icok-platinn – Inovační centrum Olomouckého kraje

Rozvoj inovací ve vašem podnikání s expertní pomocí

Chcete něco změnit ve Vaší firmě? Zlepšit produkt? Posílit pozici na trhu? Pohnout s inovacemi? Jste mikropodnik, malá nebo střední firma v Olomouckém kraji? Nebojíte se obrátit na experta z praxe a využít konkrétní mentorské podpory? Máte inovační a rozvojový potenciál? Pak právě Vám může program ICOK PLATINN pomoci.


Komu je program ICOK PLATINN určen?

  • mikropodniky, malé a střední firmy (do 250 zaměstnanců)
  • sídlo nebo provozovna v Olomouckém kraji
  • minimálně 2 roky na trhu
  • technologicky/inovativně orientované firmy s ambiciózní vizíJak ICOK PLATINN funguje?

Účelem programu je prostřednictvím podpory Inovačního centra Olomouckého kraje a jeho expertů pomoci vyřešit výzvy související s rozvojem firmy a zlepšit její fungování.

Úlohou experta je s pomocí vedení firmy naplánovat potřebné změny a podpořit jejich efektivní implementaci v prostředí firmy. Podpora experta probíhá formou koučinku a mentoringu.

V roli expertů jsou k dispozici majitelé úspěšných firem a vrcholoví manažeři. Experti postupují podle specifické metodiky a funguje jako mentor.

Pro firmy z Olomouckého kraje přináší program  ICOK PLATINN Inovační centrum Olomouckého kraje díky finanční podpoře Olomouckého kraje.


 Podpora ICOK PLATINN se zaměřuje na čtyři oblasti ve fungování firem:


1. Rozvoj podnikání a obchodu: Jak zvýšit obrat a zisk firmy, rozvoj obchodu, péče o zákazníky, zahraniční expanze, distribuce.

2. Organizace: Hodnoty uvnitř firmy, výkonnost a efektivita, interní procesy, nástupnictví, strategie, komunikace, projektové řízení.

3. Spolupráce: Vytváření strategických partnerství pro vývoj a prodej, propojení na výzkumnou organizaci nebo firmu.

4. Financování: Zajištění finančních zdrojů a jejich efektivní řízení, propojení s investory, granty.


Cílem pomoci je zvýšení výkonnosti a konkurenceschopnosti firem. Na stránkách PLATINN se lze inspirovat desítkami úspěšných příběhů, psaných samotnými jednateli či řediteli firem, které programem prošly.

Martin Ohlídal
Martin Ohlídal
Business developer – ICOK PLATINN

ohlidal@inovaceok.cz

+420 725 468 700

Program ICOK PLATINN je realizován za finační podpory Olomouckého kraje.