Mobilní fyzioterapie – Inovační centrum Olomouckého kraje

Program ICOK PLATINN slaví další úspěch!

Nedávno jsme zde psali o tom, že řady koučů program ICOK PLATINN rozšířil Ing. Pavel Sedláček – CEO olomoucké společnosti ESMEDIA Interactive s.r.o. a zakladatel olomouckého StartupKlubu, expert na rozvoj ziskových e-commerce projektů, budování značky v digitálním světě a strategický marketing. Expert na rozvoj ziskových e-commerce projektů, budování značky v digitálním světě, strategický marketing atd. S více než 20 lety zkušeností a referencemi u top klientů!


Zhruba ve stejné době se na ICOK obrátila mladá olomoucká firma Mobilní fyzioterapie s.r.o., s dotazem na možnost poradenství. Firma byla založená původně za účelem poskytování tradičních fyzioterapeutických služeb, její majitelé se však rozhodli posunout tuto aktivitu do technologicky sofistikovanější roviny a přišli s metodou vzdálené diagnostiky za pomoci složitých softwarových nástrojů s prvky umělé inteligence.

Prostředí firmy Mobilní Fyzioterapie s.r.o.

Tato v České republice zcela unikátní metoda spočívá v tom, že klient nejprve vyplní dotazník obsahující otázky ohledně jeho zdravotního stavu, rizik, rutinních aktivit atd. a následně provede před kamerou sadu nadefinovaných cviků a pohybů z nichž dokáže diagnózu stanovit automatizovaný algoritmus. Toto je umožněno několikaletým vývojem a spoluprací jak s lékaři, tak i odborníky z oblasti strojového učení. Následná terapeutická péče je již vykonávána fyzicky, certifikovaným pracovníkem. Benefitem je samozřejmě veliká časová úspora – odpadá návštěva ordinace fyzioterapeuta a efektivita – diagnostikovat lze neomezené množství klientů najednou.

Mobilní fyzioterapie v praxi

Firma se aktuálně se svým produktem zaměřila na B2B zákazníky, konkrétně klienty z řad firem, které by tuto “dálkovou“ diagnostiku nabídli svým zaměstnancům. Zde však její majitelé narazili na častý problém – jak se vlastně na ty správné lidi ve firmách dostat a vzbudit v nich o bezesporu unikátní produkt zájem?

Mobilní fyzioterapie v praxi

Dejme nyní slovo majiteli firmy, Mgr. Janu Habarovi: „Poměrně zásadní rozšíření našich služeb pro nás znamenalo veliký skok do zatím neprobádaného digitálního světa. Expert Pavel Sedláček se ale ukázal jako velmi zkušený průvodce, který nás obeznámil s jeho specifiky a zákonitostmi. Konzultace nám pomohly získat kompetence pro řízení e-commerce aktivit vlastními silami, takže nyní mnohem lépe víme, co tomto směru potřebujeme. Díky koučinku očekáváme mnohem větší efektivitu v online světě a schopnost vyvarovat se zbytečných chyb, které by nás brzdily v rozvoji byznysu. Podnětů vyvstala celá řada, budeme mít stále na čem pracovat“.

PLATINN expert Pavel Sedláček

Co všechno bylo potřeba vykonat, aby se Mobilní fyzioterapie v digitálním světě postavila na vlastní nohy, jejich aktivity v tomto směru byly efektivní a přinášely ovoce v podobě nových zákazníků popisuje expert Pavel Sedláček: „Zkušenosti s projekty, které každoročně projdou našim Startup Klubem dokazují, že u vznikajících startupů není důležitý jen intenzivní marketing a business development, ale i dostatečná dávka inovace a kvalitní profesní zázemí. Projekt Zdravý pracovník touto vzácnou souhrou důležitých ingrediencí disponuje a proto věřím, že se mu do budoucna bude dařit. V rámci naší spolupráce jsme se snažili soustředit především na oblast vybudování silného a unikátního brandu a dále efektivnímu propojení potřeb klienta s tím, co mu umí projekt Zdravý pracovník nabídnout. Samostatnou oblastí mentoringu pak byla oblast uchopení této služby a komunikace s jejím příjemcem v digitálním prostředí, díky němuž projekt vděčí i za svou (tolik u startupů žádanou) škálovatelnost v budoucnu.“

Mobilní Fyzioterapii budeme určitě dále sledovat a držet palce. Jejich projekt si jistě, snad i díky naší pomoci, svoje místo na trhu najde. A expert Pavel Sedláček? Už nyní máme dojednanou spolupráci na dalším zajímavém projektu, tentokrát konzultačně podpoříme nadějný olomoucký start-up.


Zaujal Vás tento příběh? Myslíte si, že by některý z našich expertů nebo expertů sdílených v síti PLATINN pomohl posunout dál i Vaši firmu? Neváhejte a ozvěte manažerovi programu, Martinu Ohlídalovi, který s Vámi prokonzultuje možnosti, jaké ICOK PLATINN nabízí právě Vaší firmě.

Martin Ohlídal
Martin Ohlídal
Business developer – ICOK PLATINN

ohlidal@inovaceok.cz

+420 725 468 700

Program ICOK PLATINN je realizován za finační podpory Olomouckého kraje.