Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů – Inovační centrum Olomouckého kraje

Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů

Obnovitelné zdroje energie, mezi kterými skvěle zafungoval vývoj solárních panelů a snížil jejich cenu o 80 % za uplynulých deset let. Možnosti ukládání energie, které rozšiřují příležitosti pro dekarbonizaci a energetickou nezávislost domácností, firem i mest a obcí.

Efektivní technologie pro zdravé prostředí v moderních budovách, ve kterých trávíme většinu dne. Pro financování rozvoje moderní energetiky se otevírají nové příležitosti v podobě vznikajícího Modernizačního fondu a navazujících operačních programů. To jsou témata, která rámují webinář věnovaný inovativním řešením v energetice.

Program:

10:00–11:00 – Moderní energetika a inovace jako šance pro oživení regionů
  • Jiří Hlavenka, radní Jihomoravského kraje se zaměřením na vědu, výzkum, inovace a IT
  • David Martínek, ČEZ ESCO, Head of Public Affairs
  • Martin Sedlák, programový ředitel, Svaz moderní energetiky

11:00–12:00 Nová řešení z českých univerzit
  • Martin Ledinský, vedoucí laboratoře, Fyzikální ústav AV ČR: Fotovoltaika zítřka
  • Tomáš Kazda, odborný asistent, Ústav elektrotechnologie, FEKT VUT: Inovace v bateriích: nové technologie lithiových akumulátorů a rostoucí kapacity produkce

12:00–13:00 Moderní řešení pro firmy a města
  • René Neděla, náměstek ministra průmyslu a obchodu
  • Jaroslav Lahoda, ředitel Siemens Energy: Bezemisní města
  • Jan Palaščák, zakladatel skupiny Ampér a CO2IN: Mobilní aplikace pro snížení uhlíkové stopy
  • David Řeháček, obchodní ředitel GREEN REMEDY: vodíková budoucnost


Webinářem bude provázet Marie Bastlová (CNN Prima News).

Odkaz na živé vysílání: ZDE


Do vašich kalendářů témata Ekoinovačního fóra s příklady dobré praxe rozvoje nových cest v energetice nebo adaptacích na změnu klimatu probereme v rámci tří navazujících akcí:

3. prosince od 10:00 Ekoinovační fórum Boj proti suchu – zelená města, zdravá krajina a inovativní zemědělství

Vystoupí: Petr Hlavinka, výzkumný pracovník, vědecký pracovník, Ústav výzkumu globální změny AV ČR, CzechGlobe / Jiří Schneider, děkan Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií MENDELU / Renata Pavelková, odborná asistentka, Katedra geografie, Přírodovědecká fakulta UPOL / Jiří Malík, předseda Živá krajina / Martin Vokřál jednatel a CEO ASITIS / Jan Labohý, CEO World from Space / Vojtěch Malina, CEO CleverFarm / David Petr, ředitel odboru podnikatelské lokalizace, CzechInvest / Petra Počtová, vedoucí Odboru výzkumu a projektů, Lesy České republiky, s.p.

Registrujte se prostřednictvím formuláře: Boj proti suchu – zelená města, zdravá krajina a inovativní zemědělství  ZDE.

10. prosince od 10:00 Ekoinovační fórum – Finance pro nové nápady

Zaměříme se na možnosti financování inovací, podporu vstupu českých statupů na světové trhy a zkušenosti s akceleračními programy. V debatě zazní příspěvky od zástupců bank, investorů a inovačních center.

Registrujte se prostřednictvím formuláře: Ekoinovační fórum – Finance pro nové nápady ZDE.

Záznam úvodní debaty Country for the Future  - role inovací v restartu české ekonomiky po COVID-19 a naplňování cílů udržitelného rozvoje ZDE.

Úvodní debata Ekoinovačního fóra online proběhla 19. listopadu za účasti Ministesrtva průmyslu a obchodu, generálního ředitele CzechInvest Patrika Reichla, Kamila Čermáka, generálního ředitele ČEZ ESCO, a.s. ci Jannise Samarase, generální ředitele Kofola, a.s. a dalších. Záznam debaty si můžete připomenout na: Ekoinovační fórum na téma, jak může Česko využít inovace pro nastartování své ekonomiky. on Livestream