Kutilové 21. století se sejdou v Olomouci na Maker Faire – Inovační centrum Olomouckého kraje

Kutilové 21. století se sejdou v Olomouci na Maker Faire

Maker Faire, festival vynálezců a tvůrců se v sobotu 12. listopadu přihlásí z Olomouce. Partnerem letošního druhého ročníku je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), které nebude na akci chybět. Přehlídka se uskuteční v prostorách Pevnosti poznání, Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého a kamion plný technologií najdete také u budovy bývalé městské tržnice.

„Festival Maker Faire stojí na energii nadšených a zvídavých lidí. Jelikož posláním Inovačního centra Olomouckého kraje je podporovat i oblast kreativních průmyslů, stali jsme se partnery festivalu a budeme u toho. Na místě vám ukážeme podobu chystaného přerovského inovačního hubu pomocí prohlídky ve virtuální realitě,“ uvedl Jakub Korda, RIS3 developer kulturních a kreativních průmyslů.

Festival bude přístupný od 10 do 18 hodin. Pořadatelé slibují pestrý celodenní program – od univerzitních projektů zaměřených na životní prostředí přes moderní technologie v leteckém průmyslu až po práci s frézou či laserem. Téměř vše lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit.

 Maker Faire propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design. Více najdete na webu www.makerfaire.cz.