Na konci listopadu proběhne třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021 – Inovační centrum Olomouckého kraje

Třetí ročník celodenního positivJE FESTIVALU 2021 se nezadržitelně blíží

A opět je to tady, třetí ročník nejpozitivnějšího dne zažije Jeseník na positivJE FESTIVALU 2021. Zdá se, že se po roční pauze opět potkáme v sále Kina Pohoda, kde nás čeká nabitý program, který nás utvrdí v tom, že Jesenicko má na to, být jedním z nejlukrativnějších míst pro život.


KOUPIT VSTUPENKU

Platforma positivJE ve spolupráci s Městem Jeseník, MKZ Jeseník a Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádá ve čtvrtek 25.  listopadu positivJE FESTIVAL 2021, kvůli němuž do Jeseníku přijede několik zajímavých lidí.
Formát zůstává stejný, jako vloni, nejprve budeme ve třech panelech diskutovat o tom, co má region dělat pro to, aby šel stále kupředu a nahoru. Debaty Smart region, Inovativní byznys a Moderní vzdělávání doprovodí expo zóna s prezentacemi partnerů festivalu. Podvečerní program bude inspirací a zábavou, o to se postará 6 zajímavých lidí s vazbou na Jesenicko. Výživný den uzavře after party s dýdžejem a promítáním filmu. 

Chceš-li se seznámit s těmi nejlepšími, rezervuj si čtvrtek 25. 11., bude to stát za to!


PROGRAM positivJE FESTIVAL 2021

KONFERENCE
09:00-11:30 SMART REGION - panelová diskuse, dotazy

09:00 - 10:30
DISKUSNÍ PANEL na téma SMART REGION
Diskuse čtyř odborníků na téma chytrého a udržitelného rozvoje Jesenicka. Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se problematiky 'smart' okresu Jeseník.

10:30 - 11.30
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Smart region. Prostor pro starosty, radní, zastupitele...KOUPIT VSTUPENKU


11:30-14:30 INOVATIVNÍ BYZNYS - panelová diskuse, dotazy

11:30 - 13:00
DISKUSNÍ PANEL na téma INOVATIVNÍ BYZNYS
Diskuse čtyř odborníků na téma inovace zdejšího podnikatelského sektoru. Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se problematiky transformace podniků i drobných živnostníků na Jesenicku.

13:00 - 13.30
Bonus PREZENTACE PARTNERŮ
Inovační centrum Olomouckého kraje s platformami Platinn a Našlápnu.TO, agentura CzechInvest a další partneři positivJE FESTIVALU návštěvníkům představují své služby a nabízí možnost individuálních konzultací.

13:30 - 14.30
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Inovativní byznys. Prostor pro živnostníky, podnikatele, zakladatele, top manažery, vedoucí pracovníky... KOUPIT VSTUPENKUPartner panelu MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ


14:30-17:00 MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - panelová diskuse, dotazy

14:30 - 16:00
DISKUSNÍ PANEL na téma MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
Diskuse pěti odborníků na téma změn, před kterými stojí školství na Jesenicku, chce-li vychovávat perspektivní jedince. Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se inovativních a alternativních forem vzdělávání.

16:00 - 17.00
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Moderní vzdělávání. Prostor pro ředitele a pedagogické pracovníky ze základních a středních škol, pro lidi ze vzdělávacího sektoru... KOUPIT VSTUPENKUFESTIVAL JESENICKÝCH PATRIOTŮ


17:00-19:30 6 PŘÍBĚHŮ Z JESENICKA - přednášky
Veronika BLÁHOVÁ - podle positivJE aktuálně největší Jeseníčačka ve městě, přitom tu žije sotva pár měsíců. Vystudovaná učitelka, ale hlavně velká sporťačka (mj. bývalá reprezentantka ČR v silniční cyklistice a cyklokrosu) denně běhá nebo jezdí na kole. Do Jeseníku se přistěhovala po x letech odžitých na Novém Zélandu a v Kanadě, svoje životní zkušenosti teď předává v tělocviku a matematice studentům SPŠ Jeseník.


