže Souboj Startupů

1.místo – Ondřej Vaněk s platformou Dron-port vyrábějící přistávací plochy pro drony (klient ICOK PLATINN)

2.místo – Kristian Kredatus s projektem Ediris zaměřujícím se na technologii pro výživu hospodářských zvířat

3.místo – Miloslav Otáhal s projektem Planujou z oblasti chytrého územního plánování pro malé a střední obce (klient ICOK PLATINN)