Dizajntrh nabídne autorskou tvorbu i to nejlepší z Hané – Inovační centrum Olomouckého kraje

Dizajntrh nabídne autorskou tvorbu i to nejlepší z Hané

Už po sedmé se Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci promění na tržiště plné originálních výrobků českých a slovenských tvůrců. Dizajntrh se uskuteční o tomto víkendu, od 18. do 20. listopadu. Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) je partnerem této akce. 

Celkem Dizajntrh nabídne 110 designerů a výrobců, z nichž mnozí reprezentují tvorbu našeho regionu. Neodmyslitelně jej doprovází také bohatý program tvořený především tvůrčími dílnami, vedenými přímo samotnými designéry či vyladěná sestava olomouckých kaváren, které se postarají o tu nejlepší možnou atmosféru.

„Tradiční formát doprovodného programu už nám ale přestal stačit, a tak jsme se letos rozrostli o Dizajn+. Jde o páteční program určený především kreativním profesionálům, ale také veřejnosti. Pozvat vás tak můžu například na diskusi o novém dotačním nástroji Ministerstva kultury České republiky, kterou jsme připravili ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje, nebo na večerní projekci filmu Severní proud, připravenou ve spolupráci s Academia film Olomouc a Jeden svět Olomouc,“ uvedla ředitelka Dizajtrhu Anna Jánská. 

Jakub Korda, RIS3 developer kulturních a kreativních průmyslů ICOK doplnil, že téma kreativních voucherů je zásadní pro všechny z oblasti grafického designu, webdesignu, marketingu, foto a video makery či například vývojáře aplikací. „Prezentace odstartuje v pátek od 16 hodin. Bára Netopilová z brněnského KUMSTU, který už vouchery osm let emituje, nabídne zkušenosti z praxe a já přidám čerstvé informace o chystaných národních kreativních voucherech,“ dodal Jakub Korda.

Pokud ale máte na tento víkend jiné plány, ani tak o regionální tvůrce nepřijdete. Od 18. listopadu až do Vánoc se budou představovat v rámci Vánočních trhů v Olomouci. Stánek nazvaný Dizajn z kraje najdete uprostřed Dolního náměstí. Více informací najdete na www.dizajntrh.cz