Apis Innovation vyrábějící speciální úly bodoval v soutěži Technology Fast 50 – Inovační centrum Olomouckého kraje

Apis Innovation bodoval v soutěži Technology Fast 50. Firma vyrábí speciální úly

Olomoucká firma Apis Innovation, která dlouhodobě spolupracuje s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) vsadila na výrobu termosolárních úlů. A vyplatilo se. Z listopadového vyhlášení výsledků prestižní mezinárodní soutěže Technology Fast 50 pořádané společností Deloitte, si odnesla ocenění v kategorii Produkty, které mají revoluční dopad na trh.

Společnost Apis Innovation vyvinula světově unikátní termosolární úly. Princip jejich inovace je jednoduchý, ale pro včelaře zcela zásadní. Zvýšené vnitřní teplo získané ze slunečního záření totiž zabraňuje množení nebezpečných roztočů, které napadají plod i dospělé včely.

Není to ale jediné ocenění Apis Innovation. Už na konci ledna se svým speciálním úlem vyhrála cenu Innovation Mastermind v evropské soutěži FedEx Small Business Grant. Firma ročně vyrobí stovky úlů, exportuje do západoevropských zemí, ale i Spojených států, Kanady, Jordánska, Norska či na Nový Zéland.

„Se společností Apis Innovation, spolupracujeme dlouhodobě. Jsme hrdí, že máme v klientském portfoliu ICOK PLATINN inovativní a ambiciózní firmy, které svým významem přesahují rámec našeho regionu, ale i České republiky. Gratulujeme!“ řekl Martin Ohlídal manažer ICOK PLATINN.

 Co je to ICOK PLATINN? Jde o metodu, jak ve firmách napomáhat inovacím a tím zvýšit jejich konkurenceschopnost. Účelem programu je prostřednictvím podpory Inovačního centra Olomouckého kraje a jeho expertů pomoci vyřešit výzvy související s rozvojem firmy a zlepšit její fungování. Klíčoví pro program jsou špičkoví experti, kteří ve firmě navrhnou a pomohou zrealizovat potřebné změny.  Více informací najdete na: www.inovaceok.cz/platinn-v-olomouckem-kraji