ICOK Bootcamp bavil a vzdělával současně – Inovační centrum Olomouckého kraje

ICOK Bootcamp bavil a inspiroval současně

Marketing, budování značky, právo v podnikání, ale i řada inspirujících příběhů. Tak by se dal shrnout ICOK Bootcamp. Třídenní akce připravená Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) ve spolupráci s olomouckým startupem Worldee.

„Podnikavost je jedním ze základních pilířů, kterým se Olomoucký kraj dlouhodobě věnuje. Chceme podnikavým lidem dát možnost rozvíjet jejich talent. Způsobů, jak toho docílit, je celá řada, a právě intenzivní setkání stejně smýšlejících nadšenců je jedním z nich. Atmosféra byla mimořádně inspirující a za to jsem velmi rád,“ řekl předseda správní rady ICOK a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj Jan Šafařík.

ICOK Bootcamp se uskutečnil ve spolupráci s Worldee, cestovatelskou platformou, která o sobě říká, že spojuje cestovatele a umožňuje objevovat svět očima místních. „Cením si toho, že pro první ročník se nám podařilo získat a nadchnout jeden z nejviditelnějších olomouckých startupů Worldee. Účastníci tak měli možnost pracovat na konkrétních projektech ze startupového prostředí,“ ocenil ředitel Inovačního centra Olomouckého kraje Tomáš Dostál.

To, že jde o práci, která neskončí v šuplíku, potvrdil i spoluzakladatel olomoucké firmy Tomáš Nakládal. „Témata, která měli účastníci zpracovávat, aktuálně řešíme a pohled dalších lidí se nám bude určitě hodit. Byla to super akce, všichni odvedli kus práce a těšíme se, že se budeme s účastníky potkávat a v jednotlivých otázkách dál spolupracovat,“ doplnil Tomáš Nakládal.

Třídenní intenzivní setkání se konalo v Olomouci začátkem června a účastníkům nabídlo pohled do světa marketingu, businessu nebo komunikace. Dozvěděli se, jak vytvořit a rozvíjet svůj osobní brand, jak se efektivně prezentovat před publikem nebo jak správně vytvořit business plán pro svůj podnikatelský projekt. Během akce se pak rozdělili do tří týmů a vybrané téma prezentovali před porotou. „V hlavě nosím spoustu nápadů, ale v mém okolí nikdo nepodniká, proto jsem se na Bootcamp přihlásil. A bylo to super! Byla to skvělá zkušenost, potkal jsem zajímavé lidi, dozvěděl se spoustu věcí a navázal řadu kontaktů a o to mi šlo. Jsem moc rád, že se v Olomouci podobná akce uskutečnila,“ popsal dojmy Dominik Vlasák, člen týmu, který nakonec zvítězil.

Letošní ročník ICOK Bootcamp byl pilotní, nad dalším se organizátoři už zamýšlí. „Třídenní akce je náročná jak pro nás organizačně, tak především pro účastníky. Je skvělé, že se nám tu sešli aktivní lidé, kteří investovali svůj čas a energii do vlastního rozvoje. Na akci máme skvělé ohlasy a spoustu užitečné zpětné vazby, která nám pomůže s přípravou dalšího ročníku, který bude, věřím, ještě našlapanější,“ uzavřel ředitel Tomáš Dostál.

Inovační centrum Olomouckého kraje vytváří a kultivuje inovační prostředí napříč krajem s respektem ke společenským výzvám a technologickým trendům s udržitelným přesahem. Ambicí a vizí inovačního centra je být první a přirozenou adresou pro každého, kdo se chce podílet na pozitivních změnách v regionu. Inspiruje a vzájemně propojuje podnikatelské prostředí s akademickou sférou, podnikavé a kreativní obyvatele Olomouckého kraje.

Za partnerství na akci děkujeme Univerzitě Palackého v Olomouci, zejména prostřednictvím Vědeckotechnického parku a Institutu sociálního zdraví OUSHI, Olomouckému kraji skrze projekt Smart Akcelerátor Olomouckého kraje III a Startup klubu.