Inspirativní setkání pro podporu inovativního podnikání v kraji – Inovační centrum Olomouckého kraje

Inspirativní setkání pro podporu inovativního podnikání v kraji

My v Inovačním centru Olomouckého kraje děláme svoji práci opravdu rádi a s nadšením. O to víc si užijeme možnost se o její výsledky podělit přímo „v terénu“ a to rovnou s panem Janem Šafaříkem, náměstkem hejtmana Olomouckého kraje.

Ve středu 23.června jsme navštívili jednu z velmi zajímavých firem, se kterou spolupracujeme, přáslavickou Flenexu. Její majitelé, Michal Netolický a Aleš Horák mají výtečně fungující strojírenskou společnost, ale jednoho dne se rozhodli svoje aktivity rozšířit mnohem méně konvenčním směrem a začali pracovat na vývoji aquaponických farem. Popsat detailně, jak celá tato úžasná technologie funguje, je nad možnosti tohoto článku, doporučujeme spíše navštívit jejich web. Jsou nejdéle kontinuálně fungující aquaponickou farmou v ČR. Vyvíjí unikátní AI technologii, která pomáhá farmářům k bohaté úrodě. Staví vertikální farmy na míru, rozjíždí systémy a poskytují dlouhodobou podporu a know-how. Uspořádali desítky workshopů a každého, kdo se o aquaponii zajímá, po své farmě provedou. Studenti a vědci ve Flenexe vždy dostanou prostor a zázemí. Chovají pstruhy a jesetery, pěstují saláty a byliny, které prodávají na farmářských trzích, do restaurací i obchodů.


             Martin Ohlídal, Aleš Horák, Michal Netolický a Jan Šafařík

Flenexa si v loňském roce vybrala naše Inovační centrum Olomouckého kraje jako partnera pro vypilování strategie pro vstup na trh s vlastními farmami, náš konzultační program ICOK PLATINN. „Konzultační program Platinn ve spolupráci s firmou Flenexa přináší své ovoce. Vidět reálné výsledky podpořeného projektu v praxi bylo velice potěšující a věřím, že další projekty budou přibývat“, říká Jan Šafařík, náměstek hejtmana. Více o úspěšné spolupráci v konzultačním programu ICOK PLATINN - zde. Více o programu Vám rád sdělí náš Martin Ohlídal, který má konzultační program v ICOK pod svými křídly.

Každopádně návštěva se velmi vydařila, pánové z Flenexy si spolupráci s ICOK chválili, navíc se mezi nimi a panem náměstkem rozproudila velice živá a konstruktivní debata na téma, co vše udělat pro to, aby podmínky v kraji byly pro inovativní podnikání co nejlepší. Budeme se těšit na další podobná inspirativní setkání!