Viktor KVĚTOŇ - pochází z Mikulovic, ale aktuálně buduje vědeckou kariéru na Univerzitě Karlově, kde se dost věnuje regionálnímu rozvoji. Proto se svým rodným Jesenickem zabývá i teď, třeba když na Ministerstvu pro místní rozvoj radí, jak může Praha Jeseníku pomoci. Pro nás je Viktor pěkným příkladem toho, že chytří lidé nerostou na stromech, ale tady na Jesenicku a on vám možná dá recept, jak ho napodobit.
Mirek AMBROZY - jeden z nejpodnikatelštějších příběhů Jesenicka. Třeba ne ve finančním vyjádření, ale v naplnění definice slova podnikatel. Rodilý Jeseníčák Mirek Ambrozy si na pár let odskočil do Plzně, ale od roku 2011 buduje své náramkové impérium Wristbanditos. Jeho pásky dostáváte na mnoha festivalech, když se konají nebo je najdete na slevněném zboží v Lidlu.               

Roman KVITA - je Vidnavák, ale kvůli své práci žije v Praze. Vystudovaný produktový designér se zapsal návrhem skleněné kolekce Sphere, jejíž prodeje se počítají na miliony kusů a bral za ni i Red Dot. Vedle toho má své projekty, jako třeba designové urny a náhrobky Urnyy nebo navrhuje solitérní kusy dřevěného nábytku pod značkou NARKi furniture. Jak trnitá je cesta kreativního designéra, se od Romana dovíte na positivJE FESTIVALU.


Marian HEFKA - kruh se startem ve Zlatých Horách se přes Prahu, Berlín, Indii a zase Prahu uzavřel opět ve Zlatých Horách/Jeseníku. Třicetiletý Marian toho má za sebou dost na to, aby to bez problémů vydalo na zajímavou prezentaci jeho příběhu na letošním FESTIVALU, kde koneckonců představí svůj nejnovější projekt - kometu na jesenické gastro scéně - Čajbar Pangea.


Kateřina NOVÁKOVÁ - do Ostružné se přistěhovala absolventka stavařiny z Olomouce, protože si tady její rodina pořídila bývalý německý statek, který přestavěla na penzion, ale hlavně(!) v něm otevřela malý pivovar. Katka Nováková v něm dělá sládkovou! Jmenuje se Pivovar Cestář, no a všechno, co v něm uvaří, vypijí o víkendech turisté. 


19:30-20:00 FILM - inspirativní dokument !PREMIÉRA!

Martin CHROMEK - loňský absolvent Slezské univerzity v Opavě v oboru multimédia si na FESTIVALU užije velkou veřejnou premiéru svého absolventského filmu. Filmař a fotograf z Vápenné nám představí dokument Chico zachycující to, co máme na Jesenicku rádi - propojenost místních obyvatel, v tomhle případě lidí snažících se o ekologické hospodaření a obnovu krajiny Rychlebských hor.20:00-00:00 AFTER PARTY - diskotéka :-)


Ivo PETŘKOVSKÝ - během své osmnáctileté kariéry za mixážním pultem se Ivoš staral o zábavu třeba na legendární diskotéce Zlaté kapradí, kroutit boky vybízel návštěvníky Clubu Mlýnice a objel nespočet tanečních akcí po celém okrese. Dnes z nasbíraných zkušeností těží na různých privátních akcích, hraje a moderuje..., oblíbenou disciplínou jsou maturitní plesy.
Jeho srdce bije pro Jeseník, a proto zahraje na festivalové after party.

KOUPIT VSTUPENKU


GENERÁLNÍ PARTNERHLAVNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

Zdroj:Kamil Kavka, positivJE

Oficiální stránky festivalu na odkazu: positivJE FESTIVAL

V případě jakýchkoliv dotazů je tady pro Vás:     

Kamil Kavka
Kamil Kavka
Regionální scout pro Jesenicko

kavka@inovaceok.cz

tel: +420 737 941 163