Flenexa – Inovační centrum Olomouckého kraje

ICOK PLATINN - další projekt úspěšně ukončen


Slyšeli jste někdy o aquaponii? Velmi zjednodušeně se jedná o symbiotické pěstování ryb a zeleniny za účelem vytvoření ekosystému podobného tomu přírodnímu. Benefitem je udržitelné hospodaření a výnosem ryby i zelenina v biokvalitě s celoročně garantovanou kvalitou a čerstvostí.

Jednou z nemnoha firem, která se aquaponii v České republice na špičkové úrovni věnuje, je přáslavická Flenexa. Ta, po několika letech technologického vývoje, vstupuje na trh s vlastními farmami, které chce prodávat zájemcům o tento moderní způsob farmaření. Jako partnera pro vypilování strategie k tomuto kroku si Flenexa vybrala Inovační centrum Olomouckého kraje a jeho konzultační program ICOK PLATINN, o kterém jsme zde již psali dříve. Coby svého experta zvolili Jiřího Imrýška, manažera s více než dvacetiletou praxí v oblasti strategického řízení, business developmentu, marketingu a budování značek.

Jiří Imrýšek - Interim Manager, Sales & Marketing Expert

Co přesně bylo náplní konzultací, popisuje jednatel Flenexy, pan Michal Netolický: “S panem Imrýškem jsme řešili, jak co nejefektivněji technologii aquaponie marketovat a představovat s ohledem na vydefinovanou zákaznickou skupinu, důkladně analyzovali trh včetně typologie investorů do aquaponických farem a vylepšili strukturu kalkulací, které jsou součástí nabídek coby podklad pro rozhodování zákazníka-investora. Pan Imrýšek poskytl nezávislý pohled na náš plán komercionalizace technologie a nasměroval nás do budoucna ještě do dalších směrů, kterými tato technologie může jít.“.

Expert Jiří Imrýšek k tomu dodává: “V jednadvacátém století se nejen díky internetu a informačním technologiím zrychlil svět. Digitalizace řady odvětví přináší nové výhody pro dodavatele i zákazníky. Jsme svědky naprosté změny spotřebitelského chování, změn životního stylu i dopadů lidského chování na životní prostředí. A najednou se tu objeví krásná myšlenka čerstvého salátu, pěstovaného lokálně kdekoliv v české republice, po celý kalendářní rok, vyživovaného z chovu ryb. Žádný odpad, žádný negativní dopad na životní prostředí, jen salát, ryby a kvalitní krmivo. A tým nadšenců moravské firmy Flenexa vedený Michalem Netolickým, který už několik let vyvíjí a testuje různé prototypy venkovní a indoorové aquaponie. Neváhal jsem ani minutu, když mě oslovili a společnou práci jsem si opravdu užíval. Těším se tomu, že brzy uvidíme nejen instalace většího typu pro zásobování obchodů, ale také menší lokální instalace určené například pro restaurace nebo školy“.

Vzhledem k tomu, že se celý tržní segment v dnešní době teprve rozbíhá a výzev na trhu bude přibývat, rozhodla se Flenexa ve spolupráci s expertem pokračovat i do další konzultační fáze, ve které se zaměří na další směry komercionalizace produktu a jeho efektivní implementace u zákazníků.

Úspěšné příběhy firem, které prošly velmi sofistikovanou metodou, jak ve firmách napomáhat inovacím a tím zvýšit jejich konkurenceschopnost, si můžete projít přímo na stránkách PLATINN.cz a inspirovat se k zavedení inovací i ve Vašem podnikání. Pokud Vás program zaujal, neváhejte a ozvěte manažerovi programu v ICOK, Martinu Ohlídalovi, který s Vámi prokonzultuje možnosti, jaké PLATINN nabízí právě Vaší firmě.

Martin Ohlídal
Martin Ohlídal
Business developer – ICOK PLATINN

ohlidal@inovaceok.cz

+420 725 468 700

 

  Program ICOK PLATINN je realizován za finanční podpory Olomouckého kraje