Inovační Hub Přerov – Inovační centrum Olomouckého kraje

Co je IN-HUB?

Inspirativní prostředí, kde lze pracovat a třeba i potkat nové partnery pro svůj byznys. Přerovský hub je určený pro rozvoj inovativního podnikání s přidanou hodnotou, pro firmy, které mají ambice jít se svou službou nebo produktem na světové trhy, a přitom podnikat z Přerova, přinést do regionu nová pracovní místa a pomoct místní ekonomice. Současně chceme podporovat byznys, který zohledňuje udržitelná témata, nepřispívá k devastaci životního prostředí. Naopak hledá inovativní řešení, jak s negativními dopady na klima bojovat.

Inovační hub nemá sloužit pouze jako kancelářská budova. Nabídne přednáškový sál až pro 60 lidí, kde se budou pravidelně konat události se zajímavými řečníky. Pro své akce si jej mohou pronajmout i místní spolky, kreativci, obce, školy nebo další firmy. Chceme, aby se stal otevřeným, živým místem v samém srdci historického centra města.

Pro toho, kdo nepotřebuje celou kancelář, ale stačí mu židle a stůl, bude k dispozici takzvaný coworking. Tedy otevřený sdílený prostor s oddělenými pracovními místy, klidnými zákoutími a call-roomem.

V obnově Blažkova domu Přerov získá také jedno významné prvenství. Součástí jsou totiž i kreativní dílny, které mohou využívat jak kutilové, kterým chybí vlastní prostory nebo vybavení, tak školy a v neposlední řadě i firmy, které si chtějí vyrobit nebo ověřit nový prototyp, aniž by draze investovali do vlastního vybavení či předělání výrobní linky. V dílně budou k dispozici pokročilé 3D tiskárny, 3D skener, elektrotechnické vybavení nebo mechanická dílna.

Kdy se IN-HUB otevře? 

Slavnostní otevření se plánuje na 15. června 2023, zahájení provozu pak na červenec.

Více informací najdete zde: www.inhubprerov.eu