Děti z přerovské ZŠ Svisle mají dobře našlápnuto – Inovační centrum Olomouckého kraje

Děti z přerovské ZŠ Svisle mají dobře našlápnuto

Dělejte v životě, co vás baví a plňte si své sny. To bylo hlavní sdělení naší přednášky na Základní škole Svisle v Přerově. Osmákům a deváťákům se v rámci projektu Našlápnu.To představil Filip Navrátil, manažer IN-HUB Přerov a Jan Tobolík, jednatel přerovského Sensia.

„Naším cílem je žákům otevřít mysl a probudit v nich kreativitu. Chceme jim ukázat, že se sny mohou plnit, že mohou dělat to, co je v životě bude bavit a taky že jsme tady a můžeme jim na jejich startu v budoucnu pomoct,“ řekl Filip Navrátil.

Pro Jana Tobolíka byla přednáška doslova návratem do dětství. Je totiž absolventem této přerovské základní školy. „Moc jsem se na tuto přednášku těšil. Na známé prostředí, které vidím po třiceti letech. Neskutečně jsem si to užil a nabilo mě to energií,“ řekl po přednášce Jan Tobolík. Zdůraznil, že poslední ročník základní školy je ideálním časem pro podněcování kreativity. „Děti se rozhodují, kterou střední školu si vybrat, jestli gymnázium nebo třeba raději na průmyslovku, kde si přičichnou k 3D tisku nebo technickým věcem. Proto je teď nejlepší čas, a proto tady jsme,“ doplnil.

Atmosféra byla skvělá, žáci reagovali na otázky a řada z nich uvedla, že nad podnikáním dokonce přemýšlí nebo je zajímá. „Společnost se rychle rozvíjí, mění se naše životní podmínky a my, jako vzdělávací instituce, se snažíme přizpůsobit. Proto klademe důraz na to, aby se v dětech podporovala a rozvíjela kreativita a aktivní přístup k životu. Různými projekty se to v nich snažíme podnítit a tato přednáška je jednou z inspirativních aktivit. Víme, že vzájemná inspirace vede k širokému rozvoji nápadů, myšlenkových map a žáky to nesmírně baví,“ uvedl ředitel školy Miroslav Fryštacký a doplnil, že vítá i to, že v Přerově vzniká IN-HUB, který se veřejnosti otevře už letos v červenci.

Na přednáškách v rámci projektu Našlápnu.TO žáky motivujeme k tvořivosti, hledání vlastní cesty i odvaze si plnit sny. Rádi podáme pomocnou ruku těm, kteří si v budoucnu nebudou na startovní čáře vědět rady.