Naše konzultantka v Izraeli! – Inovační centrum Olomouckého kraje

Naše konzultantka v Izraeli!

Už tuto neděli začal V4 Innovators in Israel Training Program. Jedná se o školící program v oblasti inovací a startupů mezi zeměmi Visegradské čtyřky a Izraelem. Z každé země je vybráno 8 zástupců, kteří po dobu 2 týdnů budou nejen intenzivně pracovat na svých projektech, ale budou se také vzájemně vzdělávat a inspirovat k budoucímu vývoji.

Jedné z našich konzultantek, Kateřině Bortlové, se podařilo do programu probojovat se projektem iParcely.cz, který se zaměřuje na analýzu pozemků a vyhodnocení potenciálních rizik.


 „Myšlenka projektu vznikla na základě nespokojenosti se stavem realitního trhu v ČR a díky inkubaci a podpoře Jihomoravského inovačního centra byla během roku i zrealizována, nejen mnou ale i týmem IT expertů v čele s Jiřím Kuldou," uvádí Katka, která na ICOKu působí jako konzultant a kontaktní osoba pro Přerovsko.

 Účast na programu V4 Innovators in Israel vidí jako velkou šanci zlepšit a detailně zanalyzovat systém iParcely.cz a také jako možnost, jak přinést Startupovou energii do Olomouckého kraje. „Věřím, že lidé by měli cestovat, učit se a inspirovat v zahraničí, sledovat co funguje a co ne a následně přinést myšlenky, potažmo řešení zpátky do vlastní země,“  dodává Kateřina.

 Dvoutýdenní tréninkový program bude sestávat z Interaktivní workshopů, seminářů a případových studií. Důležitý je také networking mezi mladými podnikateli z V4 a Izraele, start-upy, akcelerátory, investory, akademické obce a odborníků na inovace z hi-tech sektorů v Izraeli. Účastnící mají možnost konzultací s expertními mentory, kde se zaměří na konkrétní témata v podnikání. Program je tedy velmi obsáhlý a umožní návštěvníkům získat velké množství informací, které mohou aplikovat nejen ve svých projektech.


 Sledujte nás na FB a zjistěte, co se děje během 2 týdnů v Izraeli plných intenzivní spolupráce pěti zemí.