Matchmaking prohloubil spolupráci ve vodohospodářské oblasti – Inovační centrum Olomouckého kraje

Matchmaking prohloubil spolupráci ve vodohospodářské oblasti

Jak společnými silami rozvíjet doménu specializace Čerpací a vodohospodářské techniky v našem regionu? To bylo hlavní téma matchmakingu, kdy se v prostorách Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) sešli u jednoho stolu zástupci inovačního centra, klastru CREA Hydro&Energy, Univerzity Palackého v Olomouci a také malých a středních firem.

„Rozvoji doméně specializace Čerpací a vodohospodářské techniky, která je jednou z důležitých a silných oblastí rozvoje v rámci RIS3 strategie Olomouckého kraje, se věnujeme dlouhodobě a systematicky. Také proto jsme svolali tuto schůzku. S kolegy jsme mluvili o spolupráci a mimo jiné jsme také zástupce firem informovali o možnostech čerpání podpory v projektu CircInWater, jehož partnery spolu s klastrem CREA jsme,“ uvedl za ICOK Jakub Vylíčil.   

Smyslem matchmakingu je především propojování, podobných akcí ICOK pořádá několik za rok. „Cílem bylo propojit výzkumné organizace se zástupci malých a středních firem v rámci Olomouckého kraje. To se povedlo a my se těšíme na zajímavé spolupráce či projekty, které z tohoto setkání vzejdou,“ doplnil Jakub Vylíčil.