Návštěva kolébky inovací aneb ICOK v Dánsku – Inovační centrum Olomouckého kraje

Návštěva kolébky inovací aneb ICOK v Dánsku

V rámci mezinárodní spolupráce mělo Inovační centrum Olomouckého kraje příležitost spolu s regionální kanceláří CzechInvestu navštívit Dánsko. Byly to dva inspirativní dny plné nových nápadů, otázek a odpovědí.

Cílem pracovních setkání bylo otevřít komunikaci, sdílet inspiraci pro aktivity v regionu a nastavit možné oblasti budoucí spolupráce a propojení s jednotlivými aktéry. Návštěvy Dánska se zúčastnil Tomáš Dostál a Jana Filipová, tým doplnila Veronika Pudelová Voltnerová z olomoucké kanceláře CzechInvestu.

Na programu byla návštěva DTU (Dánská technická univerzita), DTU SkyLab a Science City Lyngby.


Tomáš Dostál, Jana Filipová, Christine Rich a Veronika Pudelová Voltnerová

S Christine Rich z DTU - Technical University of Denmark jsme diskutovali o důležitosti a někdy i obtížnosti role koordinátora strategie udržitelnosti.

Měli jsme možnost strávit celé odpoledne s Mariannou Lubanski, CEO Science City Lyngby. Neuvěřitelně pozitivní a energická žena, která s malým týmem organizuje networkingové aktivity pro celý region. Snadno propojí všechny subjekty – podnikatele, studenty, vzdělávací instituce, obce i veřejnost. Aktivně se zapojijí všichni. Hlavní téma? Nové inovační příležitosti a podnikání pro udržitelný region.

Návštěva DTU Skylab byla naplánována na úterý. Mimořádné místo vede ředitel Mikkel Sørensen. Budova plná studentů, nových nápadů a moderních technologií zaujme každého. A opět nejen inovace, velký důraz je kladen na udržitelnost každého projektu.

A výsledek? Spousta inspirace, kterou bychom mohli přenést do našeho eko – systému v Olomouckém kraji, nová partnerství, na která můžeme v budoucnu navázat.

 

Networkingová aktivita byla realizována v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II.