Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ – Inovační centrum Olomouckého kraje

Inovační centrum Olomouckého kraje vstoupilo do sítě PLATINN.CZ

Inovační centrum Olomouckého kraje se stalo, za finanční podpory Olomouckého kraje, dalším členem celostátní platformy inovačních center Platinn.cz, která poskytuje mimo jiné konzultační podporu malým a středním podnikům po celé republice. Stávající síť expertů se tak rozroste o další odborníky na témata, jako jsou zahraniční expanze, rozvoj lidí, financování nebo řízení firem. ICOK se zařadil po bok dalších šesti inovačních center včetně inovační agentury JIC, která platformu před několika lety zakládala.

 

„Naším cílem je zvýšení inovační výkonnosti malých a středních firem a tím i konkurenceschopnosti regionu. Díky vstupu ICOKu do sítě Platinn.cz se podnikatelům z Olomouckého kraje otevírá možnost využít podporu zkušených expertů i z dalších krajů České republiky,“ vysvětluje některé z důvodů vstupu ředitelka ICOKu Marie Studená.

Základ pro platformu Platinn.cz položil konzultační program s názvem Platinn – neboli PLATform for INNovation. Švýcarská metodika poradensko-inovačního programu nabízí koučink a mentoring z řad expertů, mezi kterými jsou majitelé úspěšných firem, zkušení nezávislí experti, konzultanti či vrcholoví manažeři. S jejich podporou dokážou firmy odhalit inovační příležitosti a provést změny, které jim pomohou v dalším růstu a rozvoji.

Podle slov manažera ICOKu Martina Ohlídala je ekonomika Olomouckého kraje do určité míry závislá na působení nadnárodních firem. „Možnosti malých a středních firem vlastními silami dosáhnout inovací, které je posunou dále, mohou být omezené. Díky zkušeným odborníkům, které PLATINN nabízí, však mohou firmy tento handicap snadno překonat. Konzultanti PLATINNu, které lze v rámci programu získat za velmi příznivých podmínek, za sebou mají kromě vlastní úspěšné kariéry i desítky zdárných realizací ve firmách.“ Vstup ICOKu do Platinn.cz by měl podle Ohlídala podpořit rozvoj místních firem tak, aby byly na trhu úspěšnější.

„Naší vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. Chceme vidět úspěšný nejenom region, ve kterém působíme, ale i celé Česko,“ říká ředitel inovační agentury z jižní Moravy JIC Petr Chládek, která z původně konzultačního programu celostátní síť spolupracujících inovačních center s názvem Platinn.cz vybudovala.

Nyní síť sdružuje inovačních centra z poloviny krajů České republiky. Kromě JICu a ICOKu jsou členy liberecký Lipo.ink, Moravskoslezské inovační centrum, Technologické inovační centrum Zlín, Středočeské inovační centrum a Inovační centrum Ústeckého kraje.

Pro další informace neváhejte kontaktovat manažera Inovačního centra Olomouckého kraje Martina Ohlídala, ohlidal@inovaceok.cz, 725 468 700.