Coding4Good – Inovační centrum Olomouckého kraje

Coding4Good

Zveme vývojáře, pracovníky z technologické sféry, studenty, startupy, korporáty i všechny nadšence do IT, aby se připojili online nebo přišli osobně do olomouckého Telegraphu na konferenci #Coding4Good - konference o tom, jak mohou vývojáři přispět ke zlepšení světa.

Kombinovaná (offline / online) konference se koná 14.září od 18 hodin v Telegraphu.

Program konference:
1. Michal Valta - Jak může psaní kódu zlepšovat svět?
2. Prof. RNDr. Vít Voženílek, Csc - Co studovat, abych mohl i já přispět k trvale udržitelné změně
3. David Stančík - Založil jsem startup a naprogramoval aplikaci Daruju krev
4. Luděk Roleček - Jak můžu jako vývojář zvýšit zastoupení žen v IT?
5. Mgr. Adéla Bártová - Jak umělá inteligence zachraňuje životy?
6. Panelová diskuze se všemi vystupujícími
7. Slosování o iPhone 12 - soutěž pro účastníky s registrací
8. Volný networking a raut


Michal Valta

Založil v americkém Silicon Valley mezinárodní technologickou platformu viaGood, spojující všechny, kteří chtějí chránit přírodu, pomáhat ohroženým zvířatům a lidem v nouzi. Vývojový tým je od počátku v Olomouci.


Prof. RNDr. Vít Voženílek, Csc

Vysokoškolský pedagog, kartograf, profesor geoinformatiky. V roce 2001 založil Katedru geoinformatiky na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a stal se jejím vedoucím. Zastává řadu významných akademických i manažerských pozic v české i světové kartografické a geoinformatické komunitě.David Stančík

Od svých čtrnácti let programuje a zaměřuje se na vizuální stránku webů a aplikací. Na začátku loňského roku vyhrál celorepublikovou soutěž o nejlepší středoškolský podnikatelský nápad Soutež & Podnikej s projektem Daruju krev. A co je cílem projektu? Motivace dárců, aktivizace mladých lidí, kteří doposud krev nedarovali a bourání bariér, které s darováním krve mohou mít.Luděk Roleček

Pracuje jako lektor a educational specialist. Vyvíjí a učí kurzy věnující se webovým technologiím. Okolo webu se pohybuje v podstatě celý svůj profesní život. S webovou stránkou se poprvé setkal na vysoké škole v roce 1993 na černobílém terminálu Sun. Od té doby pracoval jako grafik, UI designer, back‑end i front‑end vývojář.


Mgr.Adéla Bártová

Od roku 2014 působí v oblasti biochemie a biotechnologie. V současnosti se specializuje v rámci vládní organizace CzechInvest mimo jiné na podporu technologických projektů využívající umělou inteligenci v health oblasti.