Našlápnu TO inspirovalo studenty v Prostějově – Inovační centrum Olomouckého kraje

Našlápnu TO inspirovalo studenty v Prostějově

V pátek 24. září proběhla na Střední škole podnikání a obchodu v Prostějově, v rámci předmětu Podnikání v praxi přednáška, ve které byl studentům 3.OM představen projekt Našlápnu TO. Projekt Našlápnu TO podporuje mladé podnikatele a jejich nápady.

Proč je důležitá podnikavost a jaký je rozdíl mezi podnikáním a podnikavostí vysvětlila na začátku přednášky Lucie Krystková, manažerka projektu Našlápnu TO Součástí přednášky bylo představení mladého podnikatele Josefa Tatíčka, který se mj. úspěšně věnuje svému startupu Luftio.cz. Josef Tatíček nejen představil startup Luftio, ale také svou "trnitou" cestu v podnikání. Medailonek  Josefa si můžete prohlédnout na stránkách Našlápnu TO. Studentům Josef odpovídal na mnoho zajímavých dotazů ohledně svých povedených i nepovedených projektů, účasti na Soutěž&Podnikej.  Zdůrazňoval, že je potřeba se poučit z vlastních chyb, nevzdát se a pokračovat dál, najít si skvělý tým, nebo také, že je důležité se sebevzdělávat v tématech podnikání a rozvíjet v sobě podnikavost.

Josef Tatíček

Díky skvělé zpětné vazbě od studentů má Střední škola podnikání a obchodu v Prostějově zájem o další přednášku a my se na ni 12.listopadu 2021 moc těšíme.

V Jeseníku díky skvělé spolupráci Kamila Kavky mají příležitost studenti už 14.října 2021 získat zajímavé tipy od šikovných mladých podnikavců, tak aby své nápady rozhýbali správným směrem.

Hana Bartoňková
Hana Bartoňková
Evaluátorka, analytička

bartonkova@inovaceok.cz

+420 606 102 893

Fotogalerie z přednášky v Prostějově

Platforma Našlápnu TO byla vytvořena v rámci pilotního ověření strategického projektu Krajský ekosystém pro podporu podnikání a podnikavosti: preinkubace a inkubace. Součástí projektu je vybudování regionálních kontaktních míst Přerov, Šumperk, Prostějov a Jeseník, která nabízí zejména studentům a dalším zájemcům o podnikání přístup k základnímu poradenství, motivačním přednáškám a workshopům